:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Nauczyciele ze SP nr 7 poszli na L-4 [Aktualizacja]

Nauczyciele ze SP nr 7 poszli na L-4
Temat Szczecinecki 21/01/2019 10:45

W całej Polsce trwa strajk nauczycieli. W związku z tym odwoływane są lekcje i zajęcia w przedszkolach i szkołach. Nauczyciele domagają się podwyżek  i masowo poszli na L-4. Taka sytuacja teraz ma miejsce także w Szczecinku - a dokładniej w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich.

Dyrektor SP nr 7 Maciej Kaźmierski potwierdził nam, że w dniu dzisiejszym (poniedziałek 21.01) nauczyciele placówki są na zwolnieniu. Nie są one jeszcze potwierdzone - nauczyciele zgłosili, że udają się do lekarza. W klasach I-III lekcje odbywają się bez żadnego problemu, uczniowie mają tam zapewnioną opiekę pojedynczego nauczyciela do każdej klasy, natomiast w klasach IV-VIII i gimnazjalnych, są zapewnione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w grupach.
Dyrektor szkoły poinformował nas również, że liczba nauczycieli, którzy na dzień dzisiejszy zgłosili, że udają się do lekarza, wynosi 33, co stanowi około 50 procent stanu wszystkich nauczycieli w placówce przy ul. Krakowskiej.

O zwolnienia w SP 7 i pozostałych placówkach zapytaliśmy także dyrektora Komunalnego Centrum Usług Wspólnych Tomasza Czuka. Poinformował nas, że SP nr 7 jest do tej pory jedyną szkołą, w której nauczyciele masowo udali się na L-4. W pozostałych, liczba nauczycieli będących na zwolnieniu jest znikoma: w SP 1 jest dwóch, w SP 4 czterech, w SP 5 jeden nauczyciel, podobnie jak w SP 6.

Aktualizacja:
Na oficjalnej stronie szkoły w serwisie Facebook, pojawiła się w związku z wysoką absencją nauczycieli informacja, że w dniu jutrzejszym (wtorek 22.01), w klasach I-III zajęcia odbędą się zgodnie z planem lekcji, świetlica szkolna czynna będzie bez zmian, w klasach IV-VIII oraz w oddziałach gimnazjalnych szkoła zapewni wspomniane wcześniej zajęcia opiekuńcze w godz. przewidzianych planem lekcji. Obiady dla uczniów wydawane będą na bieżąco. We wszystkich klasach odwołano planowane spotkania z rodzicami (wychowawcy mają przekazać informację rodzicom po ustaleniu kolejnego terminu), nie odbędą się również zajęcia basenowe.

Jak się dowiadujemy, KCUW zostało poinformowane, że prawdopodobnie wszyscy nauczyciele, którzy "wzięli" L-4  w tym przedziale czasowym, mogą zostać poddani kontroli przez ZUS. Ma być sprawdzana prawidłowość wykorzystania zwolnień lekarskich od pracy z powodu choroby i czasu, na które przyznane zostało świadczenie rehabilitacyjne. Ma to zapobiec nieuzasadnionej nieobecności, za które wypłaca się świadczenia.

Patryk Witczuk
Reklama

sp 7 szczecinek zwolnienia nauczyciele l4 - komentarze opinie

 • Tycj4n - niezalogowany 2019-01-21 11:29:01

  Dzisiaj moja klasa miała lekcje na 8:00 a około 9:00 udaliśmy się do domu (potrzebna była zgoda rodzica)

 • Gość - niezalogowany 2019-01-21 12:29:53

  Szkodzą sobie i Polsce

 • gość 2019-01-21 13:12:19

  Nauczyciele, niby tacy inteligentni a strajk zaczynają gdy w Polsce zaczęły sie ferie ... śmiech na sali.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-21 13:52:19

  Za PO i PSL siedzieli ciiiicho. Osiem lat wszystko pasowało. Wyznawcy PO strajkują, bo mogą. ( Prawo i Sprawiedliwość nie użyje gumowych kul, itd.) Za PO w pas kłaniali się władzy i naszemu kierownikowi ratusza. Żałosne.

 • gość 2019-01-21 13:56:58

  ...śmiech na sali. A nie pomyślałeś, że może to tak specjalnie w tym terminie, żeby odbyło się jak najmniejszym kosztem dla uczniów?

 • niekastowy - niezalogowany 2019-01-21 14:22:04

  Moje L4 zus kiedyś skontrolował, ale budżetówce to chyba nie grozi.

 • gość 2019-01-21 14:43:03

  Kto protestuje.... ten dostaje- policjanci.Powodzenia nauczyciele.

 • gość 2019-01-21 14:45:22

  wydłużają sobie ferie zimowe o kolejny tydzień, nieroby ! 19 godzin tygodniowo w pracy i co roku podwyżek się domagają! o wolnych dniach w skali całego roku nie wspominając! do zwolnienia. yntelygenya szpagatowa co to się ma ze elyte" ...

 • Gośće - niezalogowany 2019-01-21 14:49:22

  Jestem emerytka. Ale gdy pracowałam a chciałam podwyżkę to albo pisało się podanie o podwyżkę albo z prośbą do kierownika albo dyrektora. Teraz to jest szantaż nie ważne dzieci ważną ich wygoda. Prezydent Komorowski by powiedział : zmień pracę weź kredyt

 • gość 2019-01-21 15:08:00

  Nauczyciele zawsze walczyli o siebie i za PO i teraz. Dali przykład inni że tylko strajkiem z tym rządem można rozmawiać to tak robią. Wkrótce górnicy, wiosną z pewnością rolnicy się obudzą itd.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-21 16:46:29

  Dyrektor 7 kłamie w klasach 1-3 nie było zapewnionego pojedynczego nauczyciela dla klasy , mojego dziecka klasa przez 3h siedziała sama w klasiea pani co jakiś czas przychodziła nie do pomyslaenia dobrze ze nikomu nic się nie stało , a dyrektora należy do odpowiedzialności pociągnąć za to ze kłamie o nie zapewnia opieki

 • baca - niezalogowany 2019-01-21 18:05:45

  Drodzy Komentujący, czekam z niecierpliwością na Wasze komentarze - bardzo chętnie poczytam, co myślicie o Waszych sąsiadach, znajomych, krewnych, którzy są nauczycielami. O Waszym szacunku, serdeczności i wyrozumiałości. Generalnie - o empatii.

 • gość 2019-01-21 18:09:31

  To nie fejsbuk tylko fakenews. Jak dla mnie to trzeba skontrolować diagnozy lekarskie czy na pewno grypa bo może coś z głową np. depresja albo jakiś pasożyt który ulokował się w mózgach. Taki tasiemiec uzbrojony, albo goauld lub szpieg Tokra.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-21 18:57:42

  Potwierdzam, że w klasach 1-3 nie było płynności zajęć. Do klas na chwilę dochodzili nauczyciele. A Pan dyrektor już dawno powinien odpowiedzieć za to co dzieje się w szkole: brak zajęć pozalekcyjnych, zlikwidowane zajęcia wyrównawcze dla dzieci bo szkoła nie ma pieniędzy na nadgodziny dla nauczycieli, a teraz protest. Coś chyba jest nie tak z dyrekcją w SP7

 • mieszkanka - niezalogowany 2019-01-21 20:50:31

  Zostawiam swoje dziecko pod opieką dydaktyczną i wychowawczą i uważam że należy się im godne wynagrodzenie.Praca z dziećmi i młodzieżą nie należy do łatwych , a i rodzice są na wywiadówkach roszczeniowi i wymagający. Podziwiam ich za cierpliwość i życzę powodzenia.

 • gość 2019-01-21 21:43:04

  Zajęć pozalekcyjnych nie ma tez w SP4- niestety

 • Gość - niezalogowany 2019-01-22 10:19:48

  "Jestem emerytka. Ale gdy pracowałam a chciałam podwyżkę to albo pisało się podanie o podwyżkę albo z prośbą do kierownika albo dyrektora. Teraz to jest szantaż nie ważne dzieci ważną ich wygoda. Prezydent Komorowski by powiedział : zmień pracę weź kredyt." Jest pani na emeryturze to poczytaj pani na czym polega praca w szkole. Podanie do kierownika albo dyrektora. .....haha haha.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-22 11:50:11

  To prawda w klasie 1 moj syn ogladal tv 2 lekcje a 2 lekcje siedzieli strach puscic dziecko do szkoly , ogladac tv moze w domu gdzie wiem ze jest bezpieczny .

 • Gość - niezalogowany 2019-01-22 18:40:47

  Panie Dyrektorze w oświadczeniu na stronie szkoły SP7 zamieszczona jest informacja, że klasy 1-3 mają lekcje zgodnie z planem. Dlaczego takie kłamstwa, skoro dzieci mają informację w zeszytach, że zmniejszona jest ilość godzin lekcyjnych. Może lepiej całkowicie odwołajcie zajęcia, po co dziecko na 3 godz ma iść do szkoły i bezczynnie siedzieć.

 • gość 2019-01-23 16:47:20

  18 godzin pracy? Pewnie są i tacy nauczyciele... Jestem doświadczoną nauczycielką, nie mieszkam w szczecinku....Wczoraj byłam 12 godzin w pracy, bo mieliśmy wywiadówkę. Wróciłam grubo po 19. W ubiegłym tygodniu rada klasyfikacyjna - 12 godzin w pracy, także po 19 byłam w domu. Dzień po radzie byłam z klasą na wycieczce (po lekcjach), wrócilismy po 19. I to nie są sytuacje rzadkie... Jestem polonistką i w tym roku mam klasy ósme. Nowa podstawa programowa, kanon lektur, nowe podręczniki. Każdy wieczór to sprawdzanie prac i przygotowania do lekcji. W weekend zazwyczaj odpoczywam. Dokształacam się, czytam, staram się z całych sił dobrze pracować. Nie mam zamiaru się tu skarżyć na swój los, ale nie piszcie o mnie, że jestem leń, nierób i że powinnam zmienić pracę. Jak będzie wyglądać szkoła za kilka lat? Kto będzie uczył w takich szkoła? ...strach pomyśleć...

 • gość 2019-01-24 08:58:05

  12 godzin w pracy bo była wywiadówka? średnio 4 godziny lekcyjne dziennie. wywiadówka trwała 8 godzin? czy może wydruk karteczek z sieciowego dziennika tyle trwał? rada klasyfikacyjna - to samo.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"