:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C całkowite zachmurzenie

Ordona, Parkowa, Drzymały, Junacka - do przebudowy. Startują przetargi

Dobiega końca inwestycja związana z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Jeziornej i Kościuszki. Nie oznacza to jednak zakończenia drogowych inwestycji w Szczecinku. Rusza pierwszy przetarg dotyczący przebudowy kolejnego kłopotliwego skrzyżowania – ulic Ordona i Parkowej, a także sąsiadujących z tymi ulicami – ul. Junackiej i Drzymały.

Przypomnijmy, jakie szykują się zmiany.
Zgodnie z planem, ulica Ordona przy skrzyżowaniu z ul. Parkową zostanie nieznacznie poszerzona; powstanie też mini rondo o promieniu zewnętrznym 8,0 m z wyspą przejazdową. Budowa ronda będzie się wiązać z likwidacją kilku stanowisk parkingowych przy ul. Ordona oraz z modyfikacją dojścia do parkowej alejki. Przy okazji miejsce, w którym znajduje się przystanek KM zostanie dostosowane do montażu nowej wiaty. Ponadto, ulica Parkowa wraz z przylegającymi do niej chodnikami zyska nową nawierzchnię. Obniżone zostaną krawężniki tak, by z łatwością na dość wąskiej uliczce mogły się minąć duże pojazdy. 
Ulica Junacka także otrzyma nową nawierzchnię i zostanie nieznacznie poszerzona „na załamaniu trasy ul. Junackiej” w celu zapewnienia lepszej widoczności. Zostaną również wyregulowane krawężniki. Podobnie na ul. Drzymały. Z tej ulicy nie będzie już jednak wjazdu na deptak. Co ważne, zarówno na ul. Junackiej, jak i na Drzymały zaprojektowano nowy ciąg parkingów. Pojawią się one m.in. w miejscu nieistniejącej zabudowy. Jeden z parkingów obejmujący 15 miejsc postojowych ma się znaleźć na ul. Drzymały w miejscu wyburzonej kilka lat temu oficyny. Dodajmy, że z ulicy Junackiej będzie można wyjechać bezpośrednio na ul. Ordona przez teren dawnego LOK-u. w miejscu gdzie w tej chwili znajduje się brukowany dojazd na posesje. Tutaj po wyburzeniu istniejących komórek i garaży będzie można ulokować 33 stanowiskowy parking. Oprócz tego znajdą się jeszcze 22 miejsca postojowe w zatoczkach. 
Inwestycja ma się zakończyć jesienią. W budżecie miasta na poprawę układu komunikacyjnego zaplanowano łącznie 1,5 mln zł. 
 


ordona, parkowa, drzymały, junacka przebudowa rondo - komentarze opinie

 • gość 2017-07-17 17:09:28

  ...a chodniki na starej" Koszalińskiej nadal jak tor na Enduro.

 • gość 2017-07-17 17:28:13

  A palmy będą?:)

 • gość 2017-07-18 08:56:39

  Zaczyna mnie martwić poziom inwestycji w Szczecinku. Liczyliśmy ze znajomymi na jakąś tęczę na rondzie, którą mogłaby postawić tutima np z folii na której wyświetlałyby się obrazki a tu nic kompletnie. Jurek jak tankować superba? Jak żyć?

 • gość 2017-07-18 12:16:14

  Róbcie róbcie bo jak przyjdzie zmiana to będzie po robocie bedzie gadanie.

 • gość 2017-07-20 01:36:24

  To nie beda zwezac ulic jak zwykle ? Tak jak to zrobili np. z ulica Wyszynskiego,a juz wyjazd z Wojska Polskiego w Wyszynskiego w prawo to istne kuriozum - chodniczysko jakby sie mial tam tlum tysiaca ludzi zmiescic,a wieksze pojazdy ledwo moga wyjechac,a co zrobili z fajnym,wygodnym i bezpiecznym wyjazdem w prawo z ulicy Pilsudskiego na ulice 28 Lutego ? Tylko rece zalamywac.To samo z wyjazdem z ulicy Armii Krajowej w prawo na ulice Wyszynskiego.Byl fajny ,lagodny zjazd w prawo a teraz ? To chyba jakis umyslowo chory projektowal.Do tego miejsca parkingowe na miejskich parkingach sa oznaczone tak jakby mialy tam parkowac same Fiaty 126p.Pamietam jak w latach 70siatych przebudowano ulice Wyszynskiego,wtedy nosila ona nazwe ulicy Zukowa - wyburzono rudery,wybudowano bloki mieszkalne a ulice zrobiono szeroka arteria.Wtedy myslano perspektywicznie,ze ruch samochodow bedzie sie zwiekszal wiec trzeba budowac szerzej.Dzisiaj ten nieudacznik w Urzedzie Miasta wszystko pozwezal,a ruch samochodowy coraz wiekszy.Na szczescie dni tego nieudacznika w UM dobiegaja konca,wkrotce wybory,a i sady bedziemy mieli uczciwe wiec pewnie niejedno sie znajdzie

Dodajesz jako: Zaloguj się