:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Nowe autobusy spalinowe w Szczecinku. "Ogórki" powoli znikają z ulic

Nowe autobusy spalinowe w Szczecinku.

Już niebawem do Komunikacji Miejskiej w Szczecinku trafić ma 10 autobusów elektrycznych. Zgodnie z planem, mają pojawić się do końca sierpnia. Ale to nie wszystkie nowości w taborze pojazdów, bo też nie wszystkie potrzeby zaspokoją pojazdy duże i wyłącznie na prąd.

Za kilka miesięcy małe autobusy VDL Berkhof, zwane w Szczecinku “ogórkami”, zastąpią inne.

  • Jesienią pojawią się dwa nowe autobusy - mówi dyrektor KM, Tomasz Merk. - To dwa nowe Autosany Sancity. Będą jeździły tam, gdzie w tej chwili kursują naprawdę mocno wysłużone Berkhoffy.

Przypomnijmy, że pięć używanych małych autobusów VDL Berkhof trafiło do Komunikacji Miejskiej w roku 2013.

Dwa nowe autobusy zostaną wzięte w leasing. Koszt jednego pojazdu to około 700 tys. zł.

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


autobus szczecinek berkhof komunikacja miejska - komentarze opinie

  • gość 2018-06-14 08:49:55

    Przepraszam, nie "Ogórki", bo tak nazywano autobusy marki Jelcz. Pojazdy autobuso-podobne VDL w Szczecinku nazwane zostały "Dziobak", lecz ta nazwa szerzej nie wypłynęła.

  • gość 2018-06-17 11:01:43

    Skoro wprowadzacie zmiany, to zróbcie je kompleksowo i dopasujcie rozkłady pod pasażerów, a nie kierowców, którzy plotkują na pętlach i jeżdżą jeden po drugim. Zwiększcie też częstotliwość kursów, bo mało, że jeden po drugim to jeżdżą co pół godziny. Poza tym smród bród i brak klimatyzacji w XXI jest nie do pomyślenia.

Dodajesz jako: Zaloguj się