:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Ogólnopolski sukces uczniów z SP5

W III Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „ Wojna polsko – bolszewicka 1919 – 1920 – w obronie granic i niepodległości”  nad którym honorowy patronat objął Andrzej Duda – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nasi uczniowie zajęli I miejsce w Polsce w kategorii film- informuje szkoła. Warto podkreślić, że Konkurs miał zasięg międzynarodowy bowiem oprócz uczniów z Polski wzięła w nim udział także młodzież ze szkół polonijnych (min. z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Grecji, Austrii, Szkocji, Anglii, USA, Kanady).

 

   Celem konkursu jest m.in. pogłębianie wiedzy historycznej, doskonalenie umiejętności samodzielnego poszukiwania, gromadzenia i selekcjonowania informacji z  różnych źródeł, kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie  i pogłębianie wiedzy o wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920.

   Zadaniem było zaprezentowanie dowolnie wybranego bohatera w formie filmiku -do 3 minut. Uczeń miał wcielić  się w postać bohatera z wojny polsko – bolszewickiej.

 W  przygotowaniu filmiku wzięli udział:

Agnieszka Osinka, Sebastian Wojewódzki (scenariusz i montaż), Kaja Leśniewska, Jakub Dąbrowski, Artur Pawelski, Jakub Gałan, Jakub Liniewicz, Sara Cieślak, Nikola Siemińska, Mateusz Radzymiński, Dominik Jania, Nikola Skarbowska.

Opiekun: Jarosław Dywizjusz

 

 


 

 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


szkoła podstawowa nr 5 szczecinek jarosław dywizjusz wojna polsko bolszewicka konkurs - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się