:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C bezchmurnie

Najbardziej rozwojowe samorządy w Polsce. Na których miejscach są te ze Szczecinka?

Najbardziej rozwojowe samorządy w Polsce. Na których miejscach są te ze Szczecinka?

Powiaty Augustowski i Jędrzejowski, miasto Rzeszów oraz gminy Bolesławiec i Chełmiec - to najbardziej rozwojowe samorządy, które zwyciężyły w konkursie organizowanym przez Związek Powiatów Polskich. W Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2017 ujęto także szczecineckie samorządy. Na jakich miejscach uplasowały się: powiat, miasto i gmina?


Najwyżej i zarazem najbliżej do pozycji lidera znalazł się powiat szczecinecki. Samorząd zajął 13 miejsce w kategorii powiatów od 60 do 120 tys. mieszkańców. Miasto Szczecinek w kategorii gmin miejskich zajęło już odleglejszą lokatę, a dokładniej 75 miejsce. Z kolei Gmina Szczecinek, w kategorii gmin wiejskich, uplasowała się na 95 miejscu.
Kryteria, na podstawie których opracowano ranking, to działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. 
Co istotne, ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa na okrągło - przez cały rok.


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


samorząd szczecinek miasto gmina powiat ranking powiatów 2017 rozwój - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-01-16 07:46:26

  Hehehehe, cóż się spodziewać po pierdziszewie z wizją

 • gość 2018-01-16 10:27:17

  Powinni zająć pierwsze miejsce na liście dawania pracy swoim i pomocy ludziom którzy mają kase.

 • gość 2018-01-16 10:57:07

  My tu w Szczecinku wiemy aż nadto, czego nie wiedzą układacze rankingów. Bajki do śniadania zamiast kawy.

 • gość 2018-01-16 12:27:47

  Nie wierzę w żadne oskarżenia, ani w żadne rankingi. Szczecinek jest najlepiej zarządzany. Za podsumowanie niech posłuży cytat: "Można powiedzieć, że to sprawa poczucia estetyki. Ja po prostu nie muszę dalej na nich patrzeć. Nikt mnie nie zmusi bym z nimi dalej obcował, podawał im rękę, żebym w ich towarzystwie przebywał. A jako burmistrz muszę to ciągle robić. W związku z tym, choćby przez możliwość takiego uwolnienia się od pewnych delikatnie mówiąc „przykrych doznań”, nie chcę być nadal burmistrzem Szczecinka."

Dodajesz jako: Zaloguj się