:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Nitex przyjechał, Nitex wyjechał

Aktualności, Nitex przyjechał Nitex wyjechał - zdjęcie, fotografia

Najpierw, od września 2015 były konferencje prasowe, potem podpisywanie listów intencyjnych, a potem pojawiło się poczucie niesmaku. W kwietniu 2016 okazało się, że właściciel firmy Nitex, która miała otworzyć przy ul. Koszalińskiej w Szczecinku fabrykę mebli tapicerowanych, chciał wyłudzić przy okazji dotacji na utworzenie 28 miejsc pracy nie mniej niż 365 tys. zł ze środków Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku. Chodziło o próbę zawyżenia kosztów zakupu refundowanych maszyn. Umowy dotyczące finansowania wyposażenia miejsc pracy w ubiegłym roku zostały wypowiedziane i potwierdzone wyrokiem sądowym.

Minął rok.

- W tym tygodniu pracownicy i firma Nitex złożyła informację, że zamierza zakład w Szczecinku zlikwidować - mówi Tematowi Maciej Batura, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku. - Wszystkich 24 pracowników dostało wypowiedzenia. Część z nich jednak znalazła już pracę, lub jest w wieku przedemerytalnym, część zamierza zatrudnić “Moje Bambino” (dawny InsGraf), które właśnie zaczyna robić meble tapicerowane. 

Przypomnijmy, że zatrudnienie przy produkcji mebli, według deklaracji firmy z roku 2015, miało znaleźć minimum 40 osób. Cykl szkoleń pracowników za 112 tys. zł dla 38 osób zapewnił Powiatowy Urząd Pracy.

Nitex przyjechał, Nitex wyjechał komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com