:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Objazd z Marcelina z wyborami w tle: Do kogo należy sukces negocjacji? List mieszkańca

Objazd z Marcelina z wyborami w tle: Do kogo należy sukces negocjacji?
Temat Szczecinecki 10/10/2018 04:25

12 września w Szczecinie odbyło się spotkanie mieszkańców osiedla Marcelin, Gminy Szczecinek oraz Starostwa Powiatowego z przedstawicielami PKP, generalnego wykonawcy obwodnicy Szczecinka oraz z inżynierem kontraktu. Efektem (piszemy o tym tutaj https://szczecinek.com/artykul/nikt-z-miasta-nie-chcial/507126 ) są dodatkowe rozwiązania i ułatwienia w planowanych objazdach ul. Słupskiej. Jej odcinek, prowadzący przez tory kolejowe, niebawem będzie musiał być całkowicie zamknięty dla ruchu z powodu budowy wiaduktu. To spowoduje znaczne komplikacje komunikacyjne od strony krajowej "dwudziestki". Jednak sukces, który osiągnęła delegacja ze Szczecinka, zrodził także nieporozumienia dotyczące tego, kto jest jego autorem. W tej sprawie swoimi uwagami podzielił się mieszkaniec os. Marcelin, Kazimierz Błaszczyński.

 

O tym, że budowa szczecineckiej obwodnicy powoduje utrudnienia komunikacyjne, które niedługo przekształcą się w konieczność rozległych objazdów po prowizorycznych drogach wiadomo było już  w miesiącu sierpniu br.- pisze K. Błaszczyński. - Ponieważ zagadnienie to trzeba rozwiązać, od pewnego czasu robi to grupa osób. Jednak informacje o tym nie zawsze są prawdziwe i tak:
- 28 sierpnia br. odbyło się spotkanie mieszkańców i Rady Osiedla z w-ce burmistrzem D. Rakiem, który jako przedstawiciel UM mówił przede wszystkim o problemach i niemożności skutecznego porozumienia się z inwestorem (GDDKiA) i wykonawcą (EUROVIA) w tej kwestii. Zanosiło się na to , że będziemy musieli jakoś to przeżyć. Tylko ja (niestety) kwestionowałem  taki finał spotkania i mówiłem, że obwodnica jest dla nas (obywateli tego miasta i powiatu) i musimy znaleźć rozwiązanie wspólnie z inwestorem i wykonawcą. Były obietnice rozpoznania sprawy, jakieś próby rozmów telef. itp.
- 10 września br. odbyło się ponownie spotkanie również z udziałem w-ce burmistrza z którego nie wyniknęło nic nowego, ani pozytywnego.
- Na dzień 12 września w-ce starosta Marek Kotschy zorganizował spotkanie w  Zakładzie Linii Kolejowych w Szczecinie w którym uczestniczyło 13 osób, w tym przedstawiciele inwestora 4 osoby, wykonawcy 2 osoby, PKP 2 osoby, projektant, oraz ze Szczecinka 4 osoby.
- Wbrew czarnym wizjom, które 28 sierpnia roztaczano przed nami to, to  spotkanie było efektywne. Spotkaliśmy się z ogólną życzliwością, wszyscy starali się jak najlepiej rozwiązać problem. 
Szczecińscy uczestnicy podkreślili nawet, że to spotkanie odbyło się tylko dzięki inicjatywie                 M. Kotschego, który zaproponował, przygotował, i czynnie w nim uczestniczył.
Co uzgodniono w wyniku spotkania wszystkim ogólnie wiadomo. 


Problem jednak jest w tym, że efekt ten przypisano Urzędowi Miasta, co nie jest obiektywną oceną faktów.

Na owym spotkaniu po dokonaniu uzgodnień w pewnej chwili przyszła wątpliwość, ponieważ nie miał kto napisać protokołu ze spotkania. Zaproponowano, że taki protokół będzie napisany później i przesłany do poszczególnych uczestników. Natomiast od razu zostanie sporządzona i podpisana przez uczestników lista obecności, którą dołączy się do protokołu. Kilka osób, w tym również ja, byliśmy przeciwni takiemu rozwiązaniu. Nastąpił impas. Wtedy pani Lidia Pieńkos zachowała się bardzo praktycznie i zaproponowała, że ona odręcznie napisze ten protokół.
Tak też się stało, i dosłownie wszyscy to zaaprobowali. 
Niedługo po powrocie do Szczecinka dowiedziałem się z innych mediów, że ogólnie biorąc sprawę załatwiono dzięki  Urzędowi Miasta i Lidii Pieńkos. Również pan Marek Kotschy był zdziwiony i zniesmaczony takimi opiniami. 
Z rozczarowaniem milczałem dotychczas, ale gdy 7 października br. (kilka dni byłem poza Szczecinkiem) dowiedziałem się , że pani Lidia startuje do wyborów w ekipie Urzędu Miasta, zrozumiałem, że poprzednie opinie niezupełnie prawdziwe były interesowne.                                         A to  już jest niezgodne z moim rozumieniem etyki społecznej. Pani Lidia bardzo dużo zrobiła dla mieszkańców i Rady Osiedla, ale problem obwodnicy tj. dalekich objazdów i utrudnień rozwiązał de facto M. Kotschy.
Mam przed sobą Protokół ze Spotkania w dniu 12.09.2018r i na liście obecności wpisana jest pani Lidia Pieńkos jako przedstawiciel ROSŁ (czyli Rady Osiedla Słowiańska-Łódzka), której głównym filarem jest Osiedle Marcelin.

Kazimierz Błaszczyński

Czytaj także: https://szczecinek.com/artykul/nikt-z-miasta-nie-chcial/507126

Reklama

marcelin objazd eurovia tory kolejowe słupska - komentarze opinie

 • gość 2018-10-15 13:53:43

  Urzekła mnie twoja przedwyborcza historia .

 • gość 2018-10-16 00:21:40

  M. Kotschego to dzięki niemu załatwiono sprawę. Trzeba w końcu zmienić władzę w ratuszu głosuj na Berezowskiego.

 • gość 2018-10-16 15:47:58

  żenada taki list

 • gość 2018-10-18 10:47:00

  popieram żenada

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"