:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C rozproszone chmury

Niebezpiecznie na pirackim placu zabaw. Druty, połamane elementy konstrukcji [Wrzuć Temat]. Akt.

Wystające druty, gwoździe, połamane elementy konstrukcji. Takie „atrakcje” czekają na maluchy na jednym z najbardziej popularnych placów zabaw w Szczecinku. Mowa oczywiście o obleganym w pogodne dni statku pirackim, znajdującym się w centrum parku, tuż przy muszli koncertowej. Pierwsze skaleczenia wśród najmłodszych już są. Czy beztrosko bawiące się w tym miejscu dzieci są bezpieczne? 

Przypomnijmy. Piracki plac zabaw, wyposażony w rozmaite linki, drabinki czy zjeżdżalnie liczy już trzy lata. Od samego początku miejsce to jest dosłownie oblegane. Bawią się tu dzieci w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym. Nie brakuje także maluchów, które właśnie tutaj uczą się stawiać swoje pierwsze kroki. 

Na zniszczenia obiektu co jakiś czas zwracają uwagę rodzice bawiących się tu dzieci. Niedawno była to zerwana linka czy łańcuch. Tym razem – niebezpiecznie wystające druty. Ostre, metalowe elementy znajdują się na linkach, po których najczęściej wspinają się najmłodsze dzieci. Rodzic, który zwrócił na ten problem uwagę przestrzega innych, gdyż jego dziecko przez wspomniane usterki w miniony weekend doznało bolesnego skaleczenia. 

- Mój czteroletni synek bawił się tutaj w niedzielę – mówi nam zbulwersowany rodzic. – Tych drutów naprawdę nie widać. Syn chwycił za linkę i drut wbił mu się w rączkę. Oczekuję, że władze miasta szybko usuną te niebezpieczne usterki – dodaje nasz rozmówca.

Przypomnijmy. Na początku kwietnia, tuż przed rozpoczęciem sezonu beztroskich zabaw na wolnym powietrzu, strażnicy miejscy informowali o przeprowadzonych kontrolach miejskich placów zabaw. Dostrzeżone zniszczenia, usterki i elementy wymagające naprawy miały zostać przez zarządcę, czyli miasto, usunięte. Rodzice czekają na szybką reakcję w tej sprawie.

Jak się dowiedzieliśmy, po nagłośnieniu problemu, Urząd Miasta szybko podjął działania. - Plac zabaw został już zabezpieczony - poinformowała nas kierownik Wydziału Komunalnego UM Anna Mista. W najbliższych dniach usterki będą naprawione. Jak się dowiedzieliśmy, szczecineckie place zabaw kontrolowane są co roku. Dokładnych oględzin wszystkich obiektów dokonuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

.......................................................................................................................................................

Dołącz do największej, najbardziej liczącej się grupy Czytelników w mieście! Wrzuć Temat! Twoja informacja ma wartość, więc wykorzystując ją gramy fair: Prześlij nam informację ze zdjęciem lub filmem na wyłączność, a wykorzystane przez nas materiały nagrodzimy bonami zakupowymi! Szczegóły tutaj.

Jak to zrobić? Najszybciej przez Facebooka @temat.szczecinek : 
https://www.facebook.com/temat.szczecinek/

lub mailem: [email protected]

..........................................................................................................................................................

interwencja szczecinek plac zabaw - komentarze opinie

 • gość 2018-05-14 09:56:12

  Latarnie też były kontrolowane, podobno wszystkie, a wystarczy popatrzeć na nie podczas spaceru i widać jak jest.

 • gość 2018-05-14 12:35:20

  Miasto teoretyczne, gdyby nie media palcem w bucie by nie kiwnęli.

 • gość 2018-05-14 12:54:10

  Podczas spaceru widać wszystko. Jak się nic nie robi, dużo się mówi i widzi.

 • gość 2018-05-14 13:12:45

  Może Ty nic nie robisz. ja pracuję i zdarza się pospacerować, gdzie zauważam, że miało być zrobione, były zapowiedzi, tłumaczenie się i kicha. Jak się nic nie robi, to nie jest zrobione to co się mówiło, że będzie. Kota to sobie odwracaj delfinku w domu ;P

 • gość 2018-05-14 16:06:31

  Człowiek się tylko denerwuje... Tu chodzi o bezpieczeństwo dzieci, a nie o wielką politykę. Zejdźcie drodzy rządzący i urzędnicy na ziemię i zacznijcie wreszcie dostrzegać problemy mieszkańców. A do takich należą bezpieczne place zabaw!!!!

 • gość 2018-05-14 19:59:54

  Na osiedlach budujcie większe place zabaw i bierzcie za nie odpowiedzialność. Przecież tam odbywa się codzienne życie. Rady osiedli, do dzieła. Po co tzw. Miasto wchodzi na siłę z tą niby atrakcją?

 • Gość - niezalogowany 2018-05-14 21:32:01

  Nie ma czasu. Będziemy budować stok narciarski.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-15 07:15:00

  W Szczecinku przy rządzącej Platformie powstają nowe atrakcje: place zabaw, pomosty itp. Problem w tym, że później nikt się tym nie interesuje. Jeziorna promenada jest pełna dziur, dzięki którym można zlamac nogę lub wpaść do jeziora. Ławki są obskurne, brudne i bez ochronnej farby Park generalnie zapuszczony, krawężniki zniknęły w śmieciach i pod zarastajaca je trawa. Mleczę i trawa nie koszona. Deski drewniane pomostów gniją przez brak konserwacji. Nowe, uschniete drzewa i nasadzenia straszą, nie są wymieniane na nowe. Ogólnie park robi przykre wrażenie, a sezon turystyczny juz się zaczął

 • prezes szrot-u - niezalogowany 2018-05-15 13:47:50

  Który prezes za to odpowiada ?

 • gość 2018-05-15 14:15:29

  Dziś są na to przeróżne fundusze i środki finansowe i buduje się wszędzie dookoła. Szczecinek nie jest tu żadnym wyjątkiem. Owszem, jest tu ładnie bo... mamy jezioro, o które niestety nie dbamy. Problem w tym, że jest masa zaniedbań.

 • gość 2018-05-15 17:52:12

  Zieleń powinna być wartością samą w sobie. Wartością miejską. Słyszałam, że niedawno postulowano zmniejszenie nakładów. Ciekawe czy Kołobrzeg lub Piła zmniejszyły nakłady na zieleń ?

Dodajesz jako: Zaloguj się