:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C całkowite zachmurzenie

Nikt nie chce zbudować kładki nad Niezdobną

To był już trzeci przetarg na budowę kładki nad rzeczką Niezdobną. – Niestety, nie ma chętnego na realizację tej inwestycji. 

    – W trzecim przetargu ogłoszonym przez Urząd Miasta nie wpłynęła żadna oferta – mówi „Tematowi” Katarzyna Wencław, przewodnicząca komisji przetargowej.

    Jak nam powiedziała K. Wencław, nie zapadła jeszcze decyzja czy miasto w tym roku ogłosi kolejny czwarty przetarg na budowę przeprawy nad Niezdobną, czy też inwestycja zostanie przeniesiona do realizacji na wiosnę 2014 roku.

    Przypomnijmy: Wcześniej dwukrotnie nie rozstrzygnięto przetargów ze względu na zbyt wysoką cenę inwestycji przedstawianą przez potencjalnych wykonawców. W pierwszym przetargu najniższa kwota, za którą firmy zamierzała zbudować kładkę opiewała na 245 tys. zł, w drugim zaś na ponad 190 tys. zł. Problem w tym, ze szczecinecki samorząd zarezerwował na inwestycję 100 tys. zł.

    Kładka ma ułatwić komunikację z Centrum Szkoleniowo – Konferencyjnym w odrestaurowanym Zamku Książąt Pomorskich oraz usprawnić możliwość dojścia do zamontowanych tam urządzeń rekreacyjnych. Konstrukcja w łukowym kształcie wykonana będzie z desek kompozytowych, balustrady natomiast ze stali. Szerokość kładki to 3 m, a długość konstrukcji - 11 m. (sw) 

Nikt nie chce zbudować kładki nad Niezdobną komentarze opinie

  • kariolka - niezalogowany 2013-10-08 11:44:12

    Ludzie! Przecież już teraz na wysokości budynku RDLP istnieją dwa mostki, oraz jaz- będący też swego rodzaju kładką. Kto chce budować na długości raptem kilkudziesięciu metrów czwarty szlak pieszy przez rzeczkę, którą w zasadzie można z dobrego rozbiegu przeskoczyć jednym susem? Kto chce wyrzucić w błoto pieniądze podatników? Toż to chory pomysł!

  • mieszkaniec - niezalogowany 2013-10-03 13:27:47

    musi być ze złota?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com