:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Od Żółtnicy do Omulnej nową drogą już w przyszłym roku. Podpisano umowę

W środę, 11 października, w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, miejsce miało podpisanie umowy o dofinansowanie projektu “Przebudowa drogi powiatowej nr 1296Z na odcinku Żółtnica - Omulna - DK 11”.

 

Projekt przebudowy drogi jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej.

W imieniu Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego umowę podpisali wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, Tomasz Sobieraj. Powiat Szczecinecki reprezentowali wicestarosta szczecinecki Marek Kotschy, członek Zarządu Powiatu Krzysztof Zając i skarbnik Ewa Pawłat. Gmina Szczecinek była reprezentowana przez wójta Ryszarda Jasionasa.

- O tą inwestycję zabiegaliśmy tak naprawdę od kilku lat. O tej drodze rozmawialiśmy jeszcze, kiedy Pan wójt był w Zarządzie Powiatu. Myślę, że ta myśl, która nam wtedy przyświecała była taka, żeby zrobić alternatywny przejazd z 11-tki na 20-tkę. Wtedy myśleliśmy, że to by była alternatywa w przypadku, gdyby się coś stało na wiadukcie koło dworca kolejowego - powiedział wicestarosta Marek Kotschy.

- Dzisiejsze podpisanie umowy umożliwi na pewno oszczędności finansowe. W tej chwili na terenie naszego województwa znajduje się bardzo dużo dróg w różnej kategorii i znalezienie wykonawcy jest dość trudne i bardzo kosztowne - mówił Ryszard Jasionas. - Jest to element drogi, który w tej chwili zawiera najbardziej niebezpieczne odcinki na łączniku między Gwdą a DK11 na odejście na Omulną. Jest coraz większy ruch na tej drodze w okresie letnim. Po remoncie będzie o wiele bezpieczniej - dodał wójt.

Planowana wartość całego przedsięwzięcia wyniosła ogółem 3 miliony 529 tysięcy 411 zł, natomiast wartość dofinansowania (nie więcej niż 85 procent) to 3 miliony zł.

W ramach projektu, przebudowana zostanie droga powiatowa o łącznej długości 5,225 km. Sama inwestycja będzie realizowana w oparciu o Plan Inwestycji Transportowych Województwa Zachodniopomorskiego. Inwestorem projektu “Przebudowa drogi powiatowej nr 1296Z na odcinku Żółtnica - Omulna - DK 11”, jest Powiat Szczecinecki i będzie on realizowany w formule “zaprojektuj i wybuduj” w okresie lipiec 2018 - grudzień 2019. Poprawa stanu drogi, zapewni lepsze połączenie z Siecią TEN-T i stanowić będzie dogodniejszy dojazd do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także w kierunku Słupska czy Ustki.


 

Patryk Witczuk

 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


żółtnica omulna droga przebudowa dofinansowanie - komentarze opinie

 • gość 2017-10-11 14:11:16

  Ja tak głośno myślę, mam pytanie czy to oznacza że teraz wójt dojedzie z gminy do domu nową drogą?

 • gość 2017-10-11 15:21:44

  A ja się pytam gdzie byliście przez te 3 lata ? Ile razy na tej drodze ludzie uszkadzali sobie zawieszenie. Dopiero teraz bierzecie się za drogi i oświatę gdy trzeba odejść od koryta. Dopiero teraz pokazujecie miernoty jacy jesteście dobrzy dla ludzi a mając ich 3 lata w poważaniu gdy własny interes wchodził w rolę. Ludzie nie dadzą się omamić. Nieporadne gnidy Liska.

 • Gość - niezalogowany 2017-10-11 15:23:03

  Coś ci się gościu po.......lo. to nie ta droga

 • gość 2017-10-11 21:58:12

  gość 2017-10-11 15:21:44 O tą inwestycję zabiegaliśmy tak naprawdę od kilku lat. O tej drodze rozmawialiśmy jeszcze, kiedy Pan wójt był w Zarządzie Powiatu. Naucz sie czytc ze zrozumieniem,myslisz,ze jak powiesz dzisiaj,ze chcesz jakas droge,to jutro zaczna ja budowac.Niestety tak nie jest,wiec nie zarzucaj komus,ze nic nie robili w tej sprawie.

 • gość 2017-10-12 18:12:41

  gość 2017-10-11 21:58:12 Nie mydlcie ludziom oczu. Klika. Byle tylko ludziom kitu nawciskać oczy zamydlić. Zrobić swoje, wziąść pieniądze i już nas nie ma. Zawsze przed wyborami działacie najprężniej a przez resztę czasu nic nie robiliście.

Dodajesz jako: Zaloguj się