:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

O planach i wyzwaniach na 2019 rok mówią wójtowie i burmistrzowie gmin Powiatu Szczecineckiego

O planach i wyzwaniach na 2019 rok mówią wójtowie i burmistrzowie gmin Powiatu Szczecineckiego
Temat Szczecinecki 15/02/2019 10:53

O planach i wyzwaniach na rok 2019 mówią Mariusz Kieling, Paweł Mikołajewski, Patryk Makowski i Ryszard Jasionas

Mariusz Kieling, burmistrz Barwic


Rok 2019 jest dla Gminy Barwice rokiem wyjątkowo trudnym. Wykonany przez poprzedników projekt budżetu pozostawiał niewielkie pole manewru. Jego konstrukcja jest bezpieczna - opiera się na wydatkach bieżących. Strategią działania nowej władzy są  spokojne, przemyślane decyzje. Rok 2019 ma być rokiem przejściowym, poświęconym na odrabianie strat i przygotowanie się do wyzwań 2020.

Będziemy szukać rozwiązań zarówno po stronie wydatków jak i dochodów posiłkując się kredytami tylko wtedy, gdy będzie to strategicznie uzasadnione i opłacalne. Gmina Barwice ma wiele planów i marzeń do zrealizowania. Widzimy ogromną potrzebę w budownictwie socjalnym. Musimy zakończyć rozpoczęte inwestycje drogowe do miejscowości Uradz i Gonne Małe jak również wybudować infrastrukturę drogową i pieszą na wielu ulicach w mieście. Kolejną potrzebą jest zagospodarowanie wolnego budynku po Szkole Podstawowej w Piaskach - widzimy w nim duży potencjał. Chcemy starać się o środki zewnętrzne na wsparcie tych inwestycji, aby o nie aplikować niezbędna jest dokumentacja i plan działania. I właśnie na to poświęcimy bieżący rok. W sposób precyzyjny przygotujemy się do nadchodzących realizacji. Będziemy gotowi w momencie kiedy uruchomią się przyszłoroczne konkursy.

Paweł Mikołajewski, burmistrz Białego Boru

Czas wyborów i kampanii już minął, teraz czas pracy. 2019 rok, będzie dla Białego Boru przełomowy, za 10 miesięcy kończy się program naprawczy, przed nami znowu mnóstwo zadań, ale nie można się zachłysnąć, bo nadmierne wydatki spowodowałyby kryzys, z którego już się nie podniesiemy.
Po raz pierwszy od niemal 4 lat, szykujemy dla naszej gminy wiele nowości, po latach oszczędzania, czas szykować się na nowe inwestycje. Ze względu na poprawę sytuacji gminy, wracamy do inwestowania, mądrze, powoli, ale jednak. Tym razem do każdej gminnej złotówki pozyskamy inne pieniądze, pochodzące z unijnej kasy.
Składamy nowe wnioski, szykujemy dokumentacje… Na przebudowę rynku miejskiego w ramach rewitalizacji. Wreszcie w całości Biały Bór będzie miał swoje centrum, wraz z fontanną i połączeniem z parkiem miejskim, jako przestrzenią wypoczynku, nie tylko dla najmłodszych.
Ponadto, na krańcach miasta zbudujemy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, aby za darmo mieszkańcy mogli oddawać te odpady, które dziś odbierane są tylko przy zbiórce  wielkogabarytowej. Gruzy po remontach, opony, zużyte tworzywa, będzie można zawieźć w miejsce starego „kruszbetu”. To ważna inwestycja, bo to obowiązek gminy. Musimy mieć takie miejsce, żeby w przyszłości nie płacić kar za zagospodarowanie odpadów.
Postaramy się jeszcze bardziej rozszerzyć ofertę usług turystycznych na plaży. Będą dmuchańce do „chodzenia” po wodzie dla dzieci, nowe zabawki dla małych dzieci, banan do ciągania za motorówką, no i oczywiście polepszony bar z pyszną rybką.
A to dopiero początek.

Patryk Makowski, wójt gminy Grzmiąca

Gmina Grzmiąca przez najbliższy rok realizuje ograniczenia przyjęte w uchwalonym programie naprawczym. Staramy się na nowo porządkować rzeczywistość,  podnieść standardy, tworzyć zespół. 

Chcemy obniżyć koszty związane z gospodarką odpadami, w tym celu zastanawiamy się nad wstąpieniem do Międzygminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami 
w Wardyniu Górnym.  Następnym krokiem będą zmiany w edukacji. Po pierwsze wprowadzenie języka angielskiego jako języka wiodącego w przedszkolu i klasach pierwszych. Kolejne to wydłużenie godzin otwarcia przedszkola. Postaramy się pozyskać fundusze zewnętrzne na przystosowanie obiektu do nowej formuły. Zastanawiamy się nad zleceniem dowozów dzieci i młodzieży do szkół firmie zewnętrznej 
w  oparciu o komunikację regularną, z której korzystać będą mogli również wszyscy mieszkańcy. 
Od 1 stycznia realizujemy projekt pn. „Społeczna Rewitalizacja”. W ramach tych działań zostanie zrealizowane od 4 do 6 inicjatyw rewitalizacyjnych na terenie gminy. Kontynuowany jest projekt 
pn. „Ja w internecie”. Jesteśmy w trakcie rekrutacji uczestników. Racjonalne działania w bieżącym roku pozwolą nam przygotować się i rozwinąć 
w roku 2020. 

Ryszard Jasionas, wójt gminy Szczecinek

Budżet Gminy Szczecinek na rok 2019 przewiduje realizację wielu inwestycji. Należy dokończyć zadania rozpoczęte w 2018 r. - budowę kanalizacji sanitarnej w m. Wilcze Laski, która już pochłonęła kwotę ponad 1,8mln zł oraz budowę sieci wodociągowej na trasie Wierzchowo-Trzebiechowo-Kwakowo. Duże środki pochłoną zadania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Chcemy przygotować dokumentację projektową dla ok 150 nieruchomości pod budowę przydomowych oczyszczalni ścieków i pozyskać zewnętrzne środki finansowe. Szacowany koszt inwestycji to 2,5 mln zł. Aktualnie przygotowywane są wnioski na dofinansowanie budowy sieci kanalizacji sanitarnej w m. Dziki. Realizacja ma zakończyć się 
w 2020 r. a jej koszt to ok 2,2 mln zł. W m. Turowo zostaną przebudowane dwa odcinki dróg o łącznej dł. 1920 m 
i szacunkowej wartości 1,4 mln zł (w tym 500 tyś zł ze źródeł zewnętrznych). W m. Żółtnica zostaną przebudowane ulice Parkowa i Krótka o łącznej dł. 600m i wartości 400 tyś zł.  Budowa łącznika drogi wojewódzkiej nr 172 z kopalnią kruszyw mineralnych w m. Parsęcko wyprowadzi drodze transport ciężki z centrum miejscowości i umożliwi rozwój budownictwa jednorodzinnego. Koszt zadania to 
750 tyś zł. W 2018 r. udało się pozyskać środki na budowę przystani kajakowych w m. Stare Wierzchowo i Gwda Wielka oraz budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Turowie, których faza realizacji nastąpi 
w tym roku. 
 

 

tekst: Starostwo Powiatowe w Szczecinku
Reklama

powiat szczecinecki wójtowie burmistrzowie plany wyzwania - komentarze opinie

  • gość 2019-02-16 12:03:32

    Co na to burmistrz Barwic? W piątek wydał pan ciekawe oświadczenie w sprawie oświaty więc teraz jest okazja do wykazania się. bip.kuratorium.szczecin.pl/?cid=113&bip_id=7763

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"