:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C bezchmurnie

Nasi ratownicy pomagają Kubusiowi. Ty też możesz

charytatywnie, ratownicy pomagają Kubusiowi możesz - zdjęcie, fotografia

To już druga tego typu akcja ratowników-wolontariuszy z Ochotniczej Grupy Ratowniczej TADMED. Organizacja właśnie ruszyła z projektem „Uśmiech przez 366 dni”. Tym razem ratownicy przy wsparciu mieszkańców Szczecinka chcieliby pomóc ciężko choremu Kubusiowi. Tak jak poprzednio – przyda się dosłownie wszystko, czego na co dzień może potrzebować dwuletni maluszek. Co ważne, do akcji może się przyłączyć każdy.

Jak podkreślają organizatorzy, pomóc mogą wszyscy ludzie dobrej woli. - Kubuś urodził się 18 lutego 2014 roku z przepukliną mózgowo- potyliczną wielkości 8 cm – informują wolontariusze z Tadmedu. - Po przetransportowaniu do szpitala Matki Polki w Łodzi 12 marca 2014 r. miał przeprowadzoną operację przepukliny, a potem 18 kwietnia miał kolejną operację, podczas której założono mu zbiornik Rickhama. Po tym wszystkim 27 maja 2014 r. miał następną operację polegającą na wyłonieniu kolostomii. Po powrocie do domu we wrześniu tego samego roku musiał mieć wykonaną tracheotomię. Do tego wszystkiego Kubuś choruje na padaczkę lekoodporną; nie widzi, nie mówi, nie chodzi, nie potrafi też usiąść. Jest karmiony sondą prosto do żołądka.

Co jest potrzebne? – Najbardziej przydadzą się wszelkiego rodzaju pampersy (rozmiar 5), jak również ubranka (rozmiar 116 i większe, ponieważ maluszek szybko rośnie) – apelują wolontariusze. – Do tego: zupki w słoiczkach (jarzynowe i mięsno-jarzynowe) oraz kosmetyki hipoalergiczne do pielęgnacji skóry i do kąpieli, w tym maść Linomag w tubce zielona lub Alantan w tubce niebieska.

 

- Wszystkie rzeczy można przynosić do naszego biura (budynek starego SZOK-u, II piętro, pok. nr 17) w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 15.30 do 17.30 lub w innym dogodnym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu. Akcja trwa 18.11.2016 r. Jeszcze w tym samym dniu wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane Kubusiowi. Co ważne – nie przyjmujemy pieniędzy. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać, kontaktując się z nami pod adresem: e-mail. [email protected].


Nasi ratownicy pomagają Kubusiowi. Ty też możesz komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się