:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Optymalizacja SEO - o czym warto pamiętać?

Porady, Optymalizacja warto pamiętać - zdjęcie, fotografia

Geneza

Optymalizacja SEO jest procesem dostosowania strony internetowej do wytycznych narzucanych przez algorytmy wyszukiwarek oraz pod upodobania użytkowników sieci, przy czym należy znaleźć kompromis pomiędzy tymi dwoma światami - a nie zawsze jest to łatwe. Optymalizacja jest potrzebna praktycznie każdej witrynie internetowej, ponieważ odpowiednio i umiejętnie przeprowadzona podwyższa jej jakość. Ponadto, optymalizacja jest jednym z pierwszych elementów prac nad pozycjonowaniem witryny; bez niej, prowadzenie jakichkolwiek prac nad SEO jest bezsensowne i nie będzie efektywne. Czy wykonuje się ją bez planów na przyszłe pozycjonowanie witryny? Owszem; jak wspomniano, rozsądna optymalizacja poprawia jakość stron pod wieloma względami i często zdarza się, że wybija ją na wyższe wyniki wyszukiwania bez prowadzenia dodatkowych prac nad podbiciem pozycji strony.

Ważne elementy

Nie sposób podjąć się optymalizacji serwisu bez uprzedniego przeprowadzenia audytu. Aby zacząć zmiany, najpierw trzeba poznać bieżącą sytuację. Na szczęście, powstało dużo przydatnych narzędzi, które są bardzo pomocne przy zbieraniu informacji o stanie poszczególnych elementów witryny. Na początku, warto zapoznać się z https://developers.google.com/ , które nie tylko analizuje poszczególne czynniki, ale też uczy, jak używać poszczególnych opcji i jak poprawić stan witryny.   Jakie elementy strony internetowej podlegają najpierw audytowi, a później szczegółowej optymalizacji? Oto lista tych najważniejszych:

  • frazy kluczowe - dobór keywords to podstawowy krok; bez ich właściwego doboru nie uda się wypozycjonować strony. Frazy kluczowe muszą być adekwatne do zawartości strony/ rodzaju prowadzonej działalności, w innym wypadku użytkownicy mogą porzucać stronę, nie znajdując na niej poszukiwanych informacji. W przypadku stron dotyczących działalności prowadzonej w konkretnej lokalizacji, warto zainteresować to pozycjonowanie lokalne.
  • meta opisy i - oba powinny zawierać wybraną, najmocniejszą frazę kluczową w formie nieodmienionej, ujętą w zgrabne, sensowne zdania; nie zaleca się praktyk typu wymienianie kilku fraz kluczowych po przecinku. Tytuł powinien  zmieścić się w 512 pikselach lub 67-70 znakach, a description w 156 znakach. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj - www.adwhite.pl/pozycjonowanie/.
  • content - unikalna (uwaga na wszelkie duplikaty, nawet w opisach produktów w sklepach internetowych) treść wysokiej jakości to klucz do osiągnięcia sukcesu; docenią ją zarówno użytkownicy, jak i algorytmy wyszukiwarek. Treść powinna być nasycona słowem kluczowym, lecz procent występowania keywords jest dyskusyjna. Według specjalisty Matta Cuttsa z Google’a powinno być to do 5%, lecz spotykane są także opinie, że o wiele mniejsza ilość jest wystarczająca. Polecamy przeczytać inspirujący materiał dotyczący tworzenia treści.
  • prędkość ładowania strony - żaden użytkownik nie będzie czekał na załadowanie się witryny, ponieważ podobne informacje lub produkty może znaleźć równie dobrze na innej. Aby właściwie ocenić ten czynnik, warto zainteresować się narzędziem   PageSpeed Insights od Google.
  • responsywność - ruch generowany z urządzeń mobilnych jest z każdym rokiem coraz wyższy, dlatego strona, która nie jest dostosowana do przeglądania na nich, nie ma szans zyskać wysokiej pozycji.

Poruszone wyżej kwestie nie są jedynymi, które podlegają optymalizacji SEO, lecz są najważniejsze. Niemniej, w trakcie prac nad witryną należy zainteresować się także mapą strony i jej właściwą nawigacją, przekierowaniami ( w tym 301 - tam, gdzie to konieczne lub przydatne), opisami alternatywnymi (ALT) grafik widniejących na stronie, a także analiza linków przychodzących.

Czy warto?

Czy optymalizacja SEO, szczególnie przeprowadzona w tak  drobiazgowy sposób ma sens? Zdecydowanie tak. Sama dobrze przeprowadzona optymalizacja może wygenerować większy ruch na stronie, ponadto, algorytmy wyszukiwarek są coraz bardziej nastawione na jakość witryn, ich parametrów technicznych oraz zawartej na niej treści - dzięki temu, właściwie zoptymalizowana strona ma zdecydowanie większe szanse na pojawienie się na wysokich pozycjach na dane frazy, ponadto jest odpowiednią podstawą dla prowadzenia działań SEO (nawte w przyszłości). Wytyczne, względem których optymalizuje się witryny, są obecnie ściśle związane z kwestią oczekiwań i wrażeń użytkowników sieci (UX), dlatego ich wdrożenie poprawia ogólną jakość strony - co przecież zawsze jest pożądane i daje pozytywne efekty.Za informacje do artykułu dziękujemy agencji www.high-interactivity.pl .

Optymalizacja SEO - o czym warto pamiętać? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com