:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C bezchmurnie

Narkotyki, fałszerz i złodziej okradający… policję

Policja, Narkotyki fałszerz złodziej okradający… policję - zdjęcie, fotografia

 W ubiegłym tygodniu na drogach powiatu szczecineckiego miało miejsce 8 kolizji. - Policjanci zatrzymali 10 kierujących będących pod wpływem alkoholu, w tym aż 9 rowerzystów. Na naszych drogach doszło też do wypadku, w którym jedna osoba została ranna – mówi „Tematowi” sierż. sztab. Anna Matys, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji. 

    - Do wypadku doszło w minioną środę (9.10). 47-letni motocyklista na drodze krajowej nr 11 jadąc w kierunku Dobrogoszczy na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem, zjechał na pobliskie pole i się przewrócił. Doznał obrażeń w postaci złamania żeber i urazu kręgosłupa. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Został przewieziony do szpitala. 

    Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 29-letniego mieszkańca Szczecinka, u którego w mieszkaniu podczas zatrzymania ujawnili prawie 400 gramów środków odurzających w postaci marihuany. Dzięki intensywnym działaniom szczecineckich policjantów na rynek nie trafią narkotyki o czarnorynkowej wartości prawie 15 tys. zł. Wobec dilera sąd zastosował policyjny dozór 5 dni w tygodniu. Mężczyźnie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w związku z tą sprawą.

    Na terenie gminy Biały Bór policjanci ze szczecineckiej drogówki zatrzymali kierującego pojazdem osobowym nissan primera. W trakcie kontroli 47-letni kierowca okazał policjantom komplet wymaganych dokumentów. Mundurowi szczególnie zainteresowali się prawem jazdy, które posiadały na sobie znamiona świadczące o tym, że jest podrobione. Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2017 roku. Policjanci zatrzymali „felerny” dokument a mężczyźnie za posługiwanie się podrobionym dokumentem i nie stosowanie się do zakazu sądowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

    Na terenie gminy Szczecinek nieustalony na chwilę obecną sprawca włamał się do garażu skąd dokonał kradzieży agregatu prądotwórczego i dwóch felg z oponami, które zamontował do znajdującej się na terenie działki przyczepy kempingowej tym samym dokonując jej kradzieży. Właściciel wycenił stratę na kwotę 23 tys. zł. 

    W minionym tygodniu pracownik cywilny policji zatrzymał 26-letniego mieszkańca Szczecinka na gorącym uczynku włamania do budynku byłej siedziby Komendy Powiatowej Policji przy ul. 28Lutego. Pracownik firmy, która miała posprzątać budynek po starej komendzie w trakcie wykonywania prac porządkowych włamał się do zamkniętego pomieszczenia. Jego łupem padło mienie o łącznej wartości 1000 zł. Z uwagi na fakt, że „nielojalny pracownik” jest dobrze znany szczecineckim mundurowym i wcześniej wielokrotnie był karany za przestępstwa przeciwko mieniu, Prokuratura Rejonowa wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd przychylił się do wniosku i złodziej spędzi najbliższe miesiące w areszcie. (sw)

 

Foto: Policja 

Narkotyki, fałszerz i złodziej okradający… policję komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com