:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Nie chcą przebierać się za zombie, wolą być "małymi świętymi"

Był to już trzeci Bal Wszystkich Świętych w Szczecinku. Organizatorami zabawy są osoby działające we Wspólnocie Domowego Kościoła przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. 

Nie chcą się przebierać za zombie, kościotrupy czy złe wróżki, a o coraz popularniejszym w kraju Halloween mówią, że to „głupie święto”. Zamiast wydrążonych dyń, wolą Bal Wszystkich Świętych. Także w Szczecinku. Szczecinecka zabawa „małych świętych” odbyła się w sobotę, 28 października. Uczestnicy dopisali, świetne humory również. Wszystko wskazuje na to, że ta alternatywna do halloweenowej mody impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń dedykowanych najmłodszym nad Trzesieckiem. 
Był to już trzeci Bal Wszystkich Świętych w Szczecinku. Organizatorami zabawy są osoby działające we Wspólnocie Domowego Kościoła przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. 
- Pomysł na zorganizowanie takiej imprezy pojawił się kilka lat temu, wtedy gdy mój syn zapytał mnie, dlaczego nie obchodzimy w domu Halloween – mówi nam Jarosław Biernacki, jeden z organizatorów przedsięwzięcia. – Znajdując informacje na temat takich imprez w mediach, czy w internecie, pomyślałem, że fajnie by było, gdybyśmy taki Bal Wszystkich Świętych także w Szczecinku zorganizowali. Podczas naszej imprezy chcemy zaproponować dzieciom radosne obchodzenie Dnia Wszystkich Świętych, bo jest to radosne święto.
- Jesteśmy chrześcijanami i chcemy zgłębiać naszą wiarę. Chcemy wiedzieć, jacy byli nasi przodkowie i skąd mamy brać przykład – dodaje z kolei Joanna Świątek-Dawlewicz. – Dlatego Wszyscy Święci. No i dlatego, że mamy święto, które będziemy obchodzić za kilka dni. Mamy taki plan, aby była to cykliczna impreza. W przyszłości taką właśnie zabawę z dziećmi chcemy kontynuować.
Warto nadmienić, że podczas tegorocznego balu, podobnie do poprzednich lat, organizatorzy zatroszczyli się o to, by najmłodsi uczestnicy jak najlepiej spędzili kilka godzin wspólnej zabawy. Były konkursy z nagrodami, słodki poczęstunek, Szczecinecka Gromada Wilczków przygotowała specjalne przedstawienie o św. Franciszku z Asyżu, natomiast Straż Miejska – prezentację o bezpieczeństwie na drodze. Nie mogło też oczywiście zabraknąć porządnej dawki radosnej – niebiańskiej i anielskiej (ale nie tylko) muzyki, a całą zabawę animował DJ Przemo. 
 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


bal wszystkich świętych helloween szczecinek kościół domowy - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-10-29 18:19:03

  Gorąco popieram!

 • gość 2017-10-29 21:30:03

  Nie chcą się przebierać za zombie, kościotrupy czy złe wróżki, a o coraz popularniejszym w kraju Halloween mówią, że to „głupie święto”. Co za bzdury,dla dzieci jest to tylko zabawa,ktora organizuja dorosli,a maluchom jest obojetne za kogo sie przebieraja,dla nich liczy sie zabawa.Jakos w innych krajach swietuja Halloween i nikomu to nie przeszkadza,bo wszyscy traktuja to jako zabawe,tylko u nas dopisuje sie do tego jakas ideologie.

 • gość 2017-10-29 22:21:45

  Co te dzieci rozumieją???? Co te dzieci będą umiały? Co te dzieci będą wiedziały? Że Ziemia jest płaska? ...i jeszcze moralny kac dużej części Rodziców..wobec bezsilności...

 • gość 2017-10-30 07:10:31

  W zupełności zgadzam się z komentarzami wyżej. Są to małe dzieci, można nimi manipulować, zrobić z nich nowoczesnych multi-kulti zakładając na głowę dynię, czy przebierając dziewczynki za chłopców w myśl zasady - wszystko co chrześcijańskie wysłać na śmietnik historii.

 • wuko - niezalogowany 2017-10-30 07:42:08

  Do /gość 2017-10-29 22:21:45/ te dzieci w odróżnieniu do ciebie będą wiedziały że ze śmiercią im jeszcze nie do twarzy.

 • gość 2017-10-30 08:42:26

  Kultura cywilizowanego Świata polega na tym, że nikt nikogo nie zmusza do niczego. Na tym polega DEMOKRACJA. W cywilizowanym świecie jest miejsce dla religii i wiedzy na najwyższym światowym poziomie. Największą zgubą społeczeństw są zachowania ortodoksyjne, fundamentalne i niezależnie z jakiej opcji płyną. One są początkiem dyktatury i obecnie mamy początek właśnie takiej dyktatury.

 • gość 2017-10-30 10:23:03

  Ja myślę że strzygi się przebierać na helołyna nie muszą.

 • Gość - niezalogowany 2017-10-30 10:35:05

  Dopiero teraz przejrzałeś na oczy?W Śmierdzinku już 11lat dyktatorek u steru a ty krokodyle łzy wylewasz.

 • gość 2017-10-30 11:16:04

  Dla lewaków też przyjdzie czas opuszczenia ziemskiego padołu i co wtedy- zamiast księdza i krzyża , to orszak żałobny z dyniami na łbach

 • Gość - niezalogowany 2017-10-31 07:02:06

  Jeszcze trochę i będziecie świnie te dzieci próbowali uczyć marszu z półksiężycem bo taka moda

 • gość 2017-11-03 08:32:41

  SUPER POMYSŁ - TAK TRZYMAĆ!!!!!!!!! A LEWACTWO NIECH KWICZY, BO NIE LUBI TYCH, CO MÓWIĄ PRAWDĘ, NIE MATACZĄ, NIE KRADNĄ........

Dodajesz jako: Zaloguj się