:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Odblaskowa odzież – najważniejszy gadżet dla każdego biegacza!

Porady, Odblaskowa odzież najważniejszy gadżet każdego biegacza! - zdjęcie, fotografia

W ostatnich latach w Polsce ogromną popularność zdobyło bieganie. Uprawiają je wszyscy – młodzi, starsi, ludzie z dużych miast i mniejszych miejscowości. Sytuacja ta spowodowała oczywiście wysyp wielu produktów przeznaczonych właśnie dla biegaczy – m.in. specjalnej odzieży odblaskowej. Czy faktycznie jest ona warta uwagi?

Dlaczego korzystanie z odblasków przez biegaczy jest takie ważne?

W teorii odzież odblaskowa różni się od tej standardowej tylko specjalnymi aplikacjami fluorescencyjnymi. Czy więc faktycznie elementy odblaskowe są tak przydatne? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy specjalistę ze sklepu Odblaski24.com.pl.

Mimo że używanie odblasków przez pieszych jest w Polsce obowiązkowe tylko po zmierzchu poza terenem zabudowanym, to z całą pewnością każdy rozsądny biegacz powinien wykorzystywać je niezależnie od sytuacji. Oczywistością jest bowiem to, że nagła zmiana pogody czy nieprzewidziane wydłużenie treningu mogą sprawić, że nawet w środku lata elementy odblaskowe okażą się bardzo przydatne. Dlaczego? Bo poprawiają one widoczność biegaczy, pozwalając na ich szybsze zauważenie przez kierowców samochodów czy innych użytkowników ruchu. Co warte podkreślenia – odblaski mogą się przydać nie tylko w środku nocy na nieoświetlonej drodze. Poprawiają one bezpieczeństwo także w dzień – w trakcie mgły czy opadów oraz wieczorami, gdy słabe światło latarń nie wystarcza do zapewnienia naprawdę dobrej widoczności!

Odzież odblaskowa – wygodna i użyteczna

 

Bez wątpienia używanie odblasków przez biegaczy jest więc bardzo rozsądne. Doskonałym rozwiązaniem w tym zakresie jest wspomniana na początku odzież odblaskowa. Dobrej jakości produkty tego typu – spodnie, bluzy, kurtki, koszulki czy czapeczki mogą bowiem w pełni zastąpić inne markowe rozwiązania, zapewniając wygodę treningu, odpowiednią przepuszczalność i swobodę ruchu. Ich wartością dodaną są oczywiście aplikacje odblaskowe, które doskonale poprawiają widoczność podczas biegu. Co ważne, obecnie elementy fluorescencyjne są na ogół wprasowywane, dzięki czemu w żaden sposób nie psują efektu wizualnego jaskrawymi kolorami i w świetle dziennym takie odblaski są praktycznie niewidoczne. Nowoczesna odzież odblaskowa jest więc doskonałym rozwiązaniem dla każdego biegacza. Co więcej, mając ją na sobie, nie trzeba pamiętać o noszeniu innych odblasków! 

Nie tylko odzież odblaskowa – jakie inne gadżety odblaskowe przydadzą się biegaczom?

Wydaje się więc, że odzież odblaskowa jest doskonałym rozwiązaniem dla biegaczy. Czy jednak jedynym?

Gama dostępnych obecnie produktów odblaskowych jest bez wątpienia bardzo szeroka i oprócz bardzo polecanej odzieży skorzystać można także z innych rozwiązań. Bez wątpienia jedną z popularnych opcji są kamizelki i szelki odblaskowe, które są bardzo skuteczne, jednak dużo bardziej rzucają się w oczy w trakcie dnia – co niektórym może przeszkadzać. Innym rozwiązaniem są różnego rodzaju opaski fluorescencyjne, które założyć można na nogi lub ręce. Posiadają one duże walory użytkowe, jednak z racji niewielkich rozmiarów lepiej nadają się jako uzupełnienie innych elementów odblaskowych. Dodatkowym odblaskiem może być też np. fluorescencyjna saszetka montowana na pasie. Gadżet tego typu z pewnością spełni swoją rolę użytkową i jednocześnie nieco poprawi widoczność podczas biegu – dodaje specjalista z firmy Odblaski24.com.pl.

Odzież odblaskowa jest więc z pewnością świetnym rozwiązaniem dla każdego biegacza. Posiada ona bowiem doskonałe walory użytkowe i dodatkowo poprawia bezpieczeństwo podczas treningu. Na pewno więc warto w nią zainwestować!

 

artykuł partnera serwisu