:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre
Temat Szczecinecki 07/11/2019 13:30

Warta przeszło 400 mln inwestycja, na którą Szczecinek czekał od lat, dotarła do finału. W czwartek, 7.11 szczecinecka obwodnica w ciągu drogi S11 została oficjalnie otwarta. Już popołudniu będą mogli z niej korzystać pierwsi użytkownicy.

W wydarzeniu otwarcia szczecineckiej obwodnicy wzięli udział m.in.: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, parlamentarzyści Czesław Hoc, Paweł Szefernaker i Małgorzata Golińska, generalny dyrektor GDDKiA Tomasz Żuchowski, przedstawiciele władz województwa, miasta, powiatu oraz reprezentanci generalnego wykonawcy.

Przypomnijmy, że umowa na realizację obwodnicy została podpisana jesienią 2015 roku. Budowa ruszyła wiosną 2017 roku. W ramach inwestycji powstała dwujezdniowa obwodnica o dwóch pasach ruchu w każdą stronę z dwoma węzłami drogowymi oraz dwoma rondami na początku i końcu trasy. Inwestycja wymagała budowy 13 wiaduktów, mostów i przejść dla zwierząt. Obwodnica omija Szczecinek od wschodu, przebiegając częściowo równolegle do linii kolejowej, między miastem, a jeziorem Wielimie. Ze względu na podmokły teren w wielu miejscach wymagane było zastosowanie wzmocnień podłoża, w tym wykonanie betonowych pali przemieszczeniowych.

PiS oraz Zjednoczona Prawica dotrzymują słowa. Deklarowaliśmy realizację Programu Dróg Krajowych i to czynimy

- powiedział obecny na uroczystości otwarcia szczecineckiej obwodnicy Andrzej Adamczyk. Jak podkreślił minister, obecnie w budowie jest wiele inwestycji, “które już niebawem pozwolą stwierdzić kierowcom, że mamy w Polsce bezpieczne drogi”.

Powstaje sieć drogowa, która jest niezbędna dla rozwoju naszego kraju. W obecnej chwili przygotowywany jest do realizacji odcinek Koszalin - Bobolice. Ale także realizowane są kolejne: Via Carpatia, Via Baltica, S3… Niedługo te “generatory rozwoju” zaczną działać. Chodzi przecież o to, by te inwestycje umożliwiły dynamiczny rozwój gospodarczy. O to zabiegamy i to jest nasz cel. S11 to swoisty silnik rozwoju dla regionu zachodniopomorskiego, dla obszaru Koszalina, Kołobrzegu, dla środkowego wybrzeża. Wsparcie i zabiegi parlamentarzystów - reprezentantów tej ziemi odnoszą skutek

- dodał minister.

Podczas wydarzenia głos zabrała również posłanka ziemi szczecineckiej Małgorzata Golińska. 

W imieniu wszystkich mieszkańców regionu, a przede wszystkim - powiatu szczecineckiego na ręce ministra składam gorące podziękowania dla wszystkich, którzy do powstania tej obwodnicy się przyczynili. Począwszy od pierwszych decyzji, od pierwszych podpisów, a skończywszy na ostatnich pracach, które wciąż się toczą

- mówiła Małgorzata Golińska.

Decyzja środowiskowa na wykonanie obwodnicy Szczecinka została wydana w 2004 roku. Od tamtego czasu ten proces trwał. Dziś szczęśliwie mamy obwodnicę. Co ona oznacza dla mieszkańców regionu, myślę, że nie muszę tłumaczyć. To przede wszystkim odciążenie centrum miasta od nadmiernego ruchu, wyprowadzenie spalin poza naszą małą aglomerację, co ma znaczenie dla naszego zdrowia i środowiska. Chciałabym również złożyć podziękowania za decyzję przekazania 100 mln zł na łącznik pomiędzy DK20 a “jedenastką”. Bez niego ta obwodnica byłaby niepełna

- zaznaczyła posłanka ziemi szczecineckiej.

Jak podkreśla Mateusz Grzeszczuk, główny specjalista ds. komunikacji społecznej w GDDKiA, obecnie sieć dróg ekspresowych i autostrad, dzięki 12-km obwodnicy Szczecinka, pozwoliła przekroczyć 4 tys. km dróg szybkiego ruchu. Docelowa sieć dróg ekspresowych i autostrad ma wynosić ponad 8000 kilometrów.

Warto przypomnieć, że w 2012 roku GDDKiA uzyskała decyzję środowiskową, a zaraz potem powstała koncepcja programowa szczecineckiej obwodnicy. 13 listopada 2015 r. w Szczecinie została podpisana umowa na budowę. Wykonawcą zostało konsorcjum firm Eurovia Polska i Warbud, a wartość inwestycji wyceniono wówczas na 322,817 miliona złotych. Realizacja zadania miała potrwać 34 miesiące i miała być ukończona w kwietniu 2019 roku. Warunki pogodowe zmusiły jednak wykonawcę oraz realizatora inwestycji do nieznacznej zmiany planów.

Reklama

obwodnica szczecinka otwarcie s11 - komentarze opinie

 • Mieszkaniec słowiańskiej - niezalogowany 2019-11-07 16:08:33

  Jak jest już otwarta obwodnica, to należy się postawić znaki nie pozwalające na to żeby do kronospanu dalej jeździć przez ulicę Słowiańską. Niestety dalej jeżdżą ciężarówki również z drewnem i inne duże samochody, może nie ma dobrego oznakowania.??????

 • gość 2019-11-07 16:25:45

  Golińska i Szefernaker zbudowali. Żenada. Wyłączna zasługa Douglasa. Pisowcy won

 • Gość - niezalogowany 2019-11-07 16:25:58

  Ciemno na tej obwodnicy, zapomnieli zapalić światła.

 • gość 2019-11-07 17:14:21

  PiS oraz Zjednoczona Prawica dotrzymują słowa. Deklarowaliśmy realizację Programu Dróg Krajowych i to czynimy.Smiechu warte.Jedyna zaslugaPiS to,to ze nie wykreslili tej obwodnicy z planow,bo umowa na realizacje byla juz podpisana przez porzednikow.
  Przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Szczecinka został ogłoszony w sierpniu 2014[12]. Umowę na ten odcinek podpisano 13 listopada 2015 roku

 • Jerry_g - niezalogowany 2019-11-07 17:47:41

  Dziwne, że na Mapy Google nie ma tej obwodnicy, a na www.mapa turystyczna.pl (szlaki górskie) jest.

 • Tommy - niezalogowany 2019-11-07 17:54:03

  Witam szkoda że obecni nie pamiętaj o poprzednikach, nie widzę ich na zdjęciach, czy byli zaproszeni, dlaczego nie wymienieni w przemowieniach. Pozdrawiam

 • Gość - niezalogowany 2019-11-07 18:46:11

  Przestańcie się kłócić zasługa to nas wszystkich bo z naszych podatków to zapłacone z nich też płacimy Ministrom, Burmistrzom, Posłom. Sprawdzałem Słowiańską a na niej ku memu zadziwiniu Transporty drewna to jest chyba do uregulowania ruch na Słowiańskiej był dużo gęstrzy niż na odwodnicy która obserwowałem. A więc Krono nadal utrudnia życie mieszkańcom.

 • gość 2019-11-07 20:34:21

  Niech zarząd KRONO przemówi do rozsądku dyr. SILVY, czy jak jej tam, aby nakazał kierowcom korzystanie z obwodnicy.

 • gość 2019-11-07 20:38:22

  Żenada Ci politycy. Cieszą się jakby to oni zbudowali albo chociaż ze swoich pieniędzy.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-07 20:41:52

  Kur......... To nie dzieje się naprawde.Te kanalie palca nie dołorzyli a w szczególności ta ..................................
  a zasługi sobie przypisują.Obłuda kłamstwo manipulacja.A może brat zostanie teraz kimś jeszcze?

 • X-Factor - niezalogowany 2019-11-07 21:02:24

  Należy pamietac, iż to looby p. DOUGLASA doprowadziło do podpisania umowy i rozpoczęcia robót. Szkoda, że dziś na otwarciu mało kto o tym pamięta.

 • gość 2019-11-07 22:48:13

  Jakoś nie dojrzałem byłego burmistrza jak i obecnego na tej ceremonii otwarcia , widać jak im zależało na tej bądż co badż wiekowej inwestycji . To są ludzie jak słyszałem w kampanii , którzy obiecali że ich priorytetem będzie dążenie do jednania opcji politycznych , pokazali jak będą jednać . Koryta są i to jest najważniejsze . Obywatele szczecinka głosujcie dalej na tą opcje polityczną zjednają nas tak aż będziemy płakać .ŻENADA

 • Gość - niezalogowany 2019-11-08 06:28:30

  A skąd pewność że JHD & s-ka dostali zaproszenie na te „widowisko”

 • Gość - niezalogowany 2019-11-08 06:45:41

  W kontekście Golinska podziękowała tym co przyczynili się, również tym co podpisali. Czyli jak rozumiem nie wymowila JHD bo jej nie wypada.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-08 06:48:55

  2004 rok i po cichu zaczęli odkupywac za grosze ziemię tam gdzie dziś przebiega obwodnica. Może pokazać te nazwiska.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-08 08:25:46

  Jak mogłeś dojrzeć jak ich nie chcieli nawet Starostę zmargenizowali i nie dali na swoje zdjęcia a przecież On jest z nimi w Koalicji w Powiecie jeszcze raz To nie Oni lecz My płacimy im i dajemy pracę

 • gość 2019-11-08 09:41:43

  Jak porównać wpisanie na listę budowy dróg, a jej realizację? Jestem pewien , że za PO jeszcze tej obwodnicy by nie było, pieniądze poszłyby na miasta-bastiony PO. Starania o obwodnicę podjął Marian Goliński, i kontynuował Jerzy Hardie-Douglas. Liczą się fakty.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-08 12:08:45

  Jedynem bezsprzecznym faktem jest to że podatnicy za to wszystko zapłacili inne "fakty" są sprzeczne.

 • gość 2019-11-08 12:40:04

  No nareszcie! Czas uwolnić (odciążyć) Ordona z ruchu i przełożyć większość ruchu z Ordona i Wyszyńskiego na Sikorskiero-Narutowicza.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca w biurze obsługi klienta

Osoba do obsługi klientów - Szczecinek Dynamicznie rozwijająca się firma związana z turystyką dziecięcą i młodzieżową zatrudni osobę do pracy na..


DO WYNAJĘCIA Odkurzacz Piorący

Wypożyczę odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 w komplecie ssawka do tapicerki, ssawka do dywanów, i porcja proszku do mycia tapicerki na jeden..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Osuszanie, likwidacja wilgoci technologicznej (posadzki, tynki), ozonowanie pomieszczeń i samochodów, wypożyczalnia profesjonalnych osuszaczy,..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Dla Chłopca Kurtki

Posiadam Na Sprzedaż Kurtki Zimowe (dla chłopca) rozm. 134-140 szt. 3. Cena za jedną 80 zł + wysyłka. Ciuchy Paczka Spodnie i Bluzy Rozm.134-140. Za..


Oferujemy pranie i czyszczenie dywanów,mebli tapicerowanych,wózków dziecięcych,materaców oraz tapicerki samochodowej wraz z generalną czystką..


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


Wynajmę sklep w Mosinie

Wynajmę sklep w Mosinie 71m2 od 1.01.2010


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"