:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C rozproszone chmury

Organizacje przeniosą się do gimnazjum?

Organizacje przeniosą się do gimnazjum

Jest wstępna koncepcja zagospodarowania dwóch opustoszałych obecnie budynków w Szczecinku. Mowa o starym, szkolnym skrzydle, w którym jeszcze nie tak dawno uczyła się młodzież z Gimnazjum nr 1 oraz o zaniedbanym od lat budynku dworca PKP.

Oba obiekty w najbliższym czasie mają zostać zrewitalizowane. Warunkiem jest jednak pozyskanie odpowiedniej ilości dofinansowania. W tym celu trwają już rozmowy miasta z marszałkiem województwa.

O pomysłach dotyczących zagospodarowania przejętego od kolei dworca PKP już informowaliśmy: https://szczecinek.com/artykul/galeria-bar-i-centrum/258984. Przypomnijmy. Na dworcu będzie się odbywać część zajęć dla dzieci i młodzieży, które obecnie realizowane są przy ul. Kilińskiego. Oprócz tego w dworcowym budynku będzie się też mieścić galeria sztuki oraz prowadzone przez SAPiK – gastronomia i punkt informacji turystycznej.

Zmianie uległa propozycja ulokowania siedziby organizacji pozarządowych, które mają być przeniesione z dawnego budynku SzOK. Pomysł, by wolontariuszy i społeczników przeprowadzić na dworzec, miał się pojawiać na zebraniach szczecineckiej PO. Taką koncepcję zaproponował też radny opozycyjny Marcin Bedka (RdS). Argumentami przemawiającymi za takim planem było m.in. to, że osoby starsze i niepełnosprawne mogłyby w łatwy sposób dotrzeć do budynku dworca autobusami KM. Nie musiałyby też pokonywać dłuższych odległości pomiędzy nową siedzibą a autobusowym przystankiem.

Teraz plan się zmienił. Jak poinformował ostatnio burmistrz w programie samorządowym w TV Zachód, najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby wspomniane organizacje nie trafiły jednak na dworzec, ale do stojącego trochę na uboczu jeśli chodzi o trasy komunikacji miejskiej - opustoszałego budynku Gimnazjum nr 1. – Chciałbym, żeby wszystkie organizacje pozarządowe znalazły swoje miejsce właśnie w budynku, które opuściło Gimnazjum nr 1 – poinformował Jerzy Hardie-Douglas. Burmistrz wspomniał, że do tego, aby tak się stało, muszą być jednak spełnione warunki finansowe.

Aby dostać pieniądze na rewitalizację wspomnianych dwóch budynków, miasto musi wziąć udział w konkursie na rewitalizację obiektów miejskich. - To jest konkurs który będzie otwarty w listopadzie tego roku zakończy się nabór koniec stycznia 2018 – dodał Jerzy Hardie-Douglas. - Dużo trudniejszym zadaniem będzie na pewno zrewitalizowanie dworca, to będzie też droga inwestycja. Bardzo mi zależy na tym abyśmy otrzymali tu środki z RPO. Nie będzie łatwo. Trzeba mieć spełnione wymogi, m.in. miejski program rewitalizacji. W tej chwili ten program jest zlecony. Ale musza być też programy funkcjonalno-użytkowe dla tych obiektów. Również jest zlecenie na wykonanie tego zadania.

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


gimnazjum nr 1 szczecinek dworzec pkp - komentarze opinie

  • gość 2017-08-10 17:57:36

    Uważam, że ten pomysł nie jest trafiony. To faktycznie problem dla tych ludzi, żeby dostać się do budynku po gimnazjum nr 1. W dużym stopniu to osoby schorowane, niepełnosprawni, starsi ludzie, niewidomi... A autobus koło gimnazjum nie jeździ... Szkoda...

  • Gość - niezalogowany 2017-08-10 23:26:18

    Pieniądze na rewitalizację dworca PKP były ok 5 lat temu 100% pokrywała unia ale kolej tj nieruchomości nie wykorzystały tej okazji można sprawdzić był konkurs w unii a teraz samorząd będzie się produkować jak pozyskać środki i popadać w długi

Dodajesz jako: Zaloguj się