:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Niszcz, co nie Twoje jest?

Niszcz, co nie Twoje jest?

Ja nie wiem, jak to jest w końcu. Czy to ja jeszcze za młody jestem, czy społeczeństwo faktycznie zmierza w dziwną, bardzo złą stronę. Bardziej prawdopodobne wydaje mi się być to drugie. Jakie czasy mamy, każdy z nas doskonale wie. Żyjemy w pośpiechu, nie ma w nas ładu i spokoju prawie wcale. Ale cóż zrobić - czasy same w sobie się zmieniają przecież, a człowiek człowiekowi równy nie będzie wcale.

 

Dziś o tym, o czym często się słyszy - o wandaliźmie, ale nie skupię się na pisaniu, że do tego dochodzi (bo to przecież wie chyba każdy), a o tym, co homo sapiens zmusza do zostania zwykłym - za przeproszeniem - bałwanem. To ważne, choć odpowiedzieć na takie pytanie jest i będzie niezwykle ciężko.

Wychodzę sobie jak zawsze, tradycyjnie (w końcu innego wyjścia do świeżego powietrza od matki natury nie mam) z mojej klatki na jednej z ulic naszego Szczecinka. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego. Ot, zwykłe wyjście zwykłego przedstawiciela płci męskiej. Ale jest jedno "ale". Jakiś bałwan (słowo już użyte wcześniej) chciał pokazać swoją siłę, moc, męskość - bo wiecie, kobiety lubią "twardzieli". Co owy Mr. Bałwan uczynił? Ano kilka godzin wcześniej, najprawdopodbniej pod osłoną nocy, postanowił, że gołą - a jakże - dłonią zbije niewinną szybę w drzwiach, przy samym domofonie. Szyba jednak do końca nie dała za wygraną - druga jej warstwa pozostała nienaruszona, a po sprawcy zostały tylko ślady krwi z jego niesfornej dłoni.

To jest z jednej strony porażające, by uderzać ręką w szybę, kaleczyć się tym samym, ale z drugiej strony - pokazuje to inteligencję co niektórych mieszkańców Grodu Warcisława.

Taki jeden z drugim pomyślą sobie, że i tak nikt im nic za takie coś nie zrobi, bo to przecież zwykła drobnostka jest, nic szczególnego. A i tak zaraz ktoś to naprawi, za nie nasze pieniądze. Załatwione? Tak jest. I to myślenie również zmienić się winno. Jeśli robisz jedno, przyjmij godnie konsekwencje swoich czynów, zwłaszcza, że działasz z czystą premedytacją. Nie wiadomo nawet dokładnie, w jakim celu. Order za głupotę byłby pewny z całą pewnością.

Niszczyć coś bez powodu ludzie potrafią, bo po co ma to coś stać? Urwane drzwiczki, pomazane elewacje, wybite właśnie szyby, zapluta klatka schodowa (to już dodatek) - tak, z tym wszystkim mamy do czynienia na codzień. I będziemy mieli dalej do czynienia. Tak to już niestety jest.

Czy się żalę? Nie, nie mam tego w naturze, to bardziej stwierdzenie i tak znanych faktów. Nie rozpisuję się, bo i po co - jest treściwie i na temat? Jest. Dziękuję bardzo.

Patryk Witczuk


patryk witczuk - komentarze opinie

 • gość 2017-06-28 13:31:35

  Jak dla mnie osoby niedorozwinięte nie powinny być piętnowane takim artykułami. To, że ktoś ma IQ na poziomie bydła rogatego to nie powód, żeby mu zwracać uwagę. Trzeba tylko współczuć rodzinie i mądrzejszym kolegom, bo oni muszą z takim żyć. Przecież to dla normalnego człowieka musi być bardzo trudne. Wyrazy współczucia.

 • Gość - niezalogowany 2017-06-28 21:40:58

  Oczywiscie swiety przekaz o nizszosci glupoty i wandalizmu nad rozsadkiem...ale! Zycie pisze scenariusze. Zycie to takze emocje, furia, zlosc, nietlumione uczucie, milosc, nienawisc, szalenstwo... Moze ktos dowiedzial sie, ze nie jest ojcem dzieci, moze zgubil trafnie wytypowany los w totka, moze ktos kogos zdradzil, moze dowiedzial sie, ze zostalo kilka dni zycia...Tuz obok byla szyba. Moze byl tylko pijany. Kto wie? Ps. To tylko szyba. Przedmiot do wymiany. Czlowiek dopomi zyje ma emocje. Jesli ich nie ma, nie zyje.

 • gość 2017-06-29 15:00:43

  To nie dzisiejsze czasy autorze bloga - mentalny staruchu. Wyglądasz młodo na zdjęciu, ale utyskiwanie na obecne czasy i tęsknota za urojonymi złotymi czasami wskazuje, że albo za dużo przebywasz ze starymi ludźmi, albo jesteś jednak mentalnym starcem. Akty wandalizmu były, są i będą i nie ma co się obrażać. Zawsze znajdą się ludzie, którzy mają taką potrzebę, żeby coś zniszczyć, zadymić, zdemolować. To tak jak z prostytucją, nałogami i nie wiadomo czym jeszcze. Człowiek to nie anioł tylko człowiek. Szewc Herostrates już w Starożytności podpalił świątynię. Trzeba z tym żyć, całkowicie nie da się wyeliminować. Szkoda czasu na takie utyskiwania i felietony.

 • gość 2017-06-29 15:09:29

  Poprawnie powinno być "Na co dzień", a nie na codzień". Zamiast za pisanie bloga i pouczanie innych wziąłbyś się lepiej Patryczku za słownik ortograficzny:))) Gimbaza i felietony:)))

 • Patryk Witczuk 2017-07-03 10:46:51

  Pewnie też lubisz zbijać szyby, anonimku ;)

 • gość 2017-07-06 22:32:48

  zwłaszcza niedouczonym gryzipiórkom w okularach:P

Dodajesz jako: Zaloguj się