:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Nowi lekarze na ginekologii w Szczecinku. Dostaną mieszkania, a szpital pieniądze od powiatu

Nowi lekarze na ginekologii w Szczecinku. Dostaną mieszkania, a szpital pieniądze od powiatu

To już oficjalna informacja: oddział ginekologiczno-położniczy w szpitalu w Szczecinku nie zostanie zawieszony. Spółce i jej właścicielom, czyli władzom miasta i powiatu, udało się zorganizować wszystko tak, by oddział mógł funkcjonować nadal. Oznacza to, jedno. Pacjentki oraz przyszłe mamy ze Szczecinka i okolic, nie muszą się już martwić, że w razie potrzeby będą musiały szukać opieki medycznej w innych, odległych miastach. 

 

Przypomnijmy. Bardzo szerokim echem odbiła się wiadomość o tym, że działalność cieszącego się dobrą renomą oddziału może być zagrożona. W ostatnich dniach koordynator oddziału, Tomasz Żyłka złożył rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Powodem było to, że jego wieloletni współpracownicy i specjaliści: Barbara Janda i Mirosław Rybak w czerwcu wybierają się na emeryturę. Brak lekarzy specjalistów, według koordynatora, uniemożliwia funkcjonowanie oddziału. 

Na szczęście problem udało się już zażegnać. Dotychczasowy koordynator pozostanie na swoim stanowisku. Co więcej, jak poinformował nas starosta Krzysztof Lis, od sierpnia tego roku na oddziale ginekologiczno-położniczym będzie pracować dwóch nowych lekarzy specjalistów. Dodatkowo na najbliższej sesji Rady Powiatu radni mają podjąć decyzję o dokapitalizowaniu spółki Szpital w Szczecinku w wysokości 405 tys. zł.

- Tak jak państwo wiecie dr Janda i dr Rybak zadeklarowali przejście na emeryturę – mówi „Tematowi” Krzysztof Lis. - Dr Rybak zdecydował przesunąć swoje odejście do 1 sierpnia 2018 roku, ponieważ właśnie wtedy pracę na oddziale zacznie nowy lekarz, który wstępnie deklarował przybycie do Szczecinka o miesiąc wcześniej. Niestety z powodów osobistych musiał zmienić termin.

- Pojawiły się głosy, iż nikt przecież nie odchodzi na emeryturę z dnia na dzień i właściciele szpitala powinni o tym wiedzieć. I oczywiście wiedzieliśmy, i odpowiednio wcześniej robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby znaleźć i zatrudnić lekarzy, którymi można by było zapełnić lukę powstałą w wyniku tej naturalnej kolei rzeczy. Znaleźć dobrych specjalistów i co więcej zachęcić ich do tego, żeby zmienili swoje miejsce zamieszkania i przenieśli się do Szczecinka, nie było łatwe. Niemniej udało się i chcę państwa uspokoić, że od sierpnia na oddziale ginekologicznym będzie zatrudnionych dwóch dodatkowych lekarzy. Nie ma absolutnie żadnego zagrożenia, że szczecinecki oddział położniczy przestanie funkcjonować. 

Jak podkreślił dalej starosta, właściciele szpitala (czyli przedstawiciele miasta i powiatu) spotykali się kilkukrotnie w obecności prezesa spółki i dyrektora ds. medycznych od momentu, kiedy tylko pojawiła się informacja o zaistniałych problemach dotyczących funkcjonowania oddziału ginekologiczno – położniczego. Podobne spotkanie odbyło się również w obecności ordynatora oddziału, Tomasza Żyłki. Starosta w imieniu samorządu powiatowego zadeklarował wsparcie finansowe w wysokości 405 tys. zł na zwiększenie kapitału spółki. Taka propozycja zostanie przedłożona radnym powiatowym do końca czerwca. 

- Tak jak wspomniałem już wcześniej, samorząd powiatowy przeznaczył dwa lokale w ZST na mieszkania dla lekarzy. Oba zostaną obsadzone – dodał na koniec nasz rozmówca.


szpital szczecinek ginekologia zawieszenie opieka medyczna - komentarze opinie

 • Mama - niezalogowany 2018-06-08 12:07:01

  Mam nadzieję, że nowi lekarze będą dobrymi specjalistami, a nie "odrzutkami" z innych miast. Każda z nas chce przede wszystkim bezpiecznie rodzić. Doktor Tomasz Żyłka to bardzo dobry lekarz ale co nieczęsto idzie w parze bardzo dobry człowiek. Szkoda jego odejścia bo żył tym oddziałem i historiami poszczególnych pacjentek. Lekarz z powołania. Dziękuję Panie doktorze za dwójkę wspanialych dzieci.

 • gość 2018-06-08 13:23:06

  A czy w końcu będą pieniądze dla pozostałego personelu szpitala? Czy nie wstyd zarządowi, ze nadal tam pracują osoby 7 dni w tygodniu za najniższą krajową? To już w biedronce mają więcej i niedziele wolne.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-08 14:54:19

  Cale szczęście ze udało sie wyjść z tej nieciekawej sytuacji,że oddział zostaje,i że dr Żyłka zostaje,najważniejsze!!!Wspaniały lekarz,wspaniały człowiek,takiego ze świecą szukać,niejeden oddział moze nam pozazdrościć.Przywitał na świecie moja druga córkę,i nie wyobrażam sobie,że mógłby to być kto inny.Pozdrowienia dla Doktora.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-08 19:52:39

  Jednak można jak się chce, prawda? A teraz z taką samą determinacją poproszę powalczyć o chirurga dziecięcego!!!

 • gość 2018-06-08 21:03:42

  A starosta pracuje na dwóch etatach jako starosta i członek rady nadzorczej Mec w Szczecinku i się śmieje z wyborców

 • Gość - niezalogowany 2018-06-08 23:29:03

  Coraz trudniej o lekarzy, ratowników i pielęgniarki. Rząd nic nie robi zeby polepszyć sytuacje w ochronie zdrowia.

 • gość 2018-06-11 16:48:18

  Trzeba mieć odwagę, żeby w końcu postawić sprawę na ostrzu noża. Inaczej nic by się nie ruszyło. Ktoś inny na miejscu ordynatora "z nadania" ze strachu przed swoimi partyjnymi przełożonymi pewnie nigdy by się na to nie zdobył. A efekt by był taki, że pewnie zamknęliby oddział. Inna sprawa, że dopiero trzeba rzucić papiery na stół, żeby prezes, który przecież jest całkiem nieźle opłacany, zauważył problem? To wcześniej nic nie wiedział?

 • Gość - niezalogowany 2018-06-11 19:06:48

  Dopiero jak nòż na gardle zaczyna się akcję poszukiwawczą na wielką skalę. Owszem pròbowano szukać wcześniej ale opieszalenie i chyba mało się ktoś przyłożył. Jak trwoga to jednak można, raptem kumulując siły odbębniono sukces- znaleźli sie chętni. Śmieszna ta próba tłumaczenia, że to nie afera. To afera Panowie na stanowiskach. Ordynatorze - szacunek !

 • gość 2018-06-13 09:26:06

  Prywatyzacja szpitala miała być formą na lepsze zarządzanie a tu i tak trzeba dokładac , nawet więcej niz kiedyś , bo teraz zarzad musi byc sowicie wynagrodzony .

Dodajesz jako: Zaloguj się