:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Objazdowy hardcore jeszcze się nie zaczął, a cierpliwość mieszkańców Marcelina już się kończy

Objazdowy hardcore jeszcze się nie zaczął, a cierpliwość mieszkańców Marcelina już się kończy
Temat Szczecinecki 04/03/2019 16:59

Logistyczny wyrok, roczna blokada, odizolowanie mieszkańców – tak w skrócie można podsumować to, na co w swoim „wirtualnym proteście” próbują zwrócić uwagę mieszkańcy szczecineckiego Marcelina. O co chodzi? Protestujący na założonym na Facebooku fanpage-u zwracają uwagę na problemy, jakie powstaną po zamknięciu ul. Słupskiej, łączącej osiedle Marcelin z pozostałą częścią Szczecinka. Protestujący sygnalizują też, że problem objazdu dotknie także działkowiczów, użytkowników szkółki jeździeckiej, mieszkańców miejscowości Marcelin (tzw. Główny Marcelin i Marcelin Kolonia), Gwdy i innych okolicznych wsi.

- Czy zainteresowaliby się Państwo kwestią zamurowania od marca całej dzielnicy wschodniej w Szczecinku na dwa lata z powodu budowy obwodnicy? – piszą na swoim fanpage’u autorzy strony.

Mieszkańcy dostaną 15-kilometrowy objazd jak jakiś ochłap, zamiast wcześniejszego połączenia 3- kilometrowego przez Słupską. Czy taka izolacja Szczecinka z województwem pomorskim wyjdzie komukolwiek na dobre? We wsi dzieci musza dotrzeć do szkoły, a rodzice do pracy i lekarza. Od miasta będzie wyizolowane schronisko, na które miasto przeznaczyło duże pieniądze. Ulica Rybacka to 100% Szczecinek. Nie ma gwarancji żadnych bezpiecznych przejść przez tory dla pieszych, politycy po wyborach lekceważą sprawę. Zimą, po zmroku będzie zwyczajnie niebezpiecznie. Rybacka nie ma nawet przystanku autobusowego. Dojazd do dworca wydłuży się do 19 km w jedną stronę! Na osiedlu Marcelin pracę stracą korepetytorzy lub remontowcy, a miasto nie dostanie pieczywa z Gwdy lub warzyw na targowisko. Internauci maja pomysły aby poszerzyć polne dróżki i zrobić bardziej ludzki przejazd przez tory niż od strony Koszalina

- zwracają uwagę protestujący.

Posty protestujących są udostępniane na innych stronach w mediach społecznościowych. A pod nimi oczywiście gorąca dyskusja. Internauci odnoszą się m.in. do miejskich włodarzy, sygnalizując potrzebę ustawienia dodatkowego przystanku autobusowego i uporządkowania przejazdu kolejowego, tak by wszyscy czuli się tu bezpieczni:

Do władz miasta: Jeśli państwo kupią dla rodzin z dzielnicy samochody i będą płacić za benzynę 30 km dziennie, to uwierzymy, że problem nie istnieje. Otwarcie nowego przejazdu lub przystanku to konieczność

- piszą komentujący.

Przypomnijmy. O objeździe spowodowanym zamknięciem ul. Słupskiej było głośno tuż przed wyborami. Początkowo droga do Marcelina miała zostać zamknięta już jesienią, a objazd miał trwać aż rok. Ostatecznie mieszkańcy osiedla Marcelin wzięli sprawy w swoje ręce. Podpisano porozumienie, w którym “wywalczono” to, że droga zostanie zamknięta w marcu tego roku, a czas objazdu będzie maksymalnie skrócony i potrwa co najwyżej trzy miesiące. Wówczas te ustalenia uznano za sukces. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Choć otwarcie objazdu początkowo zaplanowano na 1 marca, to już wiadomo, że wykonawca nie zdążył z pracami. Teraz mowa już wyłącznie o przełomie marca i kwietnia. Objazd będzie długi: żeby dojechać do centrum miasta, choćby z Marcelina, trzeba będzie pokonać 14 km. Trasa będzie wiodła przez drogi serwisowe wzdłuż torów, od ul. Słupskiej, aż do ronda oznaczonego na planie jako R1, czyli wyjazdowe od strony Koszalina. 7-kilometrowy kawałek będzie wiódł także przez Bugno.

Na temat objazdu piszemy także tutaj: https://szczecinek.com/artykul/objazd-na-ul-slupskiej/613035
 

 

Reklama

obwodnica szczecinka słupska objazd marcelin protest mieszkańcy - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-03-04 21:26:57

  A co oni tacy wrażliwi i pretensjonalni

 • Gość - niezalogowany 2019-03-04 21:43:40

  Łączy się sprawa objazdu z tą co chce poruszyc.Kto robił rozkład jazdy autobusów KM.Konczymy pracę w Eldzie o 21 bo mamy grupy inwalidzkie też z pierwszej zmiany kończymy o 13 Nowy rozkład odjazdy są 7 min po 13 i 8 min po 21.Ten co robil rozkład niech doleci po tym blocie i taki kawał bo autobus stoi pętla koszalinska.Nikt nie konsultuje się z ludźmi brak słów nie chce się wyrażać ale brak już cierpliwosci.

 • gość 2019-03-04 22:09:24

  Douglas to był ktoś, Rak sobie nie radzi zupełnie.

 • gość 2019-03-05 08:15:38

  Jak ktoś decyduje się mieszkać na obrzeżach miasta to musi się liczyć ze zawsze coś będzie się działo drogi cmentarze itd każdy to wybrał Ludzie, jak jest remont to są pewne niedogodności i trzeba tu przeżyć ..Jak będzie już obwodnica to znowu będzie problem że za głośno jest bo hałasują ciężarówki i zawsze będzie ktoś niezadowolony

 • gość 2019-03-05 08:23:15

  nie życzę nikomu, żeby uległ wypadkowi, bo karetka też będzie po tym objeździe jechać. Już widzę korki w lato, cały ruch z DK 11 plus z DK 20 na starej obwodnicy. I wszyscy dojadą do tego małego ronda na ul. Koszalińskiej. To dotknie także ludzi mieszkających w mieście a nie tylko w Marcelinie, bo cały ruch na starej obwodnicy stanie. Na prawdę nie można zrobić tego jednego wiaduktu, żeby wszystkim było po prostu łatwiej i bez nerwów?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-05 09:17:47

  Na tej wielkiej budowie snuje się niespiesznie kilka osób, to będzie jeszcze trwać w nieskończoność. Przy objeździe przez Czarnobór też tylko kilka osób i wcześnie schodzą z budowy. Czy wykonawca niemógł rzucić wszystkich sił na jeden odcinek, zrobic go aby dojeżdżający mogli korzystać, a potem zabrać się za kolejny?

 • gość 2019-03-05 12:45:02

  Co znaczy, że wybierając mieszkanie na obrzeżach miasta mam się godzić na niedogodności? Czy z tego tytułu płacę niższe podatki? NIE. Czy mam inne władze miasta? NIE. Mam innego Premiera, Prezydenta, Ministra od dróg? NIE. Czy nie mam prawa głośno mówić, co mi się nie podoba? NIE. Trudno wybudować dom w mieście, skoro nie ma tam działek lub są bardzo drogie. Zresztą cały świat jest tak zbudowany, że ludzie wynoszą się na peryferia z zabudową jednorodzinną. A tylko u nas słyszę, że z tego tytułu mam się godzić jakieś niedogodności. Argument bez sensu powielany już kilka razy. Budując tam dom zgodziłem się, że będę dłużej i dalej dojeżdżał do pracy, że będę miał mniej autobusów KM, że więcej zapłacę za taksówkę do centrum, że będę musiał kupić dwa auta, że będę musiał wozić dzieci do miasta w te i we wte, itd itd. A teraz dodatkowo pogarsza mi się warunki życia. Nie zapominajmy przy tym o całej rzeszy mieszkańców Szczecinka dojeżdżających do pracy do Czarnego.

 • gość 2019-03-05 15:41:40

  Tak łatwo szastać sloganami "nowobogaccy" i inne. Tak jak napisał mój przedmówca płacę takie same podatki i również mieszkam w Szczecinku tylko trochę dalej od centum. Lubie ciszę . Problemem nas Polaków jest bylejakość. Gdyby Niemcy tak remontowali czy przebudowywali drogi to by ich na taczkach wywieźli tak firmę jak i osoby odpowiedzialne. Kto był ten wie o czym mówię. W Polsce nie szanuje się czyjeś własności (np. samochodów) Każdy mówi cieszcie się bo robią. Ale z czego? z tego bałaganu i braku organizacji mamy się cieszyć? A jak ktoś powie głośno to zły, bo mógł w bloku mieszkanie kupić w mieście. Zawiść i brak zrozumienia. Zaraz jakiś przyjemniaczek napisze "to się trzeba było do Niemiec wyprowadzić" ale czy to o to w tym wszystkim chodzi?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-06 17:08:51

  Szcz. Rower miejski albo i rower prywatny rozwiąże problem dzieci i dojazdu do szkoły, troche ruchu nie zaszkodzi. Dorośli mają auta i nawet do sklepu 100m dalej jeżdżą autem więc w argumenty o wydatkach nie wierzę. Cierpliwości.

 • gość 2019-03-06 20:11:55

  Rower ..... lek na całe zło. Kretynizm. Jest bałagan na budowie, taki typowy, polski. Prorokuje zakończenie inwestycji w 2020, sądząc po rewelacyjnym tempie inwestycji.

 • gość 2019-03-07 09:22:56

  Rower... Kolejny od układania komuś życia.

 • gość 2019-04-04 22:22:04

  Odrzucam kule i balkonik i w cudowny sposób dosiadam roweru.

 • gość 2019-04-11 11:27:29

  Objazdowy hardcore jeszcze się nie zaczął, a cierpliwość mieszkańców Marcelina już się kończy - to sztandarowy artykuł o nas, dziekujemy bardzo Tematowi Szczecineckiemu!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"