:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

"Odblaskowy" dzień w Szczecinku

Policja,

Dzisiaj na terenie całego kraju, po raz pierwszy obchodzony jest „Dzień Odblasków” - informuje szczecinecka policja. Wydarzenie promowane jest przez znanego rysownika i satyryka Henryka Sawkę – autora rysunków odwzorowanych na opaskach odblaskowych, które wręczane są w ramach dzisiejszych działań. O tym, jak wyglądają rysunki Henryka Sawki, mogli przekonać się również mieszkańcy Szczecinka, którym na ulicach miasta szczecinecka drogówka wręczała odblaskowe samozaciskowe opaski.

Odblaski pozwalają dostrzec pieszego z odległości co najmniej 150 metrów w różnych warunkach pogodowych. Daje to szansę kierowcy na podjęcie manewru hamowania czy bezpiecznego ominięcia takiej osoby w sposób niezagrażający jej bezpieczeństwu - podkreślają policjanci. - Pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze bez elementów odblaskowych jest praktycznie niewidoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć go dopiero z odległości ok. 20 metrów. To niejednokrotnie zbyt mała odległość, aby kierujący miał czas na reakcję.

W 2016 roku szczecineccy funkcjonariusze ujawnili 101 pieszych, którzy poruszali się poza terenem zabudowanym po zmroku bez obowiązkowego elementu odblaskowego.

Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku. Udział w wydarzeniu biorą wszystkie podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.


"Odblaskowy" dzień w Szczecinku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com