:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C lekkie zachmurzenie

Od 1 stycznia schronisko w Szczecinku bez opieki weterynarza? Nie ma ofert

Od 1 stycznia schronisko w Szczecinku bez opieki weterynarza? Nie ma ofert

O tym, jak trudna i zarazem potrzebna jest praca weterynarza w schronisku, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Porzucone, często chore lub okaleczone psy i koty potrzebują specjalistycznej opieki niemal codziennie. Nie raz na naszym portalu informowaliśmy o przypadkach, w których gdyby nie natychmiastowa i fachowa pomoc udzielona okrutnie potraktowanym przez ludzi zwierzętom, wiele bezpańskich czworonogów po prostu nie udałoby się uratować. Czy od nowego roku szczecineckie schronisko, uchodzące dotąd za wzór do naśladowania w Polsce, nadal będzie objęte opieką lekarza weterynarii? W ostatnich dniach pojawiła się taka wątpliwość.

Dlaczego? Jak się dowiedzieliśmy, PGK, pod którego auspicjami szczecineckie schronisko funkcjonuje, nie podpisało jeszcze umowy z weterynarzem, który byłby gotowy zaopiekować się bezpańskimi zwierzętami od 1 stycznia 2018 roku. Z informacji, jakie dotarły do redakcji „Tematu” wynika, że 28 grudnia miała zostać wybrana najkorzystniejsza oferta, jednak żaden ze szczecineckich weterynarzy takowej w konkursie ogłoszonym przez PGK nie złożył. 


Nieoficjalnie mówi się, że powodem takiego obrotu wypadków miały być warunki, które od nowego roku musi spełnić weterynarz chcący podjąć współpracę ze szczecineckim schroniskiem. 


Prezes PGK, Radosław Żmuda-Trzebiatowski, zapewnia, że opieka weterynaryjna w szczecineckim schronisku będzie sprawowana. – Cały czas trwają negocjacje – informuje w rozmowie z „Tematem” prezes. Jak podkreślił, zwierzęta przebywające w schronisku na pewno nie zostaną pozbawione opieki weterynarza, a jeśli będzie trzeba, to PGK podpisze z wybraną lecznicą tymczasową umowę.
Przypomnijmy. Do tej pory bezpańskimi zwierzętami opiekował się w szczecineckim schronisku Franciszek Hryniewicz. Jego umowa na świadczenie usług weterynaryjnych kończy się z dniem 31 grudnia tego roku.  

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


schronisko szczecinek psy koty pgk weterynarz hryniewicz radosław Żmuda-trzebiatowski - komentarze opinie

  • gość 2017-12-30 10:47:55

    Straż Miejska powinna wywieść zwierzęta do Białogardu i tam wypuścić i będzie po kłopocie :DD

  • gość 2017-12-30 11:16:45

    Nikt nie chce świadczyć usług dla PGK? A czemu? Zaraz... może zrealizujemy jakiś pomysł na miarę koncepcji Delfina? Na przykład otworzymy na tą potrzebę klinikę weterynaryjną miejską? Super pomysł, nie? I kłopot z weterynarzem załatwiony

  • gość 2017-12-30 19:32:48

    Szczecinek ponosi koszty opieki jak miasta czterokrotnie większe

Dodajesz jako: Zaloguj się