:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?O zanieczyszczeniu powietrza i odpadach w Sejmie. Przyjechali przedstawiciele Szczecinka (Akt.)

O zanieczyszczeniu powietrza i odpadach w Semie. Przyjechali przedstawiciele Szczecinka

W środę (13.06) w Sejmie odbyła się debata dotycząca zmiany prawa mającej wpływ m.in. na zanieczyszczanie powietrza w Szczecinku. W posiedzeniu podkomisji stałej ds. monitorowania gospodarki odpadami wzięli udział przedstawiciele strony społecznej miast z Mielca, z Żar oraz mieszkańcy Szczecinka ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych SIS Terra: Joanna i Jacek Pawłowicz, a także Krzysztof Sobczyk. Celem spotkania było omówienie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o odpadach. Mieszkańcy trzech wspomnianych miast postanowili połączyć swoje siły w walce o wspólną sprawę – z uciążliwościami spowodowanymi przez firmę Kronospan.

 

Jak można się było spodziewać, strona przedstawicieli społecznych, którzy wzięli udział w posiedzeniu podkomisji zwracała uwagę na to, że zmiany w prawie są konieczne. Jak wskazywano, oprócz wprowadzenia wymogu monitoringu stałego na emitorach, zmiana ustawy powinna również spowodować to, że mieszkańcy miast, w których znajdują się zakłady uciążliwe, będą mieć pewność, że pomiary prowadzone przez służby kontrolujące będą wiarygodne. Podnoszona była też kwestia doprecyzowania terminu biomasy. O to, by dookreślić w przepisach, czym konkretnie jest produkt uboczny wnioskowała już wcześniej Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Małgorzata Golińska.

    W części dyskusji, w której przedstawiciele strony społecznej mogli zabrać głos, swoje uwagi przedstawiła szefowa szczecineckiej Terry Joanna Pawłowicz: 
    
    - Jesteśmy w Sejmie już kolejny raz – zaznaczyła. – Z panem ministrem Henrykiem Kowalczykiem spotykaliśmy się wielokrotnie. Cieszę się, że możemy merytorycznie rozmawiać na tematy istotne nie tylko dla Szczecinka, ale i dla Żar czy dla Mielca. Dla nas istotniejszy niż kwestia monitoringu jest fakt dotyczący tego, czym jest biomasa. Nie zgadzamy się z definicją biomasy, którą przedstawia nam zakład. Mamy opinie dotyczące tej kwestii sporządzone przez prof. Grochowalskiego i one potwierdzają nasze stanowisko. Ta technologia, w której teraz odbywa się proces spalania, jest zła. Ten proces nie jest też odpowiednio monitorowany. Tego się domagamy… – podkreśliła Joanna Pawłowicz. 

    Głos w dyskusji zabrał też Krzysztof Sobczyk: - Rozumiem, co tu się w Polsce robi. Przecież to są kapitaliści. Im taniej coś wyprodukują, tym dla nich lepiej. Spalą wszystko, by tylko zyskać darmową energię. Nie mamy nic przeciwko temu, by je spalać, ale nie w takich warunkach, jakie stosują zakłady. Czy my mamy być królikami doświadczalnymi? Nie możemy tak do tego podchodzić. Nie wiem, czy gdzieś na świecie jest takie nasycenie zakładów produkujących płyty wiórowe, jak w Polsce. Dlaczego tych zakładów jest tu aż tyle? Tania siła robocza, dostęp do surowca i niejasne przepisy, które można dowolnie interpretować. Przecież sądy wydają różne opinie. Coś tu jest nie tak. Mam nadzieję, że pan minister doprowadzi do tego, że ustawa będzie jasna. Apeluję o to: zróbmy z tym porządek!

    W dyskusji wzięli również udział m.in. przedstawiciele samorządów, jak również reprezentanci przedsiębiorców działających w branży związanej z obróbką drewna i produkcją płyt wiórowych. Zdaniem większości z nich, zapisy dotyczące spalania biomasy rzeczywiście są nieprecyzyjne. Podawano mnóstwo przykładów norm prawnych, jakie obecnie funkcjonują na terenie państw Europy Zachodniej. Padł postulat, by określić konkretne normy emitowanych stężeń substancji i parametry kotłów, w których można te substancje spalać. Była też mowa o tym, by zweryfikować te zgody na spalanie biomasy, które zostały błędnie wydane, by na terenie Polski nie spalano niczego, co nie mogłoby być spalone nigdzie indziej w Europie.

Aktualizacja:

Jak się dowiedzieliśmy, komisja środowiska przyjęła omawiany przez podkomisję projekt ustawy. Najprawdopodobniej nowe prawo, zmniejszające uciążliwości zakładów związanych m.in. z obróbką drewna, będzie poddane głosowaniu w najbliższy piątek (15.06). Obecni w środę (13.06) w Sejmie działacze SIS Terra są usatysfakcjonowani i podkreślają, że "to jest sukces". O szczegółach zmian mają poinformować w najbliższym czasie na zorganizowanym przez stowarzyszenie briefingu.

 

 

foto: Videosejm.pl/SIS Terra 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

odpady powietrze zanieczyszczenie sejm kronospan terra - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-06-13 14:25:42

  Dziękuję Terra za tyle lat walki z trucicielem.Mam nadzieję że szczęśliwy finał nastąpi wkrótce.Trzymam też kciuki za całe Razem dla Szczecinka w najbliższych wyborach.

 • gość 2018-06-13 14:31:42

  Pierwszy...

 • gość 2018-06-13 14:59:19

  po wyborach wszystko ucichnie i będzie wreszcie spokój, bo terry to teraz jest pełno wszędzie.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-13 15:33:40

  Jestem pod wrażeniem determinacji z jaką osoby związane ze stowarzyszeniem Terra walczą o nasze prawo do życia w zdrowym i czystym środowisku. Serdeczne dzięki.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-13 15:36:19

  Czy po tej wizycie w sejmie możemy się spodziewać zamknięcia kronospanu?

 • Olo - niezalogowany 2018-06-13 15:36:50

  Brawo Terra! Wytrwale i do celu. Może jeszcze Szczecinek wstanie jak Feniks, z popiołów krematorium. A gdzie ratuszowi i powiatowi w tym wszystkim? Milczenie owiec.Wstyd.

 • gość 2018-06-13 17:02:35

  Ratuszowi i powiatowi - to K O N W Ó J W S T Y D U.

 • Tutejszy - niezalogowany 2018-06-13 17:15:54

  Jak tam chirurg onkolog? Może jakąś nową, nie znaną światu teorię pan zaprezentujesz?

 • Gość - niezalogowany 2018-06-13 17:44:36

  "Czy po tej wizycie w sejmie możemy się spodziewać zamknięcia kronospanu?" A po co? Byle kleju nie spalać bo to nic dobrego.

 • gość 2018-06-13 18:56:07

  Czemu nasz starosta, vice-starosta, burmistrz i vice-burmistrz w ogóle nie zabierają głosu w tej sprawie za co biorą po kilkanaście tysięcy miesięcznie !!! Trzeba pogonić to całe towarzystwo

 • gość 2018-06-14 08:56:12

  Jakość transmisji video z Sejmu jakości jakby z Kazachstanu i robiona starą Nokia.

 • gość 2018-06-14 09:23:27

  Wszędzie sobie tylko zdjęcia robili, tylko po to się do sejmu pchali.

 • gość 2018-06-14 14:19:14

  ale se reklame zrobili. wielkie gwiazdy.

 • gość 2018-06-14 16:57:01

  lepiej nic nie robić i wdychać te smrody. zatruwać siebie i rodzinę. jak komuś to pasuje to niech sobie wylot z kominów do domu wpuści. bo ja nie chcę tego wdychać.

 • gość 2018-06-14 20:38:38

  Gdy czytam niektóre komentarze to mam wrażenie, że piszą je ludzie cierpiący na tzw. "murzyńskość" . Pozbawieni własnej wartości, za parę koralików które otrzymają od austriackich panów będą wdychać syf i atakować tych którzy walczą o czyste powietrze .

 • Gość - niezalogowany 2018-06-15 06:59:40

  Brawo państwo Pawłowiczowie i Sobczykowie. Tyle lat starań, walki i determinacji - do celu. A przeciwnicy Terry, malkontenci i obrażający- pod krematorium na inhalacje.

 • gość 2018-06-15 13:15:42

  Przez emisję oszalałem. Jest w Szczecinku zakład- wstrętny smok, zionie smrodem cały rok. Smolistego, śmierdzącego dymu kłęby trują ludzi, glebę, wodę, stare dęby. Wiele zwierząt z lasu też uciekło, smród z fabryki zrobił im tu piekło. Śmierdziuch pewnie nietykalny by pozostał, gdyby protest SIS TERRA mu nie sprostał. Z opowieści o gadzinie taki oto morał płynie: Gdy powietrze zatruwamy, złą sławą się okrywamy. Ps. Wietrze nieś czyste powietrze, trującej emisji mówimy nie!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Opel Zafira 1.9 CDTI, 120KM,

Sprzedam Opla Zafirę z 2008 roku po lifcie w kolorze Panacotta (beżowy metalik). Silnik 1.9 CDTI o mocy 120 KM, 7-mio osobowy. Auto zakupione w..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Ekipa 6-8 betoniarzy,

Szanowni Państwo Poszukujemy pilnie 6-8 osobowej grupy pracowników do pracy w Niemczech okolice Dusseldorf. Praca na produkcji/prefabrykacja..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"