:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  26°C bezchmurnie

Obwodnica Szczecinka: Prace stanęły w Miękowie

Trwa budowa “dużej” obwodnicy Szczecinka. Prace postępują szybko, z 322 mln wydano już na ten cel 45 mln zł. Jednak nie wszystko podczas tej wielkiej budowy idzie gładko. Jak poinformował w programie samorządowym zastępca burmistrza Daniel Rak, budowlańcy co chwila napotykają na różnego rodzaju “niespodzianki”. Ale nie tylko. W okolicy Miękowa prace zostały wstrzymane. Co jest tego powodem?

O tym, z jakimi problemami borykają się budowlańcy, zastępca burmistrza mógł przekonać się osobiście, kiedy w ubiegłym tygodniu wizytował plac budowy.

 • Mogliśmy oglądać na pewnych odcinkach palowanie terenu, wzmacnianie podłoża. Wiemy że są różne problemy bo Szczecinek ma zróżnicowane warunki gruntowo- wodne - informował Daniel Rak. - Znajdują się tu duże ilości pokładów kredy torfu, to są wszystkie te niespodzianki, które mamy praktycznie na co dzień w mieście. Wiemy też, że wójt gminy oprotestował częściowo decyzję o realizacji tej inwestycji. Ta część jest już akurat poza granicami administracyjnymi miasta i tam prace zostały też wstrzymane.

O co chodzi? Jak poinformował nas wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas, w okolicach Miękowa budowa obwodnicy Szczecinka faktycznie stanęła. Powodem jest kilka... zabytkowych dębów.

 • Wszędzie prace “idą” z wyjątkiem miejscowości Miękowo - wyjaśnia Ryszard Jasionas. - Sprawa dotyczy m.in. parku zabytkowego przy pałacu w Miękowie. Chodzi o przesunięcie drogi o pół metra. Wszystko po to, by uniknąć wycinki 6-8 dębów w zabytkowym parku. Złożyliśmy dokumenty do wojewody, a one zgodnie z procedurą, poszły do ministra infrastruktury. Ale to nie jest tak, że inwestycja z tego powodu jest w jakikolwiek sposób zagrożona.


miękowo obwodnica szczecinka budowa - komentarze opinie

 • gość 2017-07-14 14:52:54

  Gdzie była gmina do tej pory. Nawet osoby mało zainteresowane znają przebieg obwodnicy;gospodarz terenu powinien jej przebieg mieć w małym palcu i wcześniej zadbać o środowisko, a nie jak pożar to się studnie kopie.

 • gość 2017-07-14 17:23:01

  Brawo Ryszard Jasionas!!! Człowiek świadomy natury. Dba o dęby, nie wycina, prawdziwy Europejczyk. A te nasze burmistrze to się tylko lansować potrafią na cudzej inwestycji, przecież to GDDKiA wykłada kasę to co oni się tak tą obwodnicą jarają?

 • Gość - niezalogowany 2017-07-14 21:04:42

  Nie róbcie problemu którego nie ma

 • gość 2017-07-14 22:08:51

  Tak jest. Wynająć Douglasa i on zerżnie te dębczaki. To specjalista od rżnięcia ( drzew w miasteczku Szczecinek).

 • gość 2017-07-15 05:38:26

  to specjalista od rżniecia podatników na kasie, czy wy wiecie jaką posiadłość rancho sprawił synkowi za parsęckiem za czasów bycia na stołku burmistrza? przenigdy się nie dowiemy o otwartych kieszeniach dla krono i innych firm o prywatnych kontach zagranicznych o świadomym marnotrawstwie publicznych inwestycji na rzecz wypychania włsnej kieszeni , jedno mnie tylko naprawde zawsze dziwi, przecież matematyka jest bardzo prosta, wystarczyło by rzetelnie prześledzić lata na stołku burmistrza wyskokość dochodu z pensji i diet i sprawdzenie stanu kont oraz posiadanych włosci, dlaczego można za to zamknąć kowalskiego a nie pseudo burmistrza jawnego złodzieja, to tylko prosta ekonomia i wszystko jest jak na dłoni obywatela włapko, nie wspominając o tragicznym raku którego teraz nagłąsnia sie celowo w tkz działaniu na rzecz podatnika ,to jest najbardziej zabawne aby rak burmistrzem został bo on potem wylansuje synka na stołeczek tatusia i koło sie toczy i kasa sie przelewa sama na konta prywatne a ty głupcze mały co na to pracujesz śmiej sie wesoło gdy toczy sie koło

 • gość 2017-07-15 10:45:55

  PANIE DAGLAS I RAK: CO POWIECIE NA TĄ KAMIENICE KTÓRA WYBURZYLIŚCIE BEZ MRUGNIĘCIA OKIEM ARTYKUŁ GK24 OTO LINK: http://www.gk24.pl/wiadomosci/szczecinek/art/4401215,mieszkancy-szczecinka-zaluja-wyburzenia-kamienicy,id,t.html

 • Andrzej Pietras 2017-07-18 00:08:44

  Wydawać by się mogło, że profesjonalny projektant powinien wziąć pod uwagę warunki geologiczne na obszarze przewidzianego przebiegu obwodnicy i przeprowadzić bardziej szczrgółowe badania geologiczne. Pewnie jednak postanowił ''przyoszczędzić'' i to się zemściło. Panom PT Urzędnikom odpowiedniego biura w Ratuszu chcę przypomnieć, że powinni uprzedzić projektanta o ew. zagrożeniach, jakie mogą wystąpić na naszym terenie. Trzeba po prostu o tym rozmawiać, żeby uniknąć ''wpuszczenia gości w maliny''. ''...Warto rozmawiać...'' jak mówi jeden rdaktor w rządowej TV.

Dodajesz jako: Zaloguj się