:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C pochmurno z przejaśnieniami

Nauczyciele świętowali w poniedziałek

W poniedziałek, 14 października swoje święto obchodzą nauczyciele oraz wszyscy pracownicy oświaty. Świętują jednak nie tylko pedagodzy i pracownicy administracji, ale także uczniowie. Z tej okazji w kinie Wolność odbyły się miejskie i powiatowe uroczystości uświetniające Dzień Edukacji Narodowej.  W uroczystościach tych wzięli udział przedstawiciele władz miasta i powiatu, dyrektorzy przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, przewodniczący i członkowie rad miast i gmin oraz oczywiście nauczyciele i uczniowie naszych szkół.

- Co roku święto takie jak dzisiaj jest wyrazem ogromnego szacunku dla wszystkich państwa za wasze działania związane z edukacją dzieci i młodzieży w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu szczecineckiego. W tym roku podczas wakacji 34 nauczycieli zrobiło awans zawodowy, a zatem nadal państwo dokształcacie się i zabiegacie o to, by swoją pracę wykonywać najlepiej jak tylko potraficie i odnawiacie to, co jest związane z ciągłym uczeniem również jeżeli chodzi o nauczycieli, bo nie dotyczy to tylko uczniów – zwrócił się do nauczycieli Krzysztof Lis. - W dniu tak ważnym dla nauczycieli życzę wszystkim nauczycielom, aby chciało im się ciągle chcieć.  

- Z wielkim szacunkiem podchodzę do nauczycieli, to jest niezwykle trudny zawód, który zostawia takie piętno na każdym z nas na całe życie. To, jak państwo uczycie, potem odzwierciedla się na co dzień w tym, czy mamy bezpieczne miasto, czy jest dostawalność na uczelnie, czy ludzie chętnie do tego miasta wracają. To wszystko  roku na rok wygląda coraz lepiej - mówił w swoim wystąpieniu burmistrz miasta Jerzy Hardie-Douglas. - Za całą pracę, którą wykonujecie, bardzo wam dziękuję. Proszę pamiętać, że macie zawsze we władzach miasta przyjaciela.

Wyrazy uznania i podziękowania nauczycielom za trud włożony w wykonywaną pracę złożył także w imieniu posła na Sejm RP Wiesława Suchowiejko dyrektor biura poselskiego Mateusz Ciesielski oraz radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Adam Wyszomirski. 

- Święto Edukacji Narodowej to tak naprawdę święto wszystkich, nie tylko nauczycieli, ale tez ludzi, którzy pracują dla szczecineckiej oświaty począwszy od pań, które na co dzień dbają o czystość, poprzez konserwatorów, administrację i oczywiście nauczycieli – mówił radny. - Życzę państwu, byście mieli dużo siły, dużo charyzmy i dużo pozytywnego myślenia o tym zawodzie, a jestem przekonany, że ten zawód w takich rękach, jak państwa, na pewno nie zginie. 

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć także nagród i wyróżnień. Starosta Krzysztof Lis wraz z burmistrzem Jerzy Hardie-Douglasem wręczyli nauczycielom wyróżnienia jako wyraz uznania dla ich sukcesów i osiągnięć oraz podziękowanie za wkład pracy i zaangażowanie w edukację młodego pokolenia. 

Dodajmy, że dziś (14.10) w delegaturze Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty w Koszalinie sześciu szczecineckich nauczycieli zostało odznaczonych medalami Komisji Edukacji Narodowej, a już na najbliższej sesji Rady Powiatu kolejnym 14 nauczycielom wręczone zostaną najwyższe wyróżnienia państwowe i resortowe. (mg)

Nauczyciele świętowali w poniedziałek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com