:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

Nowa sieć szkół w Szczecinku. Lekko nie będzie

Aktualności, sieć szkół Szczecinku Lekko będzie - zdjęcie, fotografia

Na ostatniej sesji Rady Miasta radni zadecydowali o powołaniu Miejskiej Rady Oświaty. Nowo powołana rada ma zająć się przygotowaniem w Szczecinku wdrażanej reformy, związanej z likwidacją gimnazjów i powrotem 8-letnich szkół podstawowych. Lekko nie będzie. Powstanie nowa sieć szkół, nowe obwody, trzeba będzie podjąć ustalenia, gdzie będą pracowali uczący dotąd gimnazjalistów nauczyciele, a także ile pieniędzy i na co konkretnie trzeba będzie wydać.

Miejską Radę Oświaty mają tworzyć m.in. przedstawiciele Rady Miasta, poszczególnych typów placówek oświatowych, przedstawiciele rad rodziców czy związków zawodowych. Jak zapewnia Tomasz Czuk, dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych, na przygotowanie zmian w Szczecinku jest jeszcze sporo czasu. Na razie trzeba skompletować cały skład nowo powstałej rady. 

– Na pierwszym, styczniowym posiedzeniu Rady Miasta będziemy wybierali trzech przedstawicieli spośród miejskiej rady, którzy będą zasiadali w radzie oświaty – wyjawia nam Tomasz Czuk. – Z tego, co wiem, burmistrz już ma dwóch kandydatów, których sam desygnuje. Ja natomiast jutro spotykam się z przedstawicielami rad rodziców. Jeśli natomiast chodzi o przedstawicieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, to już są oni wybrani.

Pierwsze posiedzenie Miejskiej Rady Oświaty zostanie zwołane z inicjatywy przewodniczącej Rady Miasta. – Myślę, że będzie to w styczniu bądź na początku lutego – informuje dalej Tomasz Czuk. – Na pewno będziemy dyskutować o projekcie uchwały dotyczącej nowej sieci szkół. Ten projekt musimy przedłożyć kuratorowi oświaty do 17 lutego. A do 31 marca Rada Miasta musi taki dokument uchwalić. Czasu jest więc sporo. Wszystko jest pod kontrolą.

Koncepcji jest kilka. Przykładowo, mówi się o reaktywowaniu dawnej Szkoły Podstawowej nr 3 na bazie istniejącego Gimnazjum nr 1 bądź o utworzeniu w Szczecinku nowej szkoły sportowej. – To wszystko to na razie luźne dywagacje. Ostateczna decyzja będzie w rękach Rady Miasta i burmistrza. Wszystko się dopiero okaże – dodaje na koniec dyrektor. 

 

Nowa sieć szkół w Szczecinku. Lekko nie będzie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com