:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Olbrzymie pieniądze na zieleń. Umowa podpisana

Aktualności, Olbrzymie pieniądze zieleń Umowa podpisana - zdjęcie, fotografia

Potężny zastrzyk finansowy na zieleń w Szczecinku i w regionie to już fakt. W poniedziałek, 13.11 w szczecineckim Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej projektu „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty”. W wydarzeniu wzięli udział wiceprezes Zarządu NFOŚiGW Roman Wójcik, posłanka Małgorzata Golińska, a także przedstawiciele Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.


Przypomnijmy. Całkowita wartość przyznanego dofinansowania to 17,6 mln zł. Dzięki tym pieniądzom, takie samorządy, jak: Miasto Białogard, Miasto Kołobrzeg, Miasto Szczecinek, Gmina Borne Sulinowo, Gmina Gościno, Gmina Karlino, Gmina Połczyn-Zdrój, Gmina Tychowo czy Powiat Szczecinecki – będą mogły dokonać nasadzeń drzew i krzewów, jak również zrewitalizować zaniedbaną dotąd pod względem zieleni przestrzeń.
- Gratuluję. Mamy potężne dofinansowanie dla kilku gmin i dla jednego powiatu – podkreśliła podczas wydarzenia Małgorzata Golińska. - To, co mieszkańców najbardziej boli, to zanieczyszczone powietrze lub wody, albo brak zieleni lub niszczenie tej zieleni. Dlatego wszelkie działania, które pozwolą tę przestrzeń rewitalizować, rekultywować, przywracać zieleń i oddawać ją w ręce mieszkańców, są jak najbardziej wskazane. W związku z tym dziękuje za przeprowadzenie tego projektu. 
Roman Wójcik zaznaczył z kolei, że tak duże dofinansowanie mogło być przyznane przez fundusz, ponieważ samorządy aplikowały o nie razem. - Program był stworzony tylko dla dużych miast i kryterium podstawowym było właśnie to, że oceniana była powierzchnia rekultywowanych parków. To dofinansowanie jest efektem tego, że samorządy aplikowały o nie wspólnie – zwrócił uwagę wiceprezes NFOŚiGW. 
Podczas spotkania głos zabrał również burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas. Burmistrz przedstawił krótką prezentację i opowiedział o terenach zielonych, które zostaną zrewitalizowane dzięki środkom unijnym. W Szczecinku będzie to Strefa Aktywnego Wypoczynku, w której pojawią się między innymi nowe drzewa i krzewy oraz lasek komunalny, który nabierze parkowego charakteru. Po podpisaniu umowy wszyscy goście udali się na krótką wycieczkę, by odwiedzić wspomniane przez Jerzego Hardie-Douglasa miejsca. 
 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


nfwoś roman wójcik poprawa jakości środowiska pieniądze - komentarze opinie

  • gość 2017-11-13 17:00:40

    chodzi o lasek komunalny na zachodzie? będą tam alejki, ławki i oświetlenie? moglibyście napisać coś więcej

  • gość 2017-11-16 07:20:46

    To pani poseł z pełnym szacunkiem nie jest za wycinką ? :)

Dodajesz jako: Zaloguj się