:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Największy festiwal kolęd już w styczniu

Muzyka, Największy festiwal kolęd styczniu - zdjęcie, fotografia

Z roku na rok coraz większa grupa uzdolnionych wokalnie dzieci i młodzieży odwiedza Szczecinek, by wziąć udział w organizowanych nad Trzesieckiem konkursach i przeglądach. Niedługo znów nadarzy się okazja, by usłyszeć najpiękniejsze piosenki w wykonaniu utalentowanych młodych ludzi praktycznie z całej Polski. Wszystko za sprawą organizowanego przez Kamila Kowalskiego IV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych, który odbędzie się już 20 stycznia 2017 w Szkole Muzycznej w Szczecinku. Szykuje się największa tego typu impreza artystyczna w mieście.

- Już w ubiegłym roku uczestnicy mówili, że bardzo im się podobało - podkreśla Kamil Kowalski. - Już mamy 40 zgłoszeń, przyjmujemy je do 13 stycznia. Szacujemy, że zgłosi się około 100 młodych, zdolnych wykonawców. Mamy zgłoszenia z całej Polski. Z Krakowa, Wrocławia, Bydgoszczy… Przyjadą ludzie znani między innymi z “Mam Talent”. 

Impreza odbędzie się w Szkole Muzycznej w Szczecinku.

- Dyrektor Szkoły Muzycznej jest fantastycznym człowiekiem - mówi Kamil Kowalski. - Udostępnił nam całą aulę, światła, pomieszczenia na garderoby, dla jury. Jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni. Wspiera nas także wiele innych osób.

Po eliminacjach konkursowych czeka Koncert Galowy, na który zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Szczecinka. 

Tegoroczną gwiazdą festiwalu będzie Kamil Bijoś, który jest wokalistą jednego z najbardziej znanych i najlepiej sprzedających się chórów w Polsce - Sound’n’Grace. Jest znany także z szóstej edycji programu “Twoja twarz brzmi znajomo”.

Największy festiwal kolęd już w styczniu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com