:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Organizacje przeniosą się do byłego gimnazjum. Budynek po Szok - na sprzedaż

Organizacje przeniosą się do byłego gimnazjum. Budynek po Szok - na sprzedaż

Tak jak informowaliśmy, dalszy los organizacji pozarządowych, które zajmują budynek po dawnym SzOK-u przy ul. Bartoszewskiego (dawnej 9 Maja), jest już przesądzony. Stowarzyszenia i wolontariusze będą musieli się wyprowadzić i już nigdy do swoich dotychczasowych siedzib nie powrócą. Powód? Ratusz początkowo chciał budynek wyremontować, ale miasto ostatecznie doszło do wniosku, że obiekt lepiej będzie sprzedać. Organizacje pozarządowe mają się natomiast przenieść do opustoszałego budynku szkoły przy ul. Armii Krajowej. 


Jak powiedział w programie samorządowym TV Zachód zastępca burmistrza Daniel Rak, obecnie trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia inwestycji, która będzie miała na celu dostosowanie budynku szkoły do potrzeb działaczy NGO. Miasto przeznaczy na ten cel w przyszłorocznym budżecie 1 mln zł.
- Cały pakiet robót, który nas czeka w budynku przy ul. Bartoszewskiego, jest bardzo duży – podkreślił Daniel Rak. – Kilka lat się przymierzaliśmy do tego, by przeprowadzić tam remont. Dzisiaj wiemy, że mogłoby to kosztować około 3 mln zł. 

Organizacje przeniosą się do budynku po byłym Gimnazjum nr 1 przy ul. A. Krajowej
Zdaniem Daniela Raka, to zbyt dużo. Dlatego ratusz stawia na zupełnie inne rozwiązanie. W przyszłym roku mają ruszyć prace, które odmienią budynek wraz z otoczeniem przy ul. Armii Krajowej. W budynku szkoły przebudowane będą ciągi komunikacyjne, obiekt zostanie też wyposażony w windę. Pojawią się też nowe parkingi i wjazd pod szkolny budynek. – Niedługo będziemy znali więcej szczegółów. W każdym razie warunki stowarzyszeń powinny być znacznie lepsze – zapewnił Daniel Rak. 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


szok budynek ngo szczecinek gimnazjum nr 1organizacje - komentarze opinie

 • gość 2017-11-09 06:23:35

  Zabawne są sformułowania typu "miasto doszło do wniosku". Miasto to przecież my, przebywa nas na stałe ok. 33.000 osób. Jak to możliwe by wszystkim lub chociaż większości przyszła na raz ta sama myśl? A może to nie my a osoba, która jest władna podejmować decyzje w tym zakresie? Jeżeli tak, to kto?

 • gość 2017-11-09 08:59:07

  To nie są zabawne sformułowania "miasto doszło do wniosku" bo to Suweren wybrał Burmistrza i władze miasta i to oni sprawują władzę w imieniu Suwerena i w ten sposób "miasto doszło do wniosku" w imieniu Suwerena.

 • gość 2017-11-09 09:32:15

  Gość, dziwisz się? ja tam czytałem już spod palców burmistrza: "my-miasto" (o urzędzie) ;)

 • gość 2017-11-09 17:00:41

  Gdyby nawet złotem sr..ł i wymyślił wołowinę wielorazowego użytku to i tak by wam nie pasowało. Bo moja racja jest mojsza! A coś dobrego zrobili ? Co za naród? :-( A co wy zrobiliście dla miasta, dla swojej okolicy, dla kogoś?

 • gość 2017-11-10 07:42:45

  Jak to co zrobili, a kto codziennie marudzi i krytykuje, to wszystko nazywa się nic :):):):)Miłego dnia :)

 • gość 2017-11-10 08:19:43

  może coś zrobiliśmy, może nie... ale nazywasz zrobieniem "czegoś dla miasta" przypadek, w którym bierze się za to pensję? coś dla miasta to można zrobić w wolontariacie ;P

 • Gość - niezalogowany 2017-11-10 11:42:41

  Program cela+.Kiedy rusza w Szczecinku?

 • Gość - niezalogowany 2017-11-14 12:32:41

  A można by było zrobić mieszkania, ale po co :/

Dodajesz jako: Zaloguj się