:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Obwodnica w płocie. W Miękowie czekają choćby na ekran chroniący przed dźwiękiem

 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4

W podszczecineckim Miękowie obwodnica przebiegać będzie kilkanaście metrów od budynku mieszkalnego pani Grażyny Wyki. Mimo wcześniejszych ustaleń, nie pojawi się tam ekran akustyczny. Fragment drogi przebiega dosłownie przez podwórko, które zostało pomniejszone od strony pola.

Budowa wielkiej obwodnicy Szczecinka trwa w najlepsze. Inwestycja nie jest łatwa, choćby z powodu podmokłych terenów wokół miasta, ale nie tylko. Wszędzie tam, gdzie pojawia się ważna droga, pojawia się także działanie tzw. “specustawy”, na mocy której inwestycje dotyczące dróg publicznych mają wyjątkowe przywileje, co z kolei pozwala bardzo szybko i prawie bezkolizyjnie rozpocząć proces budowy. Oznacza to także przyspieszone tryby wywłaszczeń właścicieli gruntów, przez które przebiega inwestycja. Tu zawsze pojawiają się emocje związane z wysokością odszkodowań, które są ustalane przez rzeczoznawcę i dodatkowo regulowane przez ustawę. Ale nie tylko. Wygląda na to, że niektóre rzeczy, które są zależne wyłącznie od wykonawcy, także przysparzają kłopotu mieszkańcom terenów, przez które przebiegać będzie ulica. Przykład? W podszczecineckim Miękowie obwodnica przebiegać będzie kilkanaście metrów od budynku mieszkalnego pani Grażyny Wyki. Mimo wcześniejszych ustaleń, nie pojawi się tam ekran akustyczny. Fragment drogi przebiega dosłownie przez podwórko, które zostało pomniejszone od strony pola. Wcześniej właścicielka została wywłaszczona także z 1,5 ha ziemi, po której także przebiegają nitki jezdni.

W projekcie zagospodarowania terenu na planie sytuacyjnym zjazdu na działce 178/2 obręb Turowo z dnia 13.11.2015 r. planowana droga oddzielona miała być od przylegających do niej budynków ekranem akustycznym - czytamy w piśmie pani Grażyny do GDDKiA, które zostało wysłane 30 maja 2017. - Z uzyskanych informacji wynika, iż plan ten został zmieniony i obecnie planowane jest pozostawienie jedynie rezerwy terenu pod ekran akustyczny. Podjęcie decyzji o budowie ekranu akustycznego podjęte zostało jak sądzę po przeprowadzeniu odpowiednich badań natężenia hałasu. Nasuwa się więc pytanie: jakie argumenty wpłynęły na zmianę planów? - pyta właścicielka domu.

 

Podczas budowy, już standardowo, powstają korytarze dla zwierząt, które będą chciały przekroczyć drogę.

Skoro projektant drogi zadbał, dużym nakładem środków, o zniwelowanie szkodliwego oddziaływania drogi na zwierzęta, dlaczego zrezygnowano z ochrony ludzi przed szkodliwym oddziaływaniem budowanej drogi na zamieszkałych w jej sąsiedztwie ludzi? - pyta pani Grażyna. - Zaznaczam, że zamieszkuję razem z synem chorującym na porażenie mózgowe. Specyfiką tej choroby jest potrzeba przebywania w spokojnym i stabilnym otoczeniu, gdyż wszelkie zewnętrzne bodźce, a w szczególności hałas, powodują duży stres i nerwową reakcję.

 

Analiza akustyczna tego miejsca została wykonana w 2012 roku. Wykazano, że w tym miejscu zachodzi konieczność montażu ekranu akustycznego. Kilka miesięcy później okazało się jednak, że “skala i forma projektowanej inwestycji nie spowoduje przekroczenia obowiązujących norm”. Wskazano, że po wykonaniu przedsięwzięcia potrzebna będzie “analiza porealizacyjna w zakresie klimatu poakustycznego”. Pomiary będą przeprowadzone w porze dziennej i nocnej, tyle że… pół roku po zakończeniu inwestycji i oddaniu jej do użytku. Tyle Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Od wykonawcy, firmy Eurovia, pani Grażyna otrzymała zapewnienie, że droga za jej płotem otrzyma nawierzchnię “cichą”. To podwójny asfalt porowaty obniżający poziom hałasu na styku nawierzchni z oponą samochodu.

Uważam, że los człowieka, zwłaszcza dotkniętego ciężką i nieuleczalną chorobą jest na tyle ważny, że w ramach tak dużej inwestycji, jaką jest obwodnica Szczecinka, można zadbać o niepogorszenie jego podstawowych warunków bytowania - kończy swój list do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Grażyna Wyka.

 

Czy obecność ekranu akustycznego przy domu, który jest położony zaledwie 20 metrów od projektowanej obwodnicy, to zmieni?

 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

obwodnica szczecinka miękowo ekran akustyczny - komentarze opinie

 • gość 2017-08-29 06:31:05

  Mamy radnych gminnych, powiatowych, radnego w sejmiku oraz posłów. DO ROBOTY SZANOWNI PAŃSTWO

 • gość 2017-08-29 09:32:37

  Tak. Właśnie widać jak zależy na tym Szanownemu Sołtysowi Szanowny Panie Wielki Sołtysie i tej starej torb.. radnej. Tak samo wójtowi zastępcy oraz staroście.

 • gość 2017-08-29 09:32:50

  Pragnę wyrazić głębokie współczucie dla Pani Grażyny. Sam mam 2 dzieci chorych i bardzo często spotykamy się z brakiem zrozumienia w oczach innych ludzi. Wiem z czym Pani się boryka, tym bardziej jeżeli mowa o porażeniu mózgowym. Wbrew przekonaniom - "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe", nie sposób czasami nie życzyć podobnej sytuacji wszystkim tym, którzy na ogół mają za nic drugiego człowieka. Światem rządzi pieniądz - przykre ale prawdziwe. Dopóki kogoś nie spotka tragedia dopóty nie będzie mógł ocenić wartości własnego i innych życia.

 • Vi - niezalogowany 2017-08-29 14:55:16

  "Dopóki kogoś nie spotka tragedia dopóty nie będzie mógł ocenić wartości własnego i innych życia." - zgadzam się ze słowami przedmówcy. Mam nadzieję, że sytuacja pani Grażyny wyjaśni się na jej korzyść.

 • gość 2017-08-29 23:07:51

  te gość co ja jako sołtys mogę jest radna bezradna i wójt i radny niech pokażą klasę .....Ja swoje zrobiłem

 • gość 2017-08-30 10:21:57

  Te sołtys. To twój najlepszy kolega radny jeszcze nic nie zrobił?? I nie musi bo to nie jego okręg mandatowy a Ty jako sołtys powinieneś stanąć w obronie ludzi w potrzebie w końcu jesteś głową sołectwa a nie zajmować się tylko własnym interesem. Jak nie na radną to na kogo mają ludzie liczyć. Skoro innych masz gdzieś to po co jesteś sołtysem. Po co zajmujesz to stanowisko?? Przecież już tyle razy ponoć składałeś rezygnację.

 • gość 2017-08-30 11:29:06

  To dobry tekst "zajmować się własnym interesem". No pasuje do Ojca Wirgiliusza gminy Szczecinek:) P.S. Rok temu miał do mnie oddzwonić "za tydzień".

 • gość 2017-08-30 15:51:47

  Bo tak dokładnie jest. Martwią się o siebie nie o mieszkańców. Własny interes się liczy. Nie ma to jak głupio mądrzy ludzie tacy jak ten S ... z Turowa.

 • gość 2017-08-30 22:14:20

  no własnie widzisz dzisiaj sołtys jest traktowany jak jedno wielkie nic .... a co do sołtysa z Turowa będę go bronić bo zrobił bardzo dużo dla Turowa w dwa lata tyle co inni nie potrafili zrobić przez 12 lat .... sołtys co mi wiadomo rozmawiał na temat ekranów kilka razy i wiem ze się stara bo jako jedyny sołtys bardzo dba o Miękowo

 • gość 2017-08-31 15:50:02

  Człowieku czy ty wiesz co piszesz. Chyba oczy masz zaślepione jakąś propagandą. Co on zrobił dla Miękowa?? Nic. Boisko mialo być - nie ma, był proponowany plac zabaw to nikt się do gminy do programu rewitalizacyjnego nie zgłosił. Wiedział o tym i olał to ciepłym moczem. Rada sołecka o niczym nie wie. Mieszkańcy tyle lat nie mogą doprosić się o nową drogę i odwodnienie bagniska. W Miękowie jest jak było. W Turowie jedynie co zrobił to powycinał krzaki na blokach i pomaga troche przy utrzymaniu boiska a na wsi nic po za tym prócz posadzenia paru krzaczków na zieleńcach . Śmieci na przystankach, pijąca młodzież, alkoholizm dziurawe drogi. Na zawody sołeckie, turniej dzikich drużyn żadnej delegacji nie wystawił bo się z kimś tam pokłócił. Nie chcemy takiego sołtysa awanturnika który ma mieszkańców gdzieś, który umie się tylko odgrażać i straszyć jak mu kto w droge wejdzie.

 • gość 2017-08-31 15:51:17

  Dokładnie. Jest traktowany jak nikt bo sobie na to zasłużył przez swoją arogancję i chamstwo.

 • gość 2017-08-31 21:22:13

  Boisko w miekowie jest dzieki panu soltysowi i radzie soleckiej a i plac zabaw bedzie tylko obwodnica ruszy a i z naprawa drogi i odwodnieniem bagniska sobie poradzimy

 • gość 2017-08-31 21:24:54

  Boisko w miekowie jest dzieki panu soltysowi i radzie soleckiej a i plac zabaw bedzie tylko obwodnica ruszy a i z naprawa drogi i odwodnieniem bagniska sobie poradzimy

 • Gość - niezalogowany 2017-08-31 21:55:36

  POCALUJCIE SOLTYSA W CZARNA DZIURKE JAK WAM NIE PASI BO NIESTETY WSZYSTKIM DOGODZIC SIE NIE DA I CHAMEM CZASEM TRZEBA BYC BO INACZEJ LUDZIE NA GLOWE BY NASRALI

 • gość 2017-08-31 22:40:37

  super dziękuje za dobre komentarze ... to co zrobiłem to boisko jest bramki są i zrobiłem to ja jako Sołtys i Pan Zbyszek ...... Dokładnie plac zabaw mamy wpisany do kupna za 8 tys zł tylko mamy problem z obwodnicą .....panie macku T ...... JUŻ mam pana dane .....pozdrawiam sołtys sołectwa Turowa

 • gość 2017-08-31 23:22:24

  Po prostu szkoda słów .... Panie Jerzy Panie Maćku. Czy mógł by Pan usunąć ten temat ze strony. Dziękuję

 • WiR Kopernik - niezalogowany 2017-09-04 14:18:55

  W sprawie ekranów prosimy o kontak z naszym stowarzyszeniem. Prosimy wpisać w google wir kopernik stop hałasowi od autostrad .

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"