:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C całkowite zachmurzenie

Oblewał rzeczy benzyną i groził, że wszystko podpali

Policja, Oblewał rzeczy benzyną groził wszystko podpali - zdjęcie, fotografia

Tylko błyskawiczna interwencja szczecineckich policjantów zapobiegła tragedii, do jakiej mogło dojść w czwartkowe popołudnie w jednym z mieszkań na terenie Szczecinka - informuje Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku. - Policjanci otrzymali zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który groził, że podpali budynek. Na miejsce błyskawicznie skierowano policjantów.

Na miejscu policjanci uzyskali informację, że 49-letni mężczyzna biegał po piwnicy z pojemnikiem z łatwopalna cieczą i zapałkami grożąc, że spali dom. Szyba interwencja policjantów  pozwoliła na obezwładnienie mężczyzny i pozbawienie go łatwopalnej substancji i zapałek. Zatrzymany przez mundurowych mężczyzna został przekazany obecnej na miejscu załodze pogotowia ratunkowego, który zabrał mężczyznę do zakładu opieki psychiatrycznej. Policjanci na miejscu ustalili, że mężczyzna od samego rana wyrzucał przez okno mieszkania rzeczy, które złożył w garażu i oblał je benzyną stwarzając tym samym realne zagrożenie dla pozostałych mieszkańców budynku. W pomieszczeniach piwnicznych unosiła się silna woń substancji zapachem przypominającą benzynę - czytamy w komunikacie policyjnym.

Po zakończonej interwencji chcąc dowiedzieć się, jaki jest stan mężczyzny, policjanci udali się do szpitala. Na jednej z ulic w Szczecinku policjanci z patrolu spotkali go podczas powrotu do miejsca zamieszkania. Trzymał w ręku zapałki. Wówczas mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W trakcie wykonywania badań lekarskich przed osadzeniem mężczyzna ponownie trafił na konsultację do zakładu opieki psychiatrycznej, gdzie dzięki szczegółowej relacji mundurowych 49-latek został na oddziale.

info: KPP Szczecinek


Oblewał rzeczy benzyną i groził, że wszystko podpali komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com