:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Nowe dwa mini ronda i szersza Parkowa

Jedną z poważniejszych przyszłorocznych inwestycji drogowych będzie przebudowa i modernizacja kilku uliczek w ścisłym centrum Szczecinka. Zamierzenie to zostało już uwzględnione w budżecie miasta. Na skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Jeziorną  powstanie niewielkie, ośmiometrowej średnicy rondo. Jest też gotowa dokumentacja na przebudowę ul. Parkowej. 

Wprawdzie projekt był już gotowy w czerwcu, ale we wrześniu, po uwzględnieniu poprawek i zmiany koncepcji dotyczącej przebiegu ul. Junackiej, koszalińska pracownia wykonała kolejną wersję. 

- Jedną z ważniejszych zmian jest maksymalne poszerzenie jezdni ul. Parkowej do 5 metrów – powiedział nam inż. Ryszard Kotynia z Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miasta. Jezdnia przebiega przez zwartą zabudowę i aby zachować po obu stronach chodniki można ją tylko nieznacznie poszerzyć, głównie kosztem chodnika przy powstającym centrum handlowym. Ulica, tak jak do tej pory, będzie dwukierunkowa. Złagodzone zostaną za to łuki na skrzyżowaniu z ul. Ordona.  Tam też planowane jest usytuowanie mikroskopijnego ronda najazdowego (nawierzchnia z kostki kamiennej) o czterometrowej średnicy. Tego typu skrzyżowanie odbędzie się kosztem parkowej alejki, będącej przedłużeniem ul. Parkowej i zatoczki parkingowej przy przystanku autobusowym. W tym też miejscu planowane jest przejście dla pieszych z azylem (wysepką na środku jezdni). 

Przebudowa obejmuje równie ul. Parkową wraz ze skrzyżowaniem z ul. Ordona. Jezdnia, z racji zabudowy, pozostanie tej samej szerokości co do tej pory. Tak jak i teraz, ulica będzie dwukierunkowa. Przy skrzyżowaniu z ul. Ordona przebieg chodników będzie nieco skorygowany. Nawierzchnia chodników ma być wykonana z szarej kostki betonowej, zaś przy wjazdach na posesje z kostki czerwonej. Nieco powiększone zostaną promienie łuków.  Nowością jest pojawianie się w tym miejscu najazdowego, miniaturowego ronda oznaczonego na jezdni białymi pasami, oraz w tej samej konwencji wysepki na przejściu dla pieszych przez jezdnię ul. Ordona.  Być może trzeba będzie wyciąć kilka drzew. 

Jak wynika z projektu, ratusz zrezygnował z pierwotnej koncepcji przebicia się na wysokości ul. Junackiej i Podwale. Układ obu uliczek pozostanie bez zmian. Ulica Junacka ma być główną drogą dojazdową do zaplecza powstającego przy ul. Boh. Warszawy centrum handlowego. Dodajmy, że z ulicy będzie można wyjechać bezpośrednio na ul. Ordona w miejscu, w którym w tej chwili znajduje się brukowany wjazd na posesje pomiędzy dawnym LOK-iem a kamienicą oznaczoną nr 8. Na tym odcinku projekt przewiduje powstanie zatoczek parkingowych na ok. 20 miejsc. Dodatkowo, w miejscu obecnego podwórza i garaży, będzie można ulokować kolejnych 25 miejsc postojowych.  Miejsca parkingowe powstaną również przy ul. Drzymały w miejscu wyburzonej kilka lat temu oficyny. Ulica ta zostanie zmodernizowana. Powstać mają nowe chodniki oraz złagodzone zostaną łuki z ul. Ordona. (jg) 


Nowe dwa mini ronda i szersza Parkowa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com