:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym i Gra o Niepodległość. Zaproszenie

Kiedy: 2018-05-19 , godzina: 14:00 | Gdzie: Muzeum Regionalne w Szczecinku

Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym i Gra o Niepodległość. Zaproszenie

19 maja zapraszamy na Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym. W tym roku tematem przewodnim jest stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godzinie 14:00 spod Muzeum startuje Gra o Niepodległość. Zespoły mają za zadnie dostarczyć telegram Józefa Piłsudskiego bezpiecznie przez trzy zabory. Grupy mogą liczyć od 2 do 5 osób, zapisy na miejscu.

O 18:00 oficjalnie rozpoczniemy Noc Muzeów na muzealnym dziecińcu. O tej samej godzinie ruszają warsztaty kaligrafii dla dzieci. Będzie na nich można napisać list za pomocą stalówki i atramentu, tak, jak w 1918 roku. Dzieci poniżej 7 lat muszą uczestniczyć w zajęciach z opiekunem. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Od godziny 18:30 na dziedzińcu będzie można zobaczyć pokazy umundurowania i broni z okresu I wojny światowej.

0 19:30 czeka nas konkurs na najlepszy kostium z 1918 roku. Serdecznie zachęcamy do przebrania się nawet, jeśli nie chcemy startować w konkursie. W godzinach 19:00-22:00 w sali edukacyjnej (piwnica) działać będzie retro-studio fotograficzne, gdzie będzie można zrobić sobie zdjęcie w stylu vintage.

O 20:00 uczniowie Szkoły Muzycznej zaśpiewają wiązankę pieśni legionowych. Koncert na dziedzińcu muzealnym.

Od godziny 21:00 rozpoczniemy zwiedzanie z przewodnikiem wszystkich wystaw czasowych i stałych. W programie m.in. dwie nowe wystawy: nabytki i „Nowa, odrodzona”.

 

info/foto: Muzeum Regionalne w Szczecinku

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


noc muzeów szczecinek gra o niepodległość - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się