:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

Obwodnica Szczecinka: Czy szykują się opóźnienia?

Inwestycje i remonty, Obwodnica Szczecinka szykują opóźnienia - zdjęcie, fotografia

Do 13 lutego 2017 (15 miesięcy od podpisania umowy na projekt i budowę obwodnicy) miały się zakończyć prace projektowe szczecineckiej obwodnicy. W tym terminie wykonawca powinien był również uzyskać zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Tymczasem 7 lutego br. Wojewoda Zachodniopomorski poinformował, że Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Szczecinie przeprowadzi ponowną ocenę oddziaływania inwestycji na środowisko. Termin wnoszenia uwag i wyjaśnień wyznacza do 28.02.2017 roku, co oznacza że prac projektowych nie uda się zakończyć w zaplanowanym terminie. Ponowna ocena oddziaływania na środowisko blokuje wydanie zezwolenia przez Wojewodę. To z kolei opóźni rozpoczęcie prac budowlanych. O ile?

- Decyzja ta powinna zostać uzyskana do końca I kwartału tego roku - wyjaśnia Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA. - Obecnie trwa procedura na mocy której nastąpi pozyskanie nieruchomości pod drogę i rozpoczęcie robót budowlanych. 

Przypomnijmy, że inwestycję za kwotę 322 817 734,32 złotych realizuje konsorcjum firm EUROVIA POLSKA S.A., WARBUD S.A. Obwodnica ma być gotowa w kwietniu 2019 roku.

Aktualny przebieg obwodnicy można zobaczyć tutaj (pdf)


Obwodnica Szczecinka: Czy szykują się opóźnienia? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com