:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C umiarkowane opady deszczu

Nowy pomost koło zamku. Burmistrz: To bardzo fajny projekt. Opozycja: Nie stać nas

Aktualności, pomost koło zamku Burmistrz bardzo fajny projekt Opozycja stać - zdjęcie, fotografia

Czy w zaprojektowanym na przyszły rok budżecie wystarczy pieniędzy na wszystkie zaplanowane inwestycje? Zaplanowane do wydania jest łącznie 33 miliony złotych. Sesja, podczas której radni zadecydują o przyjęciu budżetu, odbędzie się 19 grudnia. Poszczególne koncepcje i pomysły zostały już zaopiniowane przez komisje Rady Miasta. Najwięcej zastrzeżeń miała opozycja. Jak wyjawił burmistrz, radni opozycyjni, w trosce o finanse miasta, chcieliby m.in. rezygnacji ze spektakularnej budowy pomostu za szczecineckim zamkiem.

Przypomnijmy. Do tej właśnie inwestycji ratusz przymierza się już od ponad roku. Przyjęta koncepcja pływającej konstrukcji jest pod względem architektonicznym bardzo nietuzinkowa: Pomost miałby kształt półokręgu. W jednej z części zostałby zwieńczony dodatkową kondygnacją, na której mogłyby się znajdować ławeczki oraz stoliczki. Budowa pomostu wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Ma m.in. spowodować, że pływający pomost, usytuowany na przedłużeniu ul. Bohaterów Warszawy, zostanie rozebrany. Oznacza to, że przystanek dla stateczków będzie się znajdować na nowym pomoście. To także miałoby być dodatkową atrakcją turystyczną. W oczekiwaniu na stateczek, pasażerowie mogliby się np. napić kawy lub herbaty.

Inwestycja, zgodnie z projektem budżetowym, ma kosztować 2,4 mln zł. Zdaniem radnych opozycji, to zbyt dużo. - Nie widzę powodu, dla którego musielibyśmy rezygnować z jakiejś inwestycji, tylko dlatego że opozycja twierdzi, że tak należy zrobić – podkreślił w programie samorządowym TV Zachód Jerzy Hardie-Douglas. Sytuacja miasta z roku na rok się poprawia. Zakończymy przyszły rok z zadłużeniem na poziomie ok. 21 proc. dochodów. Nigdy nie mieliśmy tak znakomitej sytuacji finansowej. 

- To jest bardzo fajny projekt – tak o pomyśle budowy nowego pomostu mówił dalej burmistrz. - Uważam, że kończy on zagospodarowywanie brzegu jeziora. Jest bardzo logiczny, ładnie wieńczy cały teren dookoła jeziora. Nie ma żadnego powodu, dla którego mielibyśmy z tego pomysłu i tego projektu rezygnować. Przypomnę, że jeszcze parę miesięcy temu proponowano, żeby rezygnować z renowacji placu Wolności czy ul. Bartoszewskiego, ponieważ to też jest wyrzucanie pieniędzy publicznych. Myślę, że z tym też nie do końca mieszkańcy się zgodzą.

 

Nowy pomost koło zamku. Burmistrz: To bardzo fajny projekt. Opozycja: Nie stać nas komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com