:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Nowoczesna pomoże funkcjonariuszom PRL

Nowoczesna pomoże funkcjonariuszy PRL

Wszystkie biura partii Ryszarda Petru, także w Szczecinku, kilka dni temu ogłosiły specjalne dyżury. W ich trakcie przykładowo byli esbecy czy funkcjonariusze służb PRL mogą zgłaszać się i za pomocą przygotowanych wcześniej formularzy wystosować pismo do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka o indywidualne rozpatrzenie każdej sprawy.

Nowoczesna zwiera szyki i organizuje akcje, mające na celu zablokowanie zmian wprowadzanych przez PiS. Chodzi o ograniczenie handlu w niedzielę, a także o ustawę dezubekizacyjną, uderzającą w byłych funkcjonariuszy PRL. Członkowie Nowoczesnej w różnych miastach zbierają podpisy pod petycją „Robię zakupy, kiedy chcę”, jak również organizują specjalne dyżury w biurach poselskich dla osób, które zgodnie z nowymi przepisami utracili wysokie uposażenia emerytalne.

W obie akcje zaangażował się szczecinecki poseł Radosław Lubczyk, który od niedawna pełni funkcję szefa zachodniopomorskiej Nowoczesnej. Kilka dni temu poseł zbierał podpisy w Koszalinie w ramach akcji sprzeciwiającej się ograniczeniom handlu w niedzielę. Szerzej o stanowisku posła na ten temat pisaliśmy parę tygodni temu: https://szczecinek.com/artykul/posel-lubczyk-zakaz/272785 .

Biuro posła Lubczyka, podobnie do innych biur Nowoczesnej, jest też otwarte na poszkodowanych przez ustawę dezubekizacyjną. Dlaczego? Zdaniem Nowoczesnej, wspomniana ustawa dezubekizacyjna jest skrajnie niesprawiedliwa. Poza tym, ma być szkodliwa - z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, jak i z perspektywy formalnej. Ma to być po prostu bubel prawny.

W związku z tym, wszystkie biura partii Ryszarda Petru kilka dni temu ogłosiły specjalne dyżury. W ich trakcie przykładowo byli esbecy czy funkcjonariusze służb PRL mogą zgłaszać się i za pomocą przygotowanych wcześniej formularzy wystosować pismo do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka o indywidualne rozpatrzenie każdej sprawy.

Do skorzystania z takiej formy wsparcia namawia za pośrednictwem mediów społecznościowych poseł ze Szczecinka Radosław Lubczyk. – Wszystkich państwa skrzywdzonych zapraszam do lokalnych biur poselskich Nowoczesnej. Pomożemy Państwu napisać wniosek o uchylenie – zachęca na swoim Twitterze szczecinecki poseł.

Przypomnijmy. Kompromis dotyczący ograniczenia handlu w niedzielę ma dotyczyć zakazu handlu w dwie niedziele miesiąca. Z kolei ustawa dezubekizacyjna, obniżające emerytury byłym funkcjonariuszom PRL, weszła w życie na początku października. Zmiany w prawie dotyczą 39 tys. osób.

 

foto: Wikipedia


nowoczesna funkcjonariusze prl ub błaszczak - komentarze opinie

 • gość 2017-10-11 14:51:32

  bublem prawnym jest nowoczesna i wszyscy jej pzperowscy poplecznicy, czerwone knury nie mogą dziś ćwiczyć mięśni waląc pałą tak aby ciało odchodziło od kości, brak ssmańskich metod czynionych na obywatelach ,brak rozjeżdżania ludzi czołgami i ciężarówkami , biedni czerwoni zmuszeni do siłowni aby podciągnąć zmurszałe mięśnie, czerwony brat nie może nic w tej sprawie, to takie przykre

 • Gość - niezalogowany 2017-10-11 16:46:52

  Kropka z n to taka ubecka palikociarnia.Powinna zostać zdelegalizowana.M.inn za zdradę dyplomatyczną.

 • Gość - niezalogowany 2017-10-11 18:53:11

  Kocham pis.w końcu wzięli się za robactwo

 • gość 2017-10-11 18:54:22

  Do gość 2017-10-11 14:51:32 Chociaz przeczytales te bzdury ktore napisales.

 • gość 2017-10-11 19:55:53

  nowoczesna ubecja niech tak działa dalej. Jak sobie ludziska będą ich kojarzyć z sbecją.... to już nikt ich nie uratuje. Zero wyczucia politycznego. Jeszcze brakuje, żeby poparli pedofilów. Bo ich miejsce zamieszkania też ma być upublicznione. A to przecież taka krzywda.

 • Gośćha - niezalogowany 2017-10-11 20:00:40

  Może by pomogli poszkodowanym przez byłych sbkow dawni działacze żyją w biedzie.

 • gość 2017-10-11 20:06:26

  Jaka to niby niesprawiedliwość, że obniżyli milicjantom i esbekom emerytury do wysokości średniej emerytury, którą pobiera pozostała zdrowa tkanka narodu? To akt sprawiedliwości dziejowej, że ludzie, którzy za komuny, czyli ustroju zainstalowanego na sowieckich bagnetach sprzedali się i poszli do aparatu represji i za marne srebrniki pałowali i gnoili ludzi walczących o wolną Polskę będą traktowani jak pozostała część społeczeństwa. To koniec z przywilejami emerytalnymi dla wszelkiej maści milicjantów, zomowców, esbeków i ubeków. Porządni ludzie do tych zbrodniczych i zdradzieckich formacji nie wstępowali. Szli tam ludzie bez kręgosłupa moralnego gotowi pałować porządnych ludzi. Pamiętamy sprawę Grzegorza Przemyka, księdza Popiełuszki, kopalni Wujek, ścieżki zdrowia w Radomiu, strzały na Wybrzeżu w 70 roku. To, że jakiś obszczymurek nie brał w tym udziału nie ma znaczenia bo wstępując do tej organizacji zrobiłby to samo na jej rozkaz. Nikt do wstępowania do milicji, UB i SB nie przymuszał. Lubczyk i Nowoczesna tylko się kompromitują obroną ubeków, esbeków i milicjantów. To pokazuje jaki mają rodowód i co myślą naprawdę.

 • gość 2017-10-12 10:47:35

  Myślałem, że nowoczesna to będzie partia z powiewem nowej świeżości, spełniająca oczekiwania społeczeństwa ale wiedzę, że to jest biznes-partia. Działa tak jakby, które lobby więcej zapłaci to tam będziemy. Czy oni wiedzą, co to jest praca w handlu. Cały miesiąc za 1500zł, dźwiganie i rozkładanie codziennie kilkunastu palet, słuchania pretensji klientów, którzy muszą dać upust swoim frustracją. Czy p. Lubczyk chciałby stać cały miesiąc przy pacjentach, szczególnie w niedzielę i dostać za to 1500zł. Zacznij pan szanować nas Polaków a nie robić dobrze zagranicznym wykorzystywaczom, którzy robią z nas murzynów.

 • Gość - niezalogowany 2017-10-13 04:22:23

  To morze ludzi z zakładu karnego wypuścimy na wolność bo oni tez są pokrzywdzeni

 • an - niezalogowany 2017-10-13 12:33:50

  Rysiek, pomocy !!! Jestem starym SB-kiem. Miałem 29,999 zł emerytury, a teraz gdy PiS rządzi mam o 20,000 zl więcej. Po tej ustawie dezubekizacyjnej mam niecałe 50,000 zł. Petru pomóż, bo nie wiem na co mam już wydawać kasę..Jak tu żyć ?

 • gość 2017-10-14 12:34:54

  Nowoczesna swoimi wizjami przerosła naszego naczelnego Wizjonera nijakiego JHD. Jajec, są lepsi od ciebie w tym miasteczku i w tym kraju - hahahahaha

 • gość 2017-10-14 13:29:40

  Była szczecinecka wsi kwiczy.

Dodajesz jako: Zaloguj się