:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Nielegalne paliwo i pralnia pieniędzy

Policja, Nielegalne paliwo pralnia pieniędzy - zdjęcie, fotografia

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się m.in. praniem brudnych pieniędzy oraz obrotem nielegalnymi paliwami. Z tego tytułu Skarb Państwa stracił ponad 30 milionów złotych – napisał w komunikacie rzecznik prasowy ABW ppłk Maciej Karczyński.

    Jak się dowiedzieliśmy działania operacyjne funkcjonariusze przeprowadzili również w Szczecinku. Potwierdził to w rozmowie z „Tematem” ppłk Wojciech Mikołajuk, rzecznik prasowy Delegatury ABW w Szczecinie.

    „Funkcjonariusze w ramach prowadzonego śledztwa zgromadzili materiał procesowy dotyczący działania grupy przestępczej działającej na terenie Polski oraz innych państw europejskich. Struktura przestępcza kierowana była przez osoby, które od wielu lat zajmowały się nielegalnie obrotem paliw. W trakcie gromadzenia wiedzy procesowej wytypowano miejsca gdzie przeprowadzono przeszukania. W sumie funkcjonariusze weszli na 43 adresy zamieszkania oraz prowadzenia działalności przez osoby zajmujące się nielegalną działalnością. Podczas działań zatrzymano osoby, którym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych, prania brudnych pieniędzy i udziału w grupie przestępczej. Zabezpieczono środki pieniężne na poczet grożących tym osobom kar. Według trwających wyliczeń Skarb Państwa poniósł na tym procederze szkodę w wysokości, co najmniej 30 mln zł. Wobec zatrzymanych planowane jest zastosowanie środków zapobiegawczych, w tym tymczasowego aresztowania. Śledztwo ma charakter rozwojowy” – czytamy w komunikacie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. (sw) 

Nielegalne paliwo i pralnia pieniędzy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com