:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Nowi lekarze na ginekologii w Szczecinku. Dostaną mieszkania, a szpital pieniądze od powiatu

Nowi lekarze na ginekologii w Szczecinku. Dostaną mieszkania, a szpital pieniądze od powiatu
Temat Szczecinecki 08/06/2018 09:00

To już oficjalna informacja: oddział ginekologiczno-położniczy w szpitalu w Szczecinku nie zostanie zawieszony. Spółce i jej właścicielom, czyli władzom miasta i powiatu, udało się zorganizować wszystko tak, by oddział mógł funkcjonować nadal. Oznacza to, jedno. Pacjentki oraz przyszłe mamy ze Szczecinka i okolic, nie muszą się już martwić, że w razie potrzeby będą musiały szukać opieki medycznej w innych, odległych miastach. 

 

Przypomnijmy. Bardzo szerokim echem odbiła się wiadomość o tym, że działalność cieszącego się dobrą renomą oddziału może być zagrożona. W ostatnich dniach koordynator oddziału, Tomasz Żyłka złożył rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Powodem było to, że jego wieloletni współpracownicy i specjaliści: Barbara Janda i Mirosław Rybak w czerwcu wybierają się na emeryturę. Brak lekarzy specjalistów, według koordynatora, uniemożliwia funkcjonowanie oddziału. 

Na szczęście problem udało się już zażegnać. Dotychczasowy koordynator pozostanie na swoim stanowisku. Co więcej, jak poinformował nas starosta Krzysztof Lis, od sierpnia tego roku na oddziale ginekologiczno-położniczym będzie pracować dwóch nowych lekarzy specjalistów. Dodatkowo na najbliższej sesji Rady Powiatu radni mają podjąć decyzję o dokapitalizowaniu spółki Szpital w Szczecinku w wysokości 405 tys. zł.

- Tak jak państwo wiecie dr Janda i dr Rybak zadeklarowali przejście na emeryturę – mówi „Tematowi” Krzysztof Lis. - Dr Rybak zdecydował przesunąć swoje odejście do 1 sierpnia 2018 roku, ponieważ właśnie wtedy pracę na oddziale zacznie nowy lekarz, który wstępnie deklarował przybycie do Szczecinka o miesiąc wcześniej. Niestety z powodów osobistych musiał zmienić termin.

- Pojawiły się głosy, iż nikt przecież nie odchodzi na emeryturę z dnia na dzień i właściciele szpitala powinni o tym wiedzieć. I oczywiście wiedzieliśmy, i odpowiednio wcześniej robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby znaleźć i zatrudnić lekarzy, którymi można by było zapełnić lukę powstałą w wyniku tej naturalnej kolei rzeczy. Znaleźć dobrych specjalistów i co więcej zachęcić ich do tego, żeby zmienili swoje miejsce zamieszkania i przenieśli się do Szczecinka, nie było łatwe. Niemniej udało się i chcę państwa uspokoić, że od sierpnia na oddziale ginekologicznym będzie zatrudnionych dwóch dodatkowych lekarzy. Nie ma absolutnie żadnego zagrożenia, że szczecinecki oddział położniczy przestanie funkcjonować. 

Jak podkreślił dalej starosta, właściciele szpitala (czyli przedstawiciele miasta i powiatu) spotykali się kilkukrotnie w obecności prezesa spółki i dyrektora ds. medycznych od momentu, kiedy tylko pojawiła się informacja o zaistniałych problemach dotyczących funkcjonowania oddziału ginekologiczno – położniczego. Podobne spotkanie odbyło się również w obecności ordynatora oddziału, Tomasza Żyłki. Starosta w imieniu samorządu powiatowego zadeklarował wsparcie finansowe w wysokości 405 tys. zł na zwiększenie kapitału spółki. Taka propozycja zostanie przedłożona radnym powiatowym do końca czerwca. 

- Tak jak wspomniałem już wcześniej, samorząd powiatowy przeznaczył dwa lokale w ZST na mieszkania dla lekarzy. Oba zostaną obsadzone – dodał na koniec nasz rozmówca.

Reklama

szpital szczecinek ginekologia zawieszenie opieka medyczna - komentarze opinie

 • Mama - niezalogowany 2018-06-08 12:07:01

  Mam nadzieję, że nowi lekarze będą dobrymi specjalistami, a nie "odrzutkami" z innych miast. Każda z nas chce przede wszystkim bezpiecznie rodzić. Doktor Tomasz Żyłka to bardzo dobry lekarz ale co nieczęsto idzie w parze bardzo dobry człowiek. Szkoda jego odejścia bo żył tym oddziałem i historiami poszczególnych pacjentek. Lekarz z powołania. Dziękuję Panie doktorze za dwójkę wspanialych dzieci.

 • gość 2018-06-08 13:23:06

  A czy w końcu będą pieniądze dla pozostałego personelu szpitala? Czy nie wstyd zarządowi, ze nadal tam pracują osoby 7 dni w tygodniu za najniższą krajową? To już w biedronce mają więcej i niedziele wolne.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-08 14:54:19

  Cale szczęście ze udało sie wyjść z tej nieciekawej sytuacji,że oddział zostaje,i że dr Żyłka zostaje,najważniejsze!!!Wspaniały lekarz,wspaniały człowiek,takiego ze świecą szukać,niejeden oddział moze nam pozazdrościć.Przywitał na świecie moja druga córkę,i nie wyobrażam sobie,że mógłby to być kto inny.Pozdrowienia dla Doktora.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-08 19:52:39

  Jednak można jak się chce, prawda? A teraz z taką samą determinacją poproszę powalczyć o chirurga dziecięcego!!!

 • gość 2018-06-08 21:03:42

  A starosta pracuje na dwóch etatach jako starosta i członek rady nadzorczej Mec w Szczecinku i się śmieje z wyborców

 • Gość - niezalogowany 2018-06-08 23:29:03

  Coraz trudniej o lekarzy, ratowników i pielęgniarki. Rząd nic nie robi zeby polepszyć sytuacje w ochronie zdrowia.

 • gość 2018-06-11 16:48:18

  Trzeba mieć odwagę, żeby w końcu postawić sprawę na ostrzu noża. Inaczej nic by się nie ruszyło. Ktoś inny na miejscu ordynatora "z nadania" ze strachu przed swoimi partyjnymi przełożonymi pewnie nigdy by się na to nie zdobył. A efekt by był taki, że pewnie zamknęliby oddział. Inna sprawa, że dopiero trzeba rzucić papiery na stół, żeby prezes, który przecież jest całkiem nieźle opłacany, zauważył problem? To wcześniej nic nie wiedział?

 • Gość - niezalogowany 2018-06-11 19:06:48

  Dopiero jak nòż na gardle zaczyna się akcję poszukiwawczą na wielką skalę. Owszem pròbowano szukać wcześniej ale opieszalenie i chyba mało się ktoś przyłożył. Jak trwoga to jednak można, raptem kumulując siły odbębniono sukces- znaleźli sie chętni. Śmieszna ta próba tłumaczenia, że to nie afera. To afera Panowie na stanowiskach. Ordynatorze - szacunek !

 • gość 2018-06-13 09:26:06

  Prywatyzacja szpitala miała być formą na lepsze zarządzanie a tu i tak trzeba dokładac , nawet więcej niz kiedyś , bo teraz zarzad musi byc sowicie wynagrodzony .

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"