:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

“Niektórzy lubią poezję" i piszą ją od najmłodszych lat. Kolejna edycja konkursu literackiego

We wtorek (12.06) w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku przy ulicy Krakowskiej, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie IV. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pod nazwą “Niektórzy lubią poezję”. Była to już 7. edycja konkursu, jednak przez pierwsze trzy lata miał on zasięg wojewódzki.

Uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Jak się okazało, do tegorocznej edycji konkursu, zgłoszono blisko 893 prace, które dotarły do jury z całego kraju. Jest to nowy rekord konkursu (dla porównania - w czasie pierwszej edycji w 2011 roku, prac było 185, a w roku ubiegłym - blisko 600).

- Nie chodzi o to, aby prac było dużo. Ważne jest to, żeby w danym mieście, jak najwięcej osób doceniało poezję. Szczecinek takim miastem na pewno jest i nie jest to przypadkiem, że właśnie jeden z największych konkursów poetyckich odbywa się w Szczecinku i że w jednej z największych szkół szczecineckich od wielu lat z tak dużym sukcesem jest realizowany taki konkurs. Zawsze uważałem, że poeci są ludźmi szczególnymi, lepszymi od innych

- powiedział burmistrz miasta, Jerzy Hardie-Douglas.

Jury, którego przewodniczącą była Krystyna Mazur, wybrali najlepsze prace, które zostały następnie nagrodzone. Wyróżnienie drugiego stopnia otrzymało łącznie 13 osób, wśród nich znalazła się Julia Łozińska z SP nr 7 Szczecinek za "wiersz bez tytułu". Wyróżnieniem stopnia pierwszego, nagrodzonych zostało także 13 uczniów, a wśród nich Maja Wajda ze SP nr 1 w Szczecinku za wiersz “Pyszna herbatka”, Natalia Folga ze SP nr 7 za “W krainie luster” i Maria Tomaka-Wacławska z tej samej szkoły za wiersz “Przyjaźń”.

Trzecie miejsce zajęła między innymi Oliwia Piasecka ze SP nr 4 za wiersz pt. “Ławka”, na drugiej pozycji znaleźli się uczniowie SP nr 7: Gabriel Olszewski za wiersz “Rozpacz” i Miłosz Sobolewski za wiersz “Ucieczka”. Pierwsze miejsca w tym roku w Ogólnopolskim Konkursie Literackim “Niektórzy lubią poezję”, zajęli Natalia Zimnińska za wiersz “Mimo wszystko” (SP nr 1 Wałcz) i Tycjan Staniszewski za wiersz “Bałwan”. Przyznano także nagrodę specjalną Dyrektora SP nr 7 w Szczecinku. Maciej Kaźmierski wręczył ją Julii Łozińskiej.

Patryk Witczuk

 

Natalia Zimińska: Mimo wszystko

Na ulicy Trzynastej 
pod numerem siódmym
mieszka Szczęście.
Właśnie wstało.
Lewą nogą, oczywiście.
Patrzy, 
jak Czarny Kot
leniwie przeciąga się
na dywanie z czterolistnych koniczynek.
Idzie Szczęście powoli,
po posadzce ze stłuczonych luster.
Otwiera drzwi,
by powitać tych,
którzy umieli tu trafić.

Pomimo wszystko.
W Piątek - Trzynastego.


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


niektórzy lubią poezję szczecinek konkurs uczniowie sp7 - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się