:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C całkowite zachmurzenie

Nauka czeskiego w Preply - szybko i efektywnie

Na początku kilka wiadomości na temat języka czeskiego. Jest to język, który za swój ojczysty uważa około dwanaście milionów ludzi, w tym dziesięć milionów w samych Czechach. Jeśli weźmie się pod uwagę jego popularność to jest siedemdziesiąty trzeci najczęściej używany język w skali światowej. Język czeski jest językiem urzędowym w Czechach, jest on również jednym z urzędowych języków Unii Europejskiej. Jeszcze do niedawna języki słowiańskie nie były zbyt popularne wśród osób chcących uczyć się języka obcego. W ostatnich latach tendencja ta się zmieniła i coraz więcej osób podejmuje naukę języków słowiańskich w tym naukę czeskiego. Do tej pory najczęściej uczyli się go ludzie mieszkający na terenach przygranicznych, obecnie coraz większa liczba osób w całym kraju podejmuje naukę języka naszych południowych sąsiadów.

Co wpływa na rosnące zainteresowanie nauką języka czeskiego?

cz-preply.jpgNa pewno wiele osób uczy się języka czeskiego z powodu zainteresowania kulturą narodu czeskiego. Na całym świecie znane i cenione są czeskie filmy, w tym tak bardzo lubiane przez wielu czeskie komedie. Na świecie ogromnym uznaniem ciszy się czeski reżyser Milos Forman twórca między innymi takich filmów jak „Lot nad kukułczym gniazdem”, „Skandalista Larry Flint”. Nie ma chyba osoby, która nie słyszałby o przygodach dzielnego wojaka Szwejka. Przeczytanie tej książki w oryginale może być także motywacją do nauki języka czeskiego. Oprócz wzrostu zainteresowania kulturą naszych południowych sąsiadów pojawiły się także w ostatnich latach czynniki czysto ekonomiczne takie jak wzrost handlu i współpracy biznesowej pomiędzy naszymi narodami. Wyraźnie wzrasta zainteresowanie turystyką i podróżami do Czech. Jeśli w przypadku młodych Czechów nie będzie problemu z porozumieniem się w języku angielskim to ludzie ze starszego pokolenia na ogół tego języka nie znają. Dla chcących swobodnie i samodzielnie podróżować po tym kraju znajomość języka czeskiego bardzo się przydaje. Tak, więc jest dużo powodów, dla których podejmuje się naukę czeskiego.

Jak nauczyć się języka czeskiego szybko i efektywnie?

Już na samym początku nauki języka czeskiego słuchając lektora, lub tekstu czytanego w tym języku ma się wrażenie, że sporo się z tego języka rozumie. Wbrew pozorom nauka czeskiego nie jest jednak zadanie, które należy do najłatwiejszych. Początkujących może na pewno do jego nauki zniechęcić dość skomplikowana gramatyka odmienna od gramatyki języka polskiego. Kolejne rzeczy szczególnie trudne do przebrnięcia w pierwszej fazie nauki języka czeskiego to dość skomplikowane słownictwo, dość trudne do zapamiętania, oraz odmienny sposób wymowy. Od czego jednak jest motywacja, jej odpowiedni poziom pomoże przebrnąć przez pierwsze etapy nauki języka czeskiego. Warto pamiętać o tym, że inwestycja w naukę języka szybko się zwraca. Język czeski można opanować już w przeciągu roku średnio intensywnej nauki, na poziomie około półtorej godziny tygodniowo. Nauka, ta powinna być systematyczna i dawkowana w odpowiednich proporcjach. cz2.jpgEfektywność nauki w dużej mierze wynika z tego na ile wysoki jest poziom motywacji. Dobra metoda na szybka i skuteczną naukę języka czeskiego są korepetycje online z preply.com. Portal ten umożliwia kontakt z wieloma korepetytorami z całego świata, którzy oferują lekcje o różnym poziomie zaawansowania. Dla tych, co chcą spróbować tego sposobu nauki stworzono wiele ciekawych możliwości. Wystarczy zarejestrować się na portalu, co jest całkowicie bezpłatne i odszukać korepetytora dla siebie (https://preply.com/pl/czeski-online). Na początku jest możliwość wykorzystania lekcji próbnej, w ten sposób można się dowiedzieć czy ten rodzaj nauki będzie dla nas odpowiedni. Wybór korepetytora ułatwiają opinie, które są wystawiane przez innych użytkowników serwisu. Lekcje z doświadczonym korepetytorem są sprawdzoną przez wielu formą skutecznej nauki. Dzieje się tak z kilku powodów. Jednym z nich jest na pewno indywidualizacja tego typu nauki. Nauczyciel uczy tylko tego, co uważa za słuszne w danym momencie i jest skoncentrowany na jednej osobie. Dobry nauczyciel będzie w stanie zwiększyć poziom motywacji do nauki, pomoże opanować trudności, sprawdzi stan faktycznej wiedzy. Korepetycje online to wygodna forma nauki, bowiem można z niej korzystać z zacisza swojego domu w najbardziej odpowiednim dla siebie czasie. Tego typu rozwiązania to również oszczędność, zarówno czasu, jaki i pieniędzy. Nie ma potrzeby dojeżdżać na korepetycje, a jeśli chodzi o finanse to można wybrać takiego korepetytora, którego stawka za lekcje będzie do zaakceptowania pod względem finansowym. Pod tym względem panuje duża różnorodność, bowiem na portalu preply.com pracują zarówno doświadczeni wykładowcy jak i osoby dopiero zaczynające swoja przygodę z nauczaniem, pracują tam również studenci udzielający korepetycji. Na skuteczność nauki języka czeskiego wpływa umiejętność skoncentrowania się. Doświadczony korepetytor będzie wiedział jak wyrobić w uczniu nawyk koncentrowania się na danym temacie.

Nauka języka czeskiego będzie szybka i efektywna, jeśli będziesz to robił z przyjemnością.

W dobrym i szybkim opanowaniu języka czeskiego przyda się także korzystanie z mniej konwencjonalnych materiałów do nauki języka takich jak filmy, muzyka, słuchanie radia, oglądanie czeskiej telewizji. Połączenie elementów takich jak swoboda, wygoda nauki, indywidualizm, nieszablonowość, duża ilość bodźców  to sposób na to, aby szybko i skutecznie opanować język czeski. Duży wpływ na skuteczność nauki ma jej atrakcyjność i dlatego warto jest szukać tego typu sposobów, które indywidualnie będą najbardziej atrakcyjne. Możliwości w tym zakresie, w dobie Internetu jest bardzo wiele.

 

(ogłoszenie)

 

Nauka czeskiego w Preply - szybko i efektywnie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com