:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy

Powiat, Obradowała Powiatowa Rynku Pracy - zdjęcie, fotografia

Na pierwszym w tym roku posiedzeniu spotkała się dziś (18.01.2016) Powiatowa Rada Rynku Pracy - informuje Starostwo Powiatowe w Szczecinku. - W punkcie pierwszym obrad omówiono aktualną sytuację na rynku pracy w powiecie szczecineckim. W roku 2015 bez pracy pozostawało 5762 osób. Natomiast według statystyk z końca roku 2016 w naszym powiecie odnotowano  5183 bezrobotnych. 

Najlepsza sytuacja miała miejsce w październiku, gdzie bez pracy pozostawało 4770 osób – wyjaśnił dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku Wiesław Kosmala. – Biorąc pod uwagę docierające do nas informacje dotyczące lokalnego rynku pracy i w wyniku spotkań z przedsiębiorcami i inwestorami można powiedzieć, że odbieramy bardzo dobre sygnały dla miasta i powiatu. Niewątpliwie miejsc pracy powstaje coraz więcej(…) 

Rynek pracy na pewno staje się coraz bardziej dynamiczny – zauważył Starosta Krzysztof Lis. – Niewątpliwie cieszy fakt, że przed osobami bezrobotnymi rysują się nowe możliwości, chociażby biorąc pod uwagę to co aktualnie dzieję się wokół Szczecineckiego Klastra Meblowego (….)

W drugiej kolejności członkowie rady zapoznali się z informacją w sprawie wykorzystania środków finansowych przeznaczonych na walkę z bezrobociem w roku 2016 oraz z informacją na temat tych funduszy, które pozostaną do dyspozycji w roku bieżącym.

W dalszej części posiedzenia ustalono m.in. priorytety wydatkowania przez urząd pracy środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz przedstawiono kwoty refundacji z Funduszu Pracy dotyczące różnych form wsparcia. 

 

info/foto: Starostwo Powiatowe


Obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com