:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze B. dobre

Od września autobusy miejskie w Szczecinku za darmo. Mniej samochodów wjedzie do centrum?

Od września autobusy miejskie w Szczecinku za darmo. Mniej samochodów wjedzie do centrum?
Temat Szczecinecki 22/08/2019 09:32

Od 1 września nie będzie trzeba kasować biletu, wsiadając do autobusu Komunikacji Miejskiej w Szczecinku. Ratusz i podległa mu miejska spółka przygotowują się do wdrożenia zmian. Ma być bardziej ekologicznie, a co się z tym wiąże - do centrum Szczecinka ma przez to wjeżdżać mniej samochodów osobowych.

Uchwałę dotyczącą darmowych przejazdów Komunikacją Miejską radni podjęli na czerwcowej sesji Rady Miasta. Do tej pory Komunikacja Miejska kosztowała miasto od 3 mln 200 do 3 mln 400 tys. zł rocznie. Teraz trzeba będzie uzupełnić brakujące wpływy z biletów. Jeszcze w roku 2019 będzie to 900 tysięcy złotych. Roczne wpływy z tytułu sprzedaży biletów autobusowych to około 2,5 mln zł, więc tyle trzeba będzie dodatkowo dopłacić z budżetu miasta w roku 2020. 

Burmistrz Daniel Rak przekonuje, że miasto jest obecnie w dobrej kondycji finansowej i może pozwolić sobie na to, by wprowadzić darmowe przejazdy autobusami.

Jak poinformował w programie samorządowym Urzędu Miasta w Szczecinku, wprowadzenie darmowych przejazdów będzie się wiązać m.in. z koniecznością zmian w rozkładzie jazdy. 

Mamy w ostatnich dniach wiele spotkań dotyczących reorganizacji. Będzie to implikowało pewne zmiany w rozkładach jazdy. Już teraz uprzedzam, że do 1 września na pewno jakieś rozkłady jazdy ulegną zmianie

- mówił w programie wyemitowanym w TV Zachód Daniel Rak.

Przy okazji burmistrz nawiązał do porozumienia z Gminą Szczecinek, które właśnie z powodu wprowadzenia darmowej komunikacji w Szczecinku od 1 stycznia przyszłego roku przestanie obowiązywać. Skutkiem tego będzie likwidacja połączeń podmiejskich. 

Nie możemy wprowadzać pewnego dualizmu, że np. do ostatniego przystanku ktoś będzie jechał za darmo, a potem będzie musiał kupić bilet. Oczywiście, kierowca mógłby to kontrolować. Ale dla dobra i czystości tych rozwiązań ograniczymy się do granic administracyjnych miasta. 

- poinformował burmistrz.

Daniel Rak podkreślił, że liczy na ekologiczny efekt wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej. Jak zaznaczył, darmowa komunikacja będzie uzupełnieniem projektów takich jak: zakup autobusów elektrycznych czy utworzenie systemu miejskiej wypożyczalni rowerów. 

To rozwiązania, które mam nadzieję zyskają uznanie w oczach mieszkańców. Że rodzice zamiast podwozić dziecko do szkoły, to odprowadzą go na przystanek autobusowy i skorzystają z takiego rozwiązania. Chciałbym, aby darmowa komunikacja miejska cieszyła się takim powodzeniem jak wypożyczalnia rowerów. Na pewno ograniczy to wjazd samochodami do ścisłego centrum. Ekologiczne sprawy parkingowe... Jest wiele przesłanek, aby wyznaczać sobie takie cele

- dodał Daniel Rak.


 

Reklama

szczecinek darmowe autobusy ekologia bilety komunikacja miejska - komentarze opinie

 • gośćantykro - niezalogowany 2019-08-22 10:11:27

  A jak się ma "ekologiczny Kronospan" do darmowych biletów, elektrycznych autobusów i wypożyczalni rowerów? Krono jak zatruwało, zatruwa i będzie jeszcze długo zatruwać nasze miasto.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 10:56:01

  Kanary do opaku

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 10:58:45

  A czy burmistrz Rak również będzie świecić przykładem i przesiądzie się na ”darmowy” miejski autobus? Być może będzie okazja porozmawiania z mieszkańcami o ich bolączkach dot. życia w Szczecinku.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 11:11:53

  EkoRak i EkoKrono ramie w ramie

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 12:06:04

  Śmierdzi dziś krono strasznie. On bredzi, a posłanka zwija sreberka. Zero zmian jedynie TKM.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 12:13:37

  To znaczy że będzie można dojechać do tablicy koniec miasta, a jak autobus dojeżdża dalej i tam jest nawracanie za miastem i są w środku pasażerowie, to będą musieli wysiąść i dalej iść na pieszo lub kupić bilet na jazdę do końcowego przystanku który jest już poza granicami miasta???? Jeśli mają być nowe rozkłady jazdy, to już powinny być na przystankach wcześniej nie na dzień przed 1 września, bo ludzie muszą się dowiedzieć czy zdążą do pracy i dzieci do szkoły. Jak elektryk się nie zatrzyma w połowie drogi. Ja też mam przykrą przygodę z wejściem do autobusu bo kierowca nie mógł otworzyć drzwi.

 • gość 2019-08-22 12:49:23

  Śmierdzi krono jak śmierdziało a nawet gorzej ,nic się nie zmieniło a pogorszyło ,chyba więcej produkują . Mamy szczęście ,że większość wiatrów wieje poza Szczecinek, na miasto od czasu do czasu i to jest cała ich poprawa .

 • gość 2019-08-22 13:12:47

  Darmowo ok .tylko zobaczymy o ile mniej będzie kursów rożnych numerów zawsze tak jest.Kto jeździł autem ten będzie jeździł .Kwestia przyzwyczajenie ..Ciekawe skąd burmistrz weźmie kasę żeby uzupełnić straty z ..biletów i tego co dorabiali kierowcy ...jak zwykle mieszkańcy to odczują -))

 • gość 2019-08-22 13:39:00

  Macie swojego wujka Jesionasa.Nie będzie niczego . Lepiej kościółki remontować.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 13:40:22

  Najpierw urząd miasta jęczy że rząd obciął fundusze, a potem sami sobie zabierają możliwośći pokrycia kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej. Czy to znaczy, że pracownicy KM będą pracować za darmo? Ja bym chciał usłyszeć od Pana burmistrza, skąd wezmą pieniądze na wypłaty ( pomijam inne koszty funkcjonowania KM) dla pracowników komunikacji i skąd te pieniądze przychodzą do budżetu, bo wydaje mi się, że nie wszyscy wyborcy poko zdają sobie z tego sprawę krzycząc że inna partia rozdaje pieniądze obywateli. Jak się dokładnie i na spokojnie przyjrzeć, to można zobaczyć, że PiS w Polsce to działania na dużą skalę, a poko w Szczecinku robi to samo na skalę lokalną. Sterowanie z tylnego fotela, zatrudnianie swoich bez kwalifikacji, wycieczki (do Chin )na koszt podatnika, programy propagandowe w lokalnych TV.

 • Gośćbolo - niezalogowany 2019-08-22 16:07:45

  Bogate miasto

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 16:53:42

  Super

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 17:30:17

  Teraz autobusy jeżdżą jak chcą.... od 1 września będzie jeszcze gorzej.

 • gość 2019-08-22 18:30:02

  Ja nie wiem czy dzieciak bym puścił do autobusu, zatrzyma się taki powie że baterie padły a ty dawaj na piechotę do szkoły po ciemku w zimie.

 • Kostek - niezalogowany 2019-08-22 19:17:54

  Problem w tym, ze te darmowe przejazdy autobusami są szalenie kosztowne.

 • Lucjan - niezalogowany 2019-08-22 19:25:54

  Fabryka uzupełni brakujące spaliny samochodowe z całego miesiąca w pół godziny i jeszcze doda coś od siebie.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 21:20:08

  A ja z innej beczki dlaczego przyjezdni z innych miast mają jeżdzić darmowymi autobusami za nasze podatki a my będąć w innych miastach musimy płacić za przejazd. Bogate miasto za nasze pieniądze a jeszcze niedawno wystawiali faktury za wizytę Prezydenta RP

 • gość 2019-08-22 22:18:14

  "Ludzie z samochodów osobowych przesiądą się do autobusów" Nic bardziej mylnego. To spoglądanie na świat przez kolorowe okulary z jedną szybką różową a drugą pomarańczową z wizją.
  To słowa wyprowadzone bez znajomości psychologii zachowań kierowców samochodów osobowych. Kierowcy i pasażerowie samochodów osobowych, nikomu nic nie wytykając, są leniami. Jeżeli od swojego miejsca zamieszkania do przystanku ma dalej jak 30-40 metrów, już w tym widzi przeszkodę "dużego dystansu" i pojedzie swoim samochodem osobowym. Ten sam dystans istnieje dla opcji "miejsce pracy o 15:00 i droga do przystanku" i to w kierunku do pracy i z pracy. A jak się zredukuje liczbę kursów (a na to się zanosi), to pogłębi się stan niechęci do podróżowania autobusem "do i z pracy".
  Zbyt długo trzeba będzie czekać na przystanku i wcale tego wyczekiwania nie urozmaici film o urlopie na Karaibach oglądany na nowym przystanku z dziurami pod dachem. I jak tu mówić o "przyjaznym Człowiekowi transporcie publicznym".

 • gość 2019-08-22 22:25:36

  Za poprzedniego zarządu KM, miasto dopłacało 1,9 – 2,3 mln. zł. rocznie i dla burmistrza JHD było to za dużo i wynikało z „nieumiejętnego zarządzania”. Teraz komunikacja będzie rocznie kosztować 5,8 – 5,9 mln. zł, będzie to wynik „nowoczesnego zarządzania” i będzie OK. Tylko pogratulować.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 23:04:36

  Znalazły się skradzione pieniążki na j.angielski? Czy jak zwykle rozejdzie się po kostkach?

 • gość 2019-08-23 07:13:44

  Zastanawiam się ile zwolnień pracowników - urzędników i dyrektorów będzie w KM ,chyba będą niepotrzebni a może ich też będziemy utrzymywać z naszych podatków . Kierowcy wypłatę mogą przecież dostać z "automatu z ratusza" cała plejada urzędników KM do redukcji . Ciekawe czy będą to zwolnienia grupowe i dostaną odprawy.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-23 08:37:04

  Bardzo mnie ciekawi jak będzie wyglądał rozkład jazdy w sobotę i niedzielę i święta w stronę ul. Pilskiej, bo teraz jeżdżą rzadko bo tylko do kronospanu, tak jak by tylko tam pracowali, niestety jest więcej zakładów pracy, w których pracownicy pracują w sobotę i niedzielę oraz święta, trzeba brać taxi i w jedną stronę za 15 zł i z powrotem to samo. Jak będą autobusy za darmo to myślę że K. M. Zbankrutuje tak jak PKS. Bo w tej chwili to emeryci i dzieci i tak jeżdżą za darmo, i naprawdę nie są takie drogie bilety, a niestety utrzymanie autobusu i kierowcy kosztuje. Uważam że to jest właśnie wydatek bez pokrycia, te pieniądze można by było wydać na szpital, lub szkoły ale burmistrz obiecał że jak wygra wybory to przejazdy będą darmowe. No i po trupach do celu. Bez względu na koszty.

 • gość 2019-08-23 08:39:03

  Hmmm??? A gdzie jest te centrum, skąd wyjadą osobówki a wjadą autobusy???

 • Gość - niezalogowany 2019-08-23 09:25:10

  Tato kup rowerek.nie kupię ci rowerka.niech ci kupi tata raczka ten od felka.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-23 16:29:01

  MY MIESZKAŃCY UL. KOPERNIKA MAMY PROŚBĘ DO DYREKCJI KOM. MIEJSKIEJ, CZY AUTOBUS NR. 4. MÓGŁ BY JEŹDZIĆ CZĘŚCIEJ I NIE TYLKO DO UL. HARCERSKIE ALE TAK JAK JEDYNKA, BO MY MUSIMY JEŹDZIĆ JEDYNKĄ Z UL. WYSZYŃSKIEGO I TAK CO DZIEŃ RANO I WIECZOREM, MYŚLĘ ŻE WTEDY ROZŁADUJE SIĘ TŁOK W JEDYNCE. NO I MIESZKAŃCY BĘDĄ WDZIĘCZNI ZA TO ŻE SIĘ DOSTANĄ DO PRACY NIE GONIĄC NA WYSZYŃSKIEGO, BO MIEĆ AUTOBUS CZĘSTO I Z UL. SŁOWIAŃSKIEJ.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-24 08:24:03

  Banda komuna rządzi. Ludzi mają w du... PKS nie istnieje czym ci ludzie mają dojechać po za Szczecinem. Ludzie ze wsi starzy zchorowani i przyjdzie im chodzić na piieszo jak 40 lat temu. Brawo Panie. Lis brawo Panie Jasonas. A gdzie wasze obietnice? Miało byc tak dobrze, i co?. Średniowiecze zenada.

 • gość 2019-08-24 09:47:31

  a co z kosztami utrzymania komunikacji ?co z pensjami dla pracownikow? a co z biletomatami w autodusach elektrycznych w cenie 30000 tysiecy za sztuke razy 10 sztuk jak nie bedzie kasy dla pracownikow to i za darmo ale po chodnikach beda poruszac sie pasazerowie i na prawde bedzie fajnie Spoleczenstwo chelpi sie darmowymi przejazdzami ale nie rozumie ze za darmo nic nie ma

 • Kociewiak - niezalogowany 2019-08-25 12:46:54

  Zakup biletu stanowił prawne zawiązanie umowy pomiędzy pasażerem, a przewoźnikiem. Może prawnicy z ratusza i Komunikacji Miejskiej będą uprzejmi poinformować przyszłych pasażerów darmowej komunikacji jakie środki prawne - tz. poza Sądowe będą przysługiwały pasażerom w przypadku nie stosowania się przewoźnika do Rozkładu Jazdy, opóźnień czy awarii autobusu na trasie przejazdu. Spóźnienie się do szkoły, pracy, na pociąg czy inne ważne spotkanie powoduje dla pasażera konsekwencje prawne.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Dam pracę przy wykonywaniu

Poszukujemy pracownika do pomocy przy układaniu podłóg żywicznych. Jeśli jesteś młody, pracowity, masz zdolności manualne i szybko się uczysz to..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta: tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


ROLETY i MOSKITIERY na wymiar

ROLETY dzień noc, zaciemniające, termiczne, dachowe MOSKITIERY okienne, balkonowe Plisy/Żaluzje/Rolety zewnętrzne Produkcja na miejscu ->Sprzedaż..


Kierowca Kat. B z

Witam szukam pracy na stanowisku kierowcy, mam doświadczenie w jeździe po Polsce jak i za zachodnią granicą. Jestem osobą młodą ale ambitną, w razie..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


REGULACJA OKIEN PCV -okres

REGULACJA OKIEN PCV - regulacja zacinających się okien - likwidacja przedmuchów - czyszczenie i konserwacja okuć - wymiana klamek


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"