:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

O Lechu Wałęsie i ślimaku z marzeniami

kino, Lechu Wałęsie ślimaku marzeniami - zdjęcie, fotografia

Wszyscy, którzy w minionym tygodniu nie znaleźli czasu na to, aby wybrać się do szczecineckiego kina na film pt „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, będą mieli jeszcze okazję w nadchodzących dniach obejrzeć tę produkcję. W filmie  reżyser Andrzej Wajda odważnie łączy epokowe wydarzenia z tym, co prywatne, wręcz intymne. Przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. Dodajmy, że „Wałęsa. Człowiek z nadziei” swoją międzynarodową premierę miał podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Do polskich kin, również do szczecineckiego, film trafił już 4 października. W naszym mieście będzie można go obejrzeć do 24 października.

Mamy również dobrą wiadomość dla nieco młodszych mieszkańców. Już od piątku, 11 października wszyscy fani amerykańskich komedii animowanych powinni wybrać się do kina na film „Turbo”. Opowiada on historię małego ślimaka, który ma wielkie marzenie. Ślimacze tempo nie jest dla niego wystarczające – pragnie nabrać prędkości. Trenuje każdego dnia i mierzy swoje osiągnięcia za pomocą linijki (jego rekord to pokonanie metra w siedemnaście minut). Turbo marzy tylko o tym, by stanąć do wyścigu Indy 500. Inne ślimaki nie mają tak dużych aspiracji – pragną tylko zaliczyć kolejny dzień pracy na uprawie pomidorów. Z kolei jego brat Czet żyje według zasady „bezpieczeństwo przede wszystkim” i ślimacze tempo bardzo mu odpowiada. Kocha Turbo, ale martwi się, że obsesja na punkcie szybkości w końcu doprowadzi do katastrofy. Czy małemu ślimakowi uda się pokonać rywali i stanąć na podium? Aby się o tym przekonać warto w najbliższych dniach odwiedzić szczecineckie kino.

 

Foto: filmweb.pl

O Lechu Wałęsie i ślimaku z marzeniami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com