:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 12°C
powietrze B. dobre

O trudnej sytuacji pracowników OPAK-u w Polsacie. Właściciel: Na ile pieniędzy starczyło, tyle żeśmy wypłacili

O trudnej sytuacji pracowników OPAK-u w Polsacie. Właściciel: Na ile pieniędzy starczyło, tyle żeśmy wypłacili
 • Fotka nr 0 z 6
 • Fotka nr 1 z 6
 • Fotka nr 2 z 6
 • Fotka nr 3 z 6
 • Fotka nr 4 z 6
 • Fotka nr 5 z 6
Temat Szczecinecki 10/09/2019 17:09

Informacje o bardzo trudnej sytuacji pracowników OPAK-u, które do naszej redakcji docierały już od pewnego czasu, zainteresowały reporterów Interwencji TV Polsat News. We wtorek, 10.09 miała miejsce emisja reportażu Żanetty Kołodziejczyk-Tymochowicz, która w Szczecinku spotkała się z załogą spalonej firmy oraz z właścicielem zakładu.

Głównym tematem programu była kwestia nakłaniania pracowników do zwolnień oraz los pracowników niepełnosprawnych, którym najtrudniej znaleźć nową pracę. W programie była też mowa o obawach pracowników, którzy są wysyłani do porządkowania terenu pogorzeliska. O problemie pracowników OPAK-u informowaliśmy w artykule: Problemy z pieniędzmi i z pracą. Bezradni pracownicy OPAK-u złożyli donos do prokuratury.

Nie ma żadnego zabezpieczenia w BHP, ani w ludzi, ani w odzież. Na zgliszczach leżą popalone palety, gwoździe. Pracownicy chodzą w tenisówkach i nikt się tym nie przejmuje

- mówili pracownicy. 

Załoga poskarżyła się też, że żaden z pracowników, którzy zdecydowali się zostać w zakładzie, nie dostał pensji. Część nie może spłacać zaciągniętych kredytów. - Jesteśmy pozostawieni sami sobie - twierdzili ludzie, którzy spotkali się z TV Polsat.

Na ile pieniędzy starczyło, tyle żeśmy wypłacili

- przekonywał z kolei Leopold Pączka. Cały czas trwa walka z ubezpieczycielem, by wypłacił przynajmniej zaliczkę. Jeżeli to zrobi, będziemy wszystko regulować - zapewnił właściciel firmy.

Cały materiał zrealizowany przez Polsat News dostępny jest TUTAJ

 

 

Reklama

interwencja opak pracownicy niepełnosprawni firma pożar wypłata - komentarze opinie

 • wizjoner - niezalogowany 2019-09-10 18:23:32

  Czarno to widzę.

 • Rambo - niezalogowany 2019-09-10 18:24:34

  Jaki szalony ubezpieczyciel zechciał ubezpieczyć zakład?

 • Gość - niezalogowany 2019-09-10 21:21:08

  Sprzedaj dzi..adu nowego Mercedesa to na wypłaty dla ludzi będzie! Państwo powinno zabrać cały majątek który posiada wlasciciel i wyplacic ludziom pieniądze.

 • obywatel - niezalogowany 2019-09-10 22:33:03

  ja rozumiem że to ludzka tragedia zarówno dla pracowników jak i właściciela, nikomu nie życzę takiej sytuacji, ale właściciel sam tego zakładu nie podpalił, bo wydaje mi się że Ci wszyscy ludzie tak myślą, prowadzę działalność gospodarczą i mną też się nikt nie martwi czy będę miał zlecenia czy nie, dzisiaj mam zlecenie i za co żyć a jutro zlecenia nie mam i nie mam za co żyć i kto się tym interesuje? bezrobocie to jakiś absurd (wyłączając osoby niepełnosprawne ) nie znajdzie pracy tylko ten który nie chce pracować ! ludziom się w dupach po przewracało bo teraz jest rynek pracownika! Wydawać ludziom papiery, wypłacać zaległe wypłaty i szukać pracy, a pracodawca niech nie mydli ludziom oczu że będzie to czy tamto, Gorzej z niepełnosprawnymi często to ludzie wykluczeni i pozbawieni możliwości pracy w normalnym zakładzie pracy, tu powinna wejść pomoc miasta, powiatu, rządu, jest też ZAZ w Juchowie, powinny się zmienić przepisy żeby ludzie niepełnosprawni mieli większe szanse się tam dostać! a pani dziennikarka sama jest wulgarna a ma pretensje do rozmówcy :/ PUP czeka http://oferty.praca.gov.pl/portal/index.cbop#/listaOfert?N4IgTg9gJgXg6gTwM4wLIEsCmArJBjAQxAC4A7AVwBtKAaEAWy1z0xJBDqQBcDSIB3dEgDWENhxAwCAczC90hEgDMClJJk5dIpBQPmtiobgTBcSABjp4I5UmeIBGcwF9OEU3p0HQkWAWxsACIAggAqwQD6AAoAqgBCADIAkgDSwQDCAFJJEsJYYLaYwkEAogDK6SCuIPwIAEZypJgpBFyY0u5YJADaALp0kDCCXm0tbR1gXcR9dIw4+JgAWgRIWNJs5hKqbWCkrQj8e1FgmDCYdgR42AQY83jKqurOQA

 • Gość - niezalogowany 2019-09-11 07:22:46

  Człowiek zarabiał to płacił wypłaty. Teraz nie zarabia to z czego ma płacić. Proste! Pozwalniajcie się i idźcie szukać pracy gdzie indziej skoro widzicie jaka jest sytuacja. Co on ma wam powiedzieć? Ogłosi upadłość i nic nie dostaniecie a upieranie się tu z waszej strony nic nie da bo tak jak mowie on juz nie zarabia.

 • Nikos - niezalogowany 2019-09-11 08:21:04

  Może komuś nie chciało się pracować to podpalił zakład, albo dostał nagrane od szefa

 • gość 2019-09-11 09:38:35

  CO BYLO POWODEM POZARU.

 • Gośćpegasus - niezalogowany 2019-09-11 10:07:10

  I dlatego wole gotowke kaxdy kase wezmie i mowi jak to pieknie jest odszkodowanie wyplaci a hala z bula nic niebedzie w USA to sa odszkodowania a tu burzuje i robole szkoda gadac pozdrawiam z Krakowa piekny szczecinek i okolice.

 • gość 2019-09-11 10:09:51

  "Ogłosi upadłość i nic nie dostaniecie"
  jak ogłosi upadłość, do wynagrodzenia ściągnie się z FGŚP, ewentualnie na drodze procesu cywilnego. proszę nie manipulować.

 • gość 2019-09-11 10:57:14

  "jak ogłosi upadłość, do wynagrodzenia ściągnie się z FGŚP, ewentualnie na drodze procesu cywilnego. proszę nie manipulować"
  Na drodze procesu cywilnego można ściągnąć należności, hehehe, oczywiście, pod jednym małym warunkiem - że jest z czego ściągnąć, tzn. ktoś musi posiadać jakiś majątek. Życie pokazuje, że często firmy są przepisywane na kogoś z rodziny, a dotychczasowi właściciele zostają z niczym.

 • gość 2019-09-11 11:31:38

  upadłość może ogłosić spółka z osobowością prawną, a to jest jednoosobowa działalność gospodarcza właściciel odpowiada całym majątkiem.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-11 11:47:22

  No właśnie, ciekawe, czy niebawem zmieni się właściciel tej firmy?????

 • Gość - niezalogowany 2019-09-11 14:37:48

  Jeśli sprawa cywilna to koniecznie wniosek o zabezpieczenie roszczenia (art. 730 k.p.c.)

 • gość 2019-09-12 10:20:34

  To nie jest jednoosobowa działalność gospodarcza ignorancie - zamiast milczeć to lepiej gadać głupoty. Po pierwsze to jest spółka jawna - tj. spółka prawa handlowego. Po drugie przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność też może zgłosić upadłość. Napisałeś ignorancie jedno zdanie złożone, gdzie były dwie bzdury. Za robotę się weź po prostu a nie ludziom kit wciskasz, a później Ci ludzie idą i powielają te bzdury w telewizji robiąc z siebie idiotów, a kolejni ignoranci przed telewizorami w to wierzą i tak to idzie. Jak patrzę na to zubożałe intelektualnie społeczeństwo to się nie dziwię, że tak łatwo tym motłochem manipulować....:/

 • gość 2019-09-12 11:52:44

  "Jak patrzę na to zubożałe intelektualnie społeczeństwo to się nie dziwię, że tak łatwo tym motłochem manipulować....:/"

  O! wyborca PO :D

 • Gość - niezalogowany 2019-09-12 12:53:14

  "O! wyborca PO :D"

  Co ma piernik do wiatraka? W tym komentarzu nie było żadnej politycznej aluzji, tylko i wyłącznie napiętnowanie ignorancji, której skutkiem jest pisanie głupot publicznie. A czyim Ty jesteś wyborcą, że publicznie polityzujesz kogoś kto zwraca uwagę na pisaną nieprawdę? Trzeba przed Tobą wykazać się głupotą, żebyś uznał kogoś za jednego ze swoich, wyborców "jedynej słusznej partii" (jakakolwiek by ona nie była)? Dramat....

 • gość 2019-09-12 14:09:51

  "Co ma piernik do wiatraka?"

  brak kultury osobistej

 • do 12:53:14 - niezalogowany 2019-09-12 14:53:36

  dodam jeszcze (bo pewnie twoje neurony same na to nie wpadły), że słownik jęz. polskiego uznaje słowo "motłoch" za pogardliwe.

  gardź dalej, gardź - tylko się później nie dziw. :]

 • do 12:53:14 - niezalogowany 2019-09-12 15:41:23

  czyli co - trafiłem? D

 • Marek - niezalogowany 2019-09-13 13:29:48

  Ja też uważam że nasze społeczeństwo jest proste i ubogie i dlatego tak łatwo nami manipulować, a wręcz nienawidzę PO i PiSu zresztą też :) Nasza klasa polityczna jest jak nasze społeczeństwo :) głupie :)

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

REGULACJA OKIEN PCV -okres

REGULACJA OKIEN PCV - regulacja zacinających się okien - likwidacja przedmuchów - czyszczenie i konserwacja okuć - wymiana klamek


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta: tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


ROLETY i MOSKITIERY na wymiar

ROLETY dzień noc, zaciemniające, termiczne, dachowe MOSKITIERY okienne, balkonowe Plisy/Żaluzje/Rolety zewnętrzne Produkcja na miejscu ->Sprzedaż..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


Dam pracę przy wykonywaniu

Poszukujemy pracownika do pomocy przy układaniu podłóg żywicznych. Jeśli jesteś młody, pracowity, masz zdolności manualne i szybko się uczysz to..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Kierowca Kat. B z

Witam szukam pracy na stanowisku kierowcy, mam doświadczenie w jeździe po Polsce jak i za zachodnią granicą. Jestem osobą młodą ale ambitną, w razie..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"