:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

Nadzwyczajnie w mieście – nie odwołają radnego

temat.net: archiwum, Nadzwyczajnie mieście odwołają radnego - zdjęcie, fotografia

W środę 30 października na nadzwyczajnej sesji zbierze się Rada Miasta Szczecinka. Porządek obrad sesji zawiera tylko jeden punkt – przyjęcie uchwały o nie wystąpieniu przyczyny wygaśnięcia mandatu radnego Krzysztofa Zawady.

     W uzasadnieniu uchwały napisano m.in., że radny nie naruszył zakazu prowadzenia działalności gospodarczej na mieniu spółki. O zbadanie właśnie tej sprawy zwrócił się do Rady Miasta Wojewoda Zachodniopomorski. Chodziło o prowadzenie przez radnego zajęć sportowych w Gimnazjum nr 2 oraz w placówkach Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

    Obie instytucje odpowiadając Radzie Miasta na pytania w tym zakresie stwierdziły, że Krzysztof Zawada nie prowadził w ramach działalności gospodarczej, zajęć sportowych w posiadanych przez te jednostki obiektach sportowych. 

    Z kolei radny oświadczył, że nigdy nie zawierał bezpośrednio z miastem bądź jego jednostkami organizacyjnym lub spółkami, w której miasto jest jedynym udziałowcem umów najmu, dzierżawy czy innych, które mogłyby być uznane, że wykorzystuje mienie komunalne miasta skutkujące naruszeniem zakazu prowadzenia działalności przez radnego.

    Ostateczną opinię w tej kwestii (na korzyść radnego) wydała 25 października br. Komisja Prawa, Legislacji i Porządku Publicznego Rady Miasta Szczecinka. Radni przyjęli stanowisko, że radny Krzysztof Zawada nie naruszył prawa w tym zakresie.

    Początek środowych obrad w ratuszu o godz. 9. (sw)


Nadzwyczajnie w mieście – nie odwołają radnego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com