:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  25°C lekkie zachmurzenie

Obsługa klienta to broń rynkowa

Porady, Obsługa klienta broń rynkowa - zdjęcie, fotografia

Niezwykła pamięć klienta Pierwszy kontakt z twoją firmą ludzie długo pamiętają. Nie tylko pamiętają, ale również o nim rozmawiają bez względu na to, czy to, co kupili było słabe lub bardzo dobre.

 

Dlatego, że nie patrzą tylko na twoje produkty, wchodzą w interakcję z tobą lub twoim reprezentantem i jeżeli podejścia do niego nie ocenią pozytywnie, pozostanie w nich poczucie niesmaku lub niedowartościowania. Tak powstają krytyczne wpisy w internecie czy w prasie na temat firmy i tego, co sprzedaje. Tracisz wtedy więcej niż jednego niezadowolonego klienta – tracisz wielu potencjalnych klientów, a zyskujesz złą opinię i spadek obrotów.

Diabeł tkwi w szczegółach

Każdy, nawet najdrobniejszy element prowadzonej przez ciebie działalności tworzy w oczach klienta obraz całej firmy. „Porządek i cichy szmer klimatyzatora – mówi właściciel krakowskiego serwisu laptopów itnaprawy.pl – wita od progu klienta naszej firmy. Powinien poczuć, że trafił we właściwe miejsce”.

Wygląd wnętrza, zachowanie rozmówcy i sprawna obsługa sprawiają, że w kliencie koduje się pozytywna informacja o samym produkcie lub oferowanej usłudze. Zjawisko to odnosi się do wszystkich aspektów twojej działalności: do zwrotów i reklamacji, do logistyki, do terminowości wykonywanych usług.

Daj klientowi więcej niż się spodziewa

Firma, właściciel strony zaluzjedrewniane.net zajmującą się produkcją osłon okiennych w Polsce i w Wielkiej Brytanii, oferuje bezpłatne doradztwo w domu lub siedzibie klienta bez względu na to, czy dojdzie do transakcji, serwis internetowy kobietapo60.pl nagradza aktywność użytkowniczek drobnymi upominkami.

Firma reklamowa, której wizytówka jest strona festekipa.pl, bezinteresownie proponuje swoim klientom tworzenie scenariuszy do realizowanych dla nich filmów promocyjnych, a Butterfly Bio Magnetic System, oprócz realizowania zamówień na wyroby medyczne, prowadzi za pośrednictwem swojej strony butterfly-mag.com doradztwo na temat naturalnej terapii biomagnetycznej, w której stosowaniu firma ma już ponad 20-letnie doświadczenie.

A to wszystko po to, żeby pozytywnie zaskoczyć klienta, wywołać w nim przekonanie, że otrzymał więcej niż się spodziewał. I to w dodatku za tę samą cenę, a więc za darmo!

Dbaj o tych, którzy dają ci zarobić.

Klienci chcą wiedzieć, że naprawdę się o nich dba. Kiedy utrzymujesz wysoki poziom kultury w czasie spotkania i pokazujesz, że dobro klientów jest dla ciebie priorytetem, czują się pewnie i bezpiecznie w czasie transakcji.

Pamiętaj, że bez klientów nie masz firmy i nie sprzedasz produktów ani usług, więc dlaczego nie traktować ich uprzejmie i z poważaniem?

Korzyścią jest perspektywa, że kierować będą swoją rodzinę, przyjaciół i znajomych prosto do drzwi twojej firmy.

Dobra obsługa klienta to świetna broń marketingowa.

Proś o opinie i referencje od klientów. Ten dodatkowy wysiłek z twojej strony naprawdę się opłaci. Rozgłaszaj, że zapewniasz obsługę znacznie lepszą niż konkurencja, a czerpać będziesz korzyści z utrzymania klienta bardzo długo, może nawet do końca życia.

 

materiał partnera serwisu