:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 13°C
powietrze B. dobre
Temat Szczecinecki 22/09/2018 09:04

Kampania wyborcza w pełni. W piątek, 21.09 swój program wyborczy i pomysły na Szczecinek zaprezentowała Koalicja Obywatelska (PO+N). Przedstawiciele koalicyjnych partii spotkali się wraz ze swoimi rodzinami i znajomymi na specjalnej przedwyborczej konwencji, którą zorganizowano w szczecineckim kinie Wolność. W trakcie konwencji oprócz programu na najbliższe lata, przedstawiono również kandydatów, którzy będą ubiegać się o miejsca w szczecineckich radach.

Wydarzenie otworzyli liderzy PO i N: Jerzy Hardie-Douglas oraz Radosław Lubczyk. Dla obu najbliższe wybory to przede wszystkim walka z PiS-em i powstrzymanie tej partii przed zdobyciem władzy w samorządach.

- 21 zdecydujemy w jakiej Polsce chcemy żyć, jaki kraj chcemy pozostawić dzieciom. W Szczecinku my, KO, idziemy do wyborów razem, pod jednym szyldem, powstałym na gruncie wspólnym nam wszystkim wartościom – odczytał z kartki lider Nowoczesnej. – O to walczymy – przekonywał dalej, krytykując PiS, Radosław Lubczyk – nie możemy oddać naszych miast, powiatów, województw „kacykom z Nowogrodzkiej”. Będziemy walczyli o to, by nie pozwolić PiS zająć ostatniego bastionu niezależność jakim jest samorząd. O ile na szczeblu ogólnopolskim do współpracy PO i N zmusiły działania rządu, o tyle w Szczecinku do współpracy skłoniła nas perspektywa dalszego rozwoju miasta. 

Wystąpienie Jerzego Hardie-Douglasa utrzymane było w podobnym tonie. Przewodniczącemu struktur PO, który chciał zdyskredytować swoich politycznych przeciwników, przydarzyła się jednak pewna językowa wpadka.

W trakcie swojego przemówienia Jerzy Hardie-Douglas wskazał, że to PO jest „najbardziej antysamorządową partią w historii Polski”. Po trwającej kilka sekund konsternacji, jaka zapanowała w kinie, szef struktur PO szybko poprawił się: - Taką partią jest oczywiście PiS, przepraszam bardzo – dodał z uśmiechem, nieco zmieszany Jerzy Hardie-Douglas. 

- Przed nami olbrzymia odpowiedzialność. 21 października zadecyduje o tym, w jakim kraju będziemy żyli. Jeśli teraz wygramy te wybory, to wygramy również kolejne i kolejne. I będziemy żyli wreszcie z powrotem w normalnym kraju – podkreśli Jerzy Hardie-Douglas. 

Najważniejszym punktem konwencji była prezentacja programu wyborczego. Pomysł na miasto odczytał kandydat KO na burmistrza Szczecinka, Daniel Rak. Wśród zaprezentowanych koncepcji pojawiły się niespełnione obietnice PO z poprzedniego, przedwyborczego programu, ale pojawiły się również postulaty nowe.

Co istotne, w trakcie prezentacji programu wyborczego można było odnieść wrażenie, że jego bazą nie jest autorskie wyobrażenie tego, jak PO i N chciałyby widzieć Szczecinek; kanwą zaprezentowanych pomysłów była bowiem „Strategia Rozwoju Miasta Szczecinek na lata 2018-2026”, opracowana i sfinansowana na zlecenie szczecineckiego Urzędu Miasta, a także uchwalona przez miejską radę w ubiegłym roku. 

Daniel Rak zaprezentował 8 pakietów dla Szczecinka. Jakie postulaty znalazły się wśród obietnic PO i Nowoczesnej?

Pierwszy pakiet to tzw. pakiet prospołeczny. KO obiecuje w nim szczecineckie becikowe, czyli 1000 zł dla każdego nowo narodzonego mieszkańca Szczecinka. To też programy edukacyjne dla szkół: „Mały Ninja” i zajęcia z pierwszej pomocy; miejska karta dużej rodziny, „Przycisk życia” – dedykowany seniorom; oferta SAPiK-u dla seniorów, a także kontynuacja programów zdrowotnych: in vitro i rehabilitacja dla seniorów. Daniel Rak obiecał również… budżet obywatelski, który od nowej kadencji będzie pozycją obowiązkową we wszystkich budżetach, wniesioną na mocy ustawy w miastach na prawach powiatu. 

W pakiecie o nazwie „ekologia”, główny nacisk położono na ograniczenie niskiej emisji. Mieszczą się w nim takie postulaty, jak: wybudowane już ścieżki rowerowe i wypożyczalnie rowerów, zakupione już elektryczne autobusy oraz budowa nowych wiat autobusowych. Do tego dochodzi likwidacja domowych kotłowni, ale dopiero wtedy, kiedy rząd uruchomi odpowiednie programy. Kandydat wymienił jeszcze wyegzekwowanie od Kronospanu zmniejszenia uciążliwości na MDF-ie oraz dofinansowanie wspólnot mieszkaniowych do remontów budynków.

Pakiet trzeci to budownictwo mieszkaniowe. Według Daniela Raka, Mieszkanie Plus „nie działa”, dlatego KO będzie budować „na własną rękę”. – Już realizujemy budowę 25 mieszkań na ul. Pilskiej. W przyszłym roku rozpoczniemy budowę nowych 30 lokali mieszkalnych, a w kolejnych latach będą kolejne obiekty, w tym lokale wspomagane dla seniorów. 

Opieka zdrowotna. W tym pakiecie pojawiła się obietnica znalezienia pieniędzy w miejskim budżecie na szpital oraz na hospicjum. 
Drogownictwo i miejsca postojowe. Ten pakiet zawiera zrealizowanie II etapu przebudowy dróg na os. Marcelin, na Raciborkach i w Trzesiece. Przebudowę ul. Dworcowej, Wiśniowej, Kolejowej; budowę łącznika między u. Kołobrzeską i Polną, lobbowanie za łącznikiem „małej obwodnicy” a S11; mają też powstać dwa wielopoziomowe parkingi – jeden w ścisłym centrum, a drugi obok szpitala. 

Oświata: obniżenie liczby uczniów w klasach do 22, które ma być uwarunkowane wynikami trwającej obecnie ankiety. Kandydat obiecał też nauczycielom dodatek za wychowawstwo w klasach do 250 zł i dwukrotnie większe nagrody nagród dla nauczycieli, jak również doposażenie pracowni klasowych. 

Opieka socjalna: W tym pakiecie wymienione zostało wprowadzenie opieki w domu zamieszkania i tzw. „teleopieki”. Była również mowa o próbie utworzenia DPS-u oraz realizacji mieszkań chronionych. 

Sport i turystyka: Koalicja PO i N obiecała poszerzenie i rozbudowę ścieżki rowerowej dookoła jeziora, a także wybudowanie oświetlenie na całym jej przebiegu. Do tego dochodzi rewitalizacja plaży miejskiej, budowa piłkarskiego boiska ze sztuczną trawą, mniejszego boiska i boiska do piłki plażowej; mówiono również o rozbudowie basenu o kolejną nieckę oraz o sauny zewnętrzne. Ma również powstać pole namiotowe i miejsce dla kamperów. Daniel Rak mówił również o przejęciu i rewitalizacji dworca PKP. Obiecał także, że miasto będzie nadal angażować się w rozwój klastra meblowego. 

- Ten program był poprzedzony kompleksową diagnozą miasta – zaznaczył Daniel Rak. - Był konsultowany w poszczególnych środowiskach, konsultowany i współtworzony przez kandydatów na radnych KO. Najważniejsze jest to że jest możliwy do wykonania. Wszystko mamy dokładnie policzone. Nie zwolnimy tempa – zapewniał.

Konwencję KO zakończyła prezentacja kandydatów na radnych, zarówno do Rady Miasta, jak i do Rady Powiatu.
 

Reklama

platforma szczecinek konwencja radosław lubczyk daniel rak wybory samorządowe burmistrz kandydat - komentarze opinie

 • gość 2018-09-22 12:55:31

  Co w głowie to na języku.
  Nikt nam nie da tyle, co nam kandydaci naobiecują żeby im żyło sie lepiej.

 • gość 2018-09-22 12:56:42

  Hej, Pajace. Co wy macie do oddawania Polski "kacykom". To was zaledwie 300 osób było na spędzie w kinie Przyzjaźń, bo wolność toście juz zabrali dla siebie. Pycha, próżność i w dodatku facet z zarzutami prokuratorskim prezentował dalszą utopie.
  Miasto dzięki wam liczy stałych obywateli ze 28 tysiecy. Reszta uciekła przed tym waszym Duce i kilkoma innymi złodziejami.
  Niech Was Bóg ma swojej opiece. To tez takie amerykańskie - hahahaha

 • PO jak PiS: - niezalogowany 2018-09-22 15:13:39

  Panowie z PO! Dlaczego, przy całej słuszności zamiaru przepędzenia PiSu z Polski, zachowujecie się jak "Nacalstwo PiS". Dlaczego w niezwykle arogancki, wręcz chamski sposób, ignorując wolę Ludzi, na górce rynkowej chcecie budować wyciąg narciarski? To strzał w kolano!

 • Gość - niezalogowany 2018-09-22 15:44:08

  Alkoholik won na odwyk do czarnego!ty żałosny owsiku

 • Gość - niezalogowany 2018-09-22 17:08:46

  Rzekł burmistrz -PO jest najbardziej antysamorządową partią w historii Polski.Nareszcie coś sensownego.Brawo!

 • mieszkaniec - niezalogowany 2018-09-22 21:15:51

  Wielkie szoł zrobili jak zwykle, chcą oszukać mieszkańców. My was wszystkich widzimy i znamy. Hazardziści, pijacy, kradzieje, złodzieje i przydupasy. MY WAS NIE CHCEMY! Wam się dobrze żyje a reszta bieduje i emigruje.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-23 08:48:58

  Kończcie i wstydu oszczędźcie dosyć już szkody w tym mieście narobiliście

 • Gość - niezalogowany 2018-09-23 10:07:31

  Niech prezydent Raka ułaskawi zanim sad wyda wyrok, tak jak to zrobił wczesniej pisowcom, w sprawie znacznie większego kalibru niz pare lekcji anglika.

 • gość 2018-09-23 10:31:05

  Dlaczego zagłosuję na BEREZOWSKIEGO?
  Bo to lepsza wersja Daglasa

  BEREZOWSKI: lekarz
  Douglas: lekarz

  BEREZOWSKI: potrafi zjednoczyć wokół siebie ludzi w krótkim czasie
  Douglas: też potrafił

  BEREZOWSKI: ma charyzmę i to coś za co ludzi go kochają
  Douglas: też miał, póki się nie zbiesił

  BEREZOWSKI: żonaty, dwójka dzieci
  Douglas: różnie bywało

  BEREZOWSKI: początek kariery zawodowej, pełen zaangażowania
  Douglas: znany lekarz

  BEREZOWSKI: otwarty przewód doktorski, studia podyplomowe z zarządzania, mądry facet
  Douglas: inteligentny i pracowity facet

  BEREZOWSKI: pełen ideałów, młody i energiczny
  Douglas: pewnie kiedyś też...

  BEREZOWSKI: stop prywatyzacji szpitala, człowiek jest najważniejszy
  Douglas: kiedyś chciał prywatyzować szpital, teraz uważa, że szpital upadnie

  REASUMUJĄC: BEREZOWSKI to lepsza wersja Douglasa z dobrych czasów, tyle że bez "bagażu doświadczeń w +/- rzeczach" młody, energiczny, ambitny i pełny ideałów.

 • gość 2018-09-23 10:48:36

  Na mam podejrzenia na pograniczu pewności, że kandydat na radnego powiatowego pan JHD, zrobi wszystko aby szpital zagarnąć pod swoje osobiste skrzydełka. Nie jestem przeciw prywatyzacji, ale jestem zdecydowanie przeciwny tej osobie.

 • gość 2018-09-24 13:03:46

  Jajec pamięta jak śp. dr Majewski - ówczesny dyrektor Szpitala im. Ludwika Rydygiera przepędził go ze stanowiska kierownika pogotowia? Za chamstwo, butę, arogancję - to tak dla przypomnienia.

 • gość 2018-09-24 19:33:08

  Ten materiał VIDEO z tekstem JHD "PO jest najbardziej antysamorządową partią w historii Polski" nadaje się do TVP - byłby Hitem tych wyborów.

 • gość 2018-09-24 21:47:57

  No cóż rece już nie te, a oczy wyłupem skirowane po szpital, doprowadzany celowo do upadłości.
  Precz z tym niemoralnym człowiekiem. TVN 24 BLISKO LUDZI

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Kierowca Kat. B z

Witam szukam pracy na stanowisku kierowcy, mam doświadczenie w jeździe po Polsce jak i za zachodnią granicą. Jestem osobą młodą ale ambitną, w razie..


Sprzedam fajne, własnościowe

Sprzedam fajne, własnościowe mieszkanie: 58, 67 m2, 3 pokoje, kuchnia, łazienka/wc,przedpokój,III piętro,do remontu,12 rodzinna klatka w..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


Dam pracę przy wykonywaniu

Poszukujemy pracownika do pomocy przy układaniu podłóg żywicznych. Jeśli jesteś młody, pracowity, masz zdolności manualne i szybko się uczysz to..


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta: tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"