:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Niedźwiedziu, sam tego chciałeś
Jerzy Gasiul 06/09/2018 12:25

Choć kampania wyborcza ruszyła i swoich pretendentów na burmistrzowski fotel ujawnią nawet ugrupowania kanapowe, jak dotąd znamienne jest milczenie ze strony PiS. Najwyraźniej albo nie ma kogo desygnować, albo ci, którzy mają na to stanowisko chrapkę, za sobą pozostawili wyłącznie spalone mosty. Problem tego ugrupowania od zawsze polegał na tym, że zawsze stanowił przystań dla różnego rodzaju rozbitków i ambitnych sierot po partiach odeszłych w niebyt. W takim zestawie wspólnie działanie jest praktycznie niemożliwe.


Tego rodzaju problemów nie ma największe ugrupowanie, które w Szczecinku dzieli i rządzi od tak dawna, że już tylko emeryci pamiętają o jego początkach. Skądinąd wodzowski styl rządzenia przejęli od swoich poprzedników, których kiedyś zażarcie zwalczali. Znaczy, zwalczali ich werbalnie. Ponieważ wbrew doktrynie Pawlaka, słowo wcale nie jest droższe pieniędzy, dzisiaj są z nimi w komitywie. Świadczą o tym różnego rodzaju wspólne wieczorno-nocne sabaty, a to pod Sądem Rejonowym, a to pod pomnikiem, czy na placu pod ratuszem.
Zgodnie z pawlakową teorią wprawdzie jest to wróg, ale swój. Co prawda, z dawnego silnego obozowiska pozostały dzisiaj co najwyżej doły po latrynach i być może dlatego byłego wroga, ze względu na jego słabość, można potraktować jako chwilowego sprzymierzeńca. Ponoć nic tak nie jednoczy, jak wspólnota wyznająca te same wartości. W tym przypadku bolszewicką nienawiść do politycznego przeciwnika.
Tymczasem larum grają. Tak to przynajmniej wynika z różnego rodzaju badań opinii społecznej. Okazuje się, że w zdecydowanej większości Janusze i Grażyny – nawet ci z lokalnego świata, mają zapatrywania i poglądy inne niż te, którymi do tej pory próbowano ich faszerować. Czy liczyć się będą hektary wylanego asfaltu, tudzież kilka mało przydatnych ale kosztownych zabawek, czy styl zarządzenia miastem i dzielenie mieszkańców na swoich i nieswoich? W tej kwestii należy być sceptykiem. Być może tradycyjnie wystarczy wielki na pół bloku bilbord ze zdjęciem kandydata, koniecznie z przyklejonym do jego górnej części ciała uśmiechem.
Z drugiej strony, sądząc z nienotowanej w dotychczasowej historii ekscytacji wyborami, chyba idzie na burzę z piorunami. Pierwszym takim znakiem jest choćby nerwowość w do tej pory wyrównanych szeregach rządzących miastem trzykadencyjnych radnych. Najwyraźniej przestali wierzyć „że władzy raz zdobytej nie oddamy”. Okazuje się, że nie ziści się zawołanie „żeby było, tak jak było”. Powód? Głównodowodzący, który ojców założycieli dawno się pozbył, zarządzając wprowadzenie tej jedynej i prawdziwej demokracji, jak sam zapowiedział, rezygnuje z udziałów w lokalnej polityce. Na placu pozostał namaszczony następca. I w tym miejscu dochodzę – jak mawiał pewien filmowy generał – do sedna tarczy. 
Zacytuję piękną frazę z „Pana Tadeusza”: „...niedźwiedziu! gdybyś w mateczniku siedział, nigdy by się o tobie Wojski nie dowiedział”. Pierwszy wyraz dyskretnie pomijam, bo nie chcę biegać na pocztę po kolejną przesyłkę z kancelarii adwokackiej wyznającej teorię o gonieniu króliczka. Co prawda, nawet ta lokalna polityka niczym się nie różni od handlu starymi rybami, ale umiar jest wskazany. Nic tak nie zdeprecjonuje polityka i zarazem kandydata na burmistrza, jak jego własne wypowiedzi. Kandydat na burmistrza właśnie walnął, niczym ślepiec w słup telegraficzny, mówiąc – tu proszę o uwagę - odpowiedzialność za szokująco długi objazd na czas budowy wiaduktu przy ul. Słupskiej ponosi... PiS.
„Czyli pasieki zwabiła cię wonność, Czy uczułeś do owsa dojrzałego skłonność, Wyszedłeś na skraj puszczy...”. Kandydat na burmistrza w przeciwieństwie do GDDKiA w tej sprawie jeszcze nie zdążył udzielić odpowiedzi na pismo mieszkańców, ale za to w kablówce wyraźnie poczuł „owsa dojrzałego skłonność”.
„Ta inwestycja została rozpoczęta (...) przez PO. Dzisiaj odpowiadają za nią ministrowie z PiS-u” – oznajmił w płatnym „Programie samorządowym”. Jak nic wypada zatem kandydatowi przypomnieć czasy, o których zapomniał. Wszystko zaczęło się w połowie 2005 roku. To wtedy sporządzono projekt koncepcyjny obwodnicy oraz zebrano opinie tutejszych samorządów. W tym też czasie miasto zadeklarowało przejęcie na siebie kosztów uporządkowania spraw własnościowych terenu. Potem nastąpiła cisza. Za żadne skarby nie powiem, kto w tym czasie rządził w kraju i na tutejszej leśnej polanie. 
W 2012 wydana została decyzja środowiskowa. Inwestycja miała się rozpocząć w 2012 roku. O takich terminach bajali goszczący nad Trzesieckiem minister transportu Cezary Grabarczyk i wiceszef resortu Ochrony Środowiska Stanisław Gawłowski. 
W 2013 r. projekt „odchudzono” rezygnując z dwóch węzłów. W sprawie budowy w 2014 interpelował w sejmie poseł Wiesław Suchowiejko. Ostatecznie umowę na budowę podpisano pod koniec 2015. - Gdyby nie ja, obwodnica by nie powstała – stwierdził ze skromnością w jednym z wywiadów burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Zatem z wyjątkiem pierwszych lat, kiedy planowano, a następnie realizowano budowę, kto odpowiadał za inwestycje, kto zatwierdzał, uzgadniał, opiniował to, co dotyczyło przyszłej budowy i tymczasowych niedogodności dla mieszkańców? 
Duposzczypatielnyje opowiastki o tym, że również na budowie w Szczecinku pojawił się diaboliczny PiS, który knuje i torpeduje, nie są warte tyle co woda w kiblu. Sam tego chciałeś „niedźwiedziu”. 
                                                                                                                                

Reklama

spalone mosty stanowisko ugrupowanie - komentarze opinie

  • gość 2018-09-06 13:40:28

    To nie dźwiedź a raczej panda. Mam nadzieję że nie z rumuńskiego zoo.

  • gość 2018-09-06 14:04:30

    zwykły miś o małym... notabene Kubuś ;D

  • gość 2018-09-06 17:44:43

    jednak to prawda, że na starość człowiek głupieje

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"