:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

O energii odnawialnej uczą się w Sewilli

Dzieci i młodzież, energii odnawialnej uczą Sewilli - zdjęcie, fotografia

To już kolejny w bieżącym roku szkolnym wyjazd uczniów Zespołu Szkół Technicznych na staż zagraniczny - informuje nas nauczyciel ZS5 w Szczecinku, Anna Wisłocka-Bogdanowicz.  -Tym razem 16 osób uczących się w klasach energii odnawialnej zdobędzie doświadczenie i nowe umiejętności w Sewilli, w hiszpańskiej Andaluzji. Ich przygoda rozpoczęła się w sobotę 3.12. i potrwa niespełna 2 tygodnie.

Oto co nam napisali po przylocie:

Malaga powitała nas deszczową acz ciepłą aurą. Przejechaliśmy autokarem do Sewilli, gdzie zakwaterowaliśmy się ok. 21:30. Praktyki zaczynają się od poniedziałku więc cały dzisiejszy dzień (niedziela) możemy spożytkować na zwiedzanie i wypoczynek. Zwiedzanie rozpoczynamy od Placu Hiszpańskiego wybudowanego w Parku Marii Luizy w 1928r. na Wystawę Ibero-Amerykańską 1929r. Na terenie parku znajduje się wiele małych pawilonów tematycznych o architekturze odnoszącej się do kultury tych narodów, otoczonych orientalna zielenią. 

Główną częścią tego kompleksu jest Plac Hiszpański zbudowany w stylu  neo-mudejar. Stanowi go długi ciąg połączonych budynków, otaczających półokrągły placu z centralnie umieszczoną fontanną. Przez cały plac płynie sztuczna rzeczka przez którą przełożone są malownicze mostki. Wszystko to tworzy bajkowa scenerię, którą wykorzystano przy nagrywaniu niektórych scen w II Epizodzie Gwiezdnych Wojen: Atak klonów.

Będąc na Placu Hiszpańskim nie można było nie zajrzeć do Barrio Santa Cruz, największą w Europie starówki. Starówka posiada jeszcze mauretańskie korzenie więc układ ulic jest bardzo chaotyczny, sprzyjający zgubieniu się zafascynowanego malowniczością starówki turysty. Znajduje się na niej niemal 70 różnego rodzaju zamków, muzeów, katedr i innych zabytkowych budowli. Gdy kończyliśmy zwiedzanie starówki wieczorem nie widzieliśmy nawet 10% wspaniałości które znajdują się w jej obrębie.

 


O energii odnawialnej uczą się w Sewilli komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com