:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

Nabywcę PKS poznamy pod koniec stycznia?

Zbliża się moment sprzedaży szczecineckiego PKS-u. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nabywcę udziałów spółki moglibyśmy poznać już pod koniec stycznia przyszłego roku. Na razie powiat przygotował tzw. memorandum, czyli oficjalny dokument zawierający szczegółowe informacje odnośnie sytuacji prawnej i ekonomiczno-finansowej przewoźnika. Co ważne, pojawili się już pierwsi inwestorzy, zainteresowani zapoznaniem się z dokumentem.

O szczegółach procesu dotyczącego zbycia udziałów PKS-u mówił na minionej sesji Rady Powiatu (21.12) starosta Krzysztof Lis. - W ubiegłym tygodniu Zarząd Powiatu otrzymał memorandum. Mamy więc już pełne informacje dotyczące wartości udziałów spółki – wyjawił starosta. – Oczywiście jest to tajna informacja. Memorandum jest dostępne tylko dla osób zainteresowanych nabyciem udziałów.

Póki co, prognozy odnośnie ewentualnego inwestora są optymistyczne. – Już sprzedaliśmy jedno memorandum, a wiem, że są jeszcze przynajmniej dwa podmioty, które z tym dokumentem chciałyby się zapoznać – poinformował Krzysztof Lis.

Kluczowa pozostaje kwestia, za jaką kwotę mógłby zostać sprzedany szczecinecki PKS, a także to, co z uzyskanymi ze sprzedaży pieniędzmi powiat zamierza zrobić. Już wcześniej mówiło się, że starosta poważnie rozważyłby ofertę oscylującą wokół kwoty 3-4 mln zł. Teraz niejako zostało to potwierdzone. – Z tych pieniędzy możemy np. spłacić nasze wcześniejsze zobowiązania – zastanawiał się Krzysztof Lis. – Chociażby obligacje komunalne, z których 4 mln przyjęliśmy na dopłatę do PKS-u. Te pieniądze mogłyby do nas wrócić.

 

Przypomnijmy. Ze względu na trudną sytuację finansową i brak perspektyw powiat chce sprzedać 100 proc. udziałów spółki PKS. Nieco ponad 96 proc. to udziały, które są własnością powiatu, reszta to udziały pracownicze. Stosowną uchwałę w tej sprawie Rada Powiatu podjęła jeszcze przed wakacjami. 

Nabywcę PKS poznamy pod koniec stycznia? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com